Není kouře bez ohýnku

Není kouře bez ohýnku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44009/bmid_neni-koure-bez-ohynku-Efa-44009.jpeg 4 848 112

Slečna Marplová série

Mladý pilot Jerry Burton se po těžké havárii usadil na okraji malého klidného městečka Lymstocku, kde se o jeho úplnou rekonvalescenci postará jeho sestra Joanna. Jednoho rána je mezi poštou dopis s místním razítkem a adresou napsanou na psacím stroji. Dopis poskládaný ze slov vystřižených z novin je anonymem, který tvrdí, že Jerry a Joanna nejsou „jen“ bratrem a sestrou. Zjistí, že podobný dopis – týkající se vždy milostného života – dostalo více obyvatel Lymstocku… Edice Čtení na dovolenou.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Odeon

The Moving Finger , 1943

vendysantos
06.02.2020 5 z 5

Druhá kniha od Agathy Christie, kterou jsem zatím četla, a musím říct, že i když detektivky nejsou zrovna mým šálkem kávy, tato autorka se mi začíná zamlouvat. Do posledních stran nevíte, kdo je pachatelem a kdo nevinným. Sice jsem čekala více napětí, ale přesto mě tato kniha zaujala a líbil se mi nepříliš dlouhý děj i zápletka. A konec mě celkem překvapil. Určitě si ráda přečtu i další knihy tohoto žánru. A skvělé přísloví "není kouře bez ohýnku" asi začnu sama používat.:)

85098211
22.10.2019 5 z 5

Docela mi slečna Marplová chyběla, protože se v tomto případu objeví až hodně na konci. Až jsem si už říkala, že případ zlých anonymních dopisů i vražd bude (asi) muset vyřešit někdo jiný ;-). Ale naštěstí se tak nestalo, přestože zrovna vypravěč Jerry Burton měl velký potenciál a podle mého názoru se dostal dost daleko při řešení toho, kdo a proč za tím vším nenormálním jednáním vězí. Příběh jako takový je zajímavý, i když plyne poměrně lehce. Tohle je ale pro případy slečny Marplové typické a mně osobně je to moc sympatické :-). Proto se zase někdy těším na milé shledání...

ber-tram
18.10.2019 4 z 5

Dřív či později by mi babizna Marplová pila krev, naštěstí zde se do mumraje nasomruje až v poslední třetině a kauzu rozštípne s notnou nápovědou přespolního rekreanta. Uctivě však chápu, když si někdo A. Ch. oblíbí natolik, že ji přečte komplet. Na to nemám (čas), leč k poznání šmrncu jejích detektivek postačí exkluzivní výběr z právě načaté edice 3x. 41/19

Polinius
24.07.2019 4 z 5

Krátká jednohubka, ve které mě autorka opravdu pěkně proškolila. Po přečtení je opravdu všechno jasné.

Jana283
27.06.2019 4 z 5

Ano, takový je život na maloměstě....

SSTknihy
03.03.2019 4 z 5

Slečna Marplová opět zasahuje! Tentokrát sice tato zvídavá a všetečná dáma vstoupí do příběhu až na samém závěru a jde tak o jednu z mála detektivek, kde případ v podstatě vyšetřuje nějaký místní amatér, rozhodně to ale příběhu nic neubírá na atraktivnosti, čtivosti a především napětí. Protože jestli něco Agatha Christie uměla, tak přesně vykreslit jednotlivé charaktery a prostředí zdánlivě poklidného anglického venkova. Tohle nikdy neomrzí.

francouz
03.02.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem si vzal do rukou knížku od mistra detektivek a musím říci, že to opět stálo za to. Nebylo to taková ta klasická detektivka, ale byl to i náhled na jedno anglické maloměsto, se všemi krásami a neřestmi, které Vám může maloměsto nabídnout.
Ano sám žiji na menším městě, no nyní už spíše na vesnici a vím jak to vypadá, kdy každý vidí, každému do talíře, kdy se stará proč ten dělá tamot, a ono, ale že sám má máslo na hlavě...
Takže tato sonda byla okořeněna příběhem, který krásně zahalil, následující vraždu, potažmo sebevraždu. Nebyla to jízda, na kterou je člověk zvyklý od jiných autorů, ale postupně budovaný příběh s koncem, který by asi čekal málokdo...

zimka.r
09.12.2018 4 z 5

Druhá knížka od autorky a opět super! Každou kapitolu si myslíte, že víte kdo je vrah, ikdyž je to každou kapitolu podle vás někdo jiný a na konci je to stejně někdo úplně jiný! :) Líbí se mi, když to není předvídatelné! :)

PPardinio
18.08.2018 5 z 5

Velice sympatické hlavní postavy, v závěru se objevila dokonce slečna Marpelová a zajímavý příběh, kde hlavní roli hrají anonymní dopisy. Velice pěkné čtení.

Devorah
24.07.2018 5 z 5

Opět klasická Agatha Christie, opět 5 hvězdiček. Ocitáme se na anglickém venkově,
kde obyvatelé jednoho poklidného městečka začínají dostávat jeden anonymní dopis za druhým. Otázkou tak zůstává, kdo tyto anonymy odesílá? A jak nám může být jasné, u dopisů to nezůstane a objevuje se i mrtvola. A postupně jsou tak před nás kladeny falešné stopy, které ale čtenáře na závěr díky slečně Marplové dovedou až k pachateli.
Jak již bývá autorčiným zvykem, slečna Marplová je tu opět ve výtečné kondici a další hlavní postavy jí skvěle sekundují.

allebra
08.06.2018 5 z 5

Moje první kniha od autorky "Deset malých černoušků" nasadila laťku příliš vysoko a obávám se, že ji hned tak něco nepřekoná, ale i tato detektivka se mi moc líbila. Jsem ráda, že jsem si na doporučení čtenářů přečetla rozšířené vydání z roku 2010 a užila si tak déle příjemnou atmosféru anglického venkova. Těším se na další chvíle strávené se skvělými detektivkami Agathy Christie.

Knižní výzva 2018 - "Kniha, která byla zmíněna v jiné knize." O této sympatické knížce jsem se dočetla v knize Kufr paní Sinclairové.

slaska77
04.06.2018 4 z 5

Měla jsem tu čest poslouchat jako rozhlasovou hru. Asi si budu muset na chvíli dát od paní Agáthy odpočinek:-) Ale je to zase skvělá detektivka.

edith79
25.04.2018 5 z 5

Opět důmyslné, velmi napínavé a zábavné počtení. A opět závěr, který mě překvapil. To mám na knihách Agathy Christie nejradši.

pip11
11.04.2018 5 z 5

Velmi příjemné počteníčko, výborný příběh. Sice se slečna Marplová objeví až ke konci knihy, ovšem nijak to neubralo na zajímavosti příběhu :)
Tento příběh mám nejoblíbenější.

moničina
29.03.2018 5 z 5

U mňa jedna z najobľúbenejších kníh od autorky.

Schamila
05.01.2018 5 z 5

Opět nádhera - jak jinak - houf podezřelých, vše se krásně vyvíjí, pořád se neví kdo a co. Ještě že nejsem detektiv a toto jsem si mohla vychutnat až do poslední stránky. A bylo tam i kousek lásky - a to je moc fajn. Takže doporučuji, nemusí být desítky mrtvých, aby to byla ta správná detektivka. Je lepší 10 podezřelých a jeden mrtvý - nebo dva.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

No tak zde opět není co dodat. Jen snad, že vždy, když tuto knihu znovu čtu, si říkám, že je škoda, že má milovaná slečna Marplová se v knize vyskytne až prakticky ke konci. Ale ta atmosféra anglického venkova je prostě skvělá, já ji miluju.

reader.007
14.12.2017 5 z 5

Tohle je vlastně moje úplně první Christiovka. Nejdřív náhodně vyslechnutá jako rozhlasová hra, pak jsem zjistila, že ji máme v knihovně a skončilo to tím, že jsem "Agathy" sháněla jak divá a hltala jednu za druhou. Tahle není nejlepší, ale určitě je jedna z mých nejoblíbenějších.

AndyK
05.12.2017 4 z 5

Po dlouhé době Agatha a nechápu, proč ta pauza byla tak dlouhá. Na plný počet hvězd to nebylo, ale i tak skvělé čtení!

Ilkamilka1
29.11.2017 5 z 5