Není kouře bez ohýnku

Není kouře bez ohýnku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44009/bmid_neni-koure-bez-ohynku-Efa-44009.jpeg 4 853 114

Slečna Marplová série

Mladý pilot Jerry Burton se po těžké havárii usadil na okraji malého klidného městečka Lymstocku, kde se o jeho úplnou rekonvalescenci postará jeho sestra Joanna. Jednoho rána je mezi poštou dopis s místním razítkem a adresou napsanou na psacím stroji. Dopis poskládaný ze slov vystřižených z novin je anonymem, který tvrdí, že Jerry a Joanna nejsou „jen“ bratrem a sestrou. Zjistí, že podobný dopis – týkající se vždy milostného života – dostalo více obyvatel Lymstocku… Edice Čtení na dovolenou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Moving Finger , 1943

tatruszka
21.05.2021 4 z 5

Knihu jsem vyslechla jako rozhlasovou hru, příběh se mi líbil, myslela jsem, že vím, kdo píše ty anonymy. Jen paní Marplová se v příběhu objevila opravdu jen krátce, navíc konec a rozuzlení byly moc rychlé.

domihruzkova
04.05.2021 3 z 5

Jednohubka na jeden kratší večer. Poslechnuto jako audiokniha, ale přestože jsem závěr knihy poslouchala několikrát, uniklo mi, jaký měl pachatel motiv.

zazvorka
28.03.2021 5 z 5

Ač je tam má oblíbená slečna M jen v závěru, kupodivu mu to nevadilo. Zřejmě proto, že jiných slečen tam bylo dostatek! Poměrně útlá knížka, taková jednohubka, ale moc chutná! Venkov, uvěřitelná zápletka, dvojité překvapení v závěru - za mne jednička s hvězdičkou!

Vendula0808
18.03.2021 5 z 5

Super kniha od A.Ch. jako vzdy prekvapila a bavila! :) a taky mi zase předvedla jak mizerný odhad mam :D Pro me(jako vzdy )nečekaný konec

PeterBahn
08.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Moc hezky se četlo! Paní Agatha v tomto díle odhalila jednoduchý princip. Muži vraždí buď aby získali majetek, nebo aby získali krásnou ženu… Zde to bylo za B…:-)

Knihomolka134
27.12.2020 5 z 5

Jako vzdy skvela "Christiovka", chvalim moc provedeni audioknihy.

konicekbily
15.12.2020 4 z 5

Té kouřové clony kolem anonymních dopisů mi připadá trochu moc, navíc většinou knihy se proplétá pokus o romantickou červenou knihovnu a tak se k samotné vraždě dostáváme poněkud opožděně. Když všichni tápou a nikdo neví kudy kam, na úplný závěr je vtažena do děje slečna Marplová, která dokonce "kuje pikle" ve stylu kolegy Hercula. Její závěrečné vysvětlení všem ukáže, jak to bylo jednoduché! Velice poklidná pohodová detektivka.

n.ezn.amy
06.12.2020 5 z 5

Mladý pilot Jerry se nastěhuje do městečka Lymstock ke své sestře Joanně, aby se zde zotavil ze svého zranění. Nedlouho poté dostane anonymní dopis, že se svou sestrou nejsou sourozenci a anonymní dopisy plné nenávisti začnou dostávat i ostatní obyvatelé městečka. A na scéně se objeví slečna Marplová, aby pomohla vyšetřit kdo posílá anonymní dopisy a proč. U Agathy Christie jsem nikdy dopředu nezjistil kdo je vrah a vždy na konci to pro mě bylo velké překvapení, možná i proto mám její knihy tak rád

4444913
05.11.2020 5 z 5

Agatha Christie jako autorka milostného román(k)u?No prosím.Další pseudopoklidné maloměsto kde v pozadí bublají anonymy,vraždy,pomluvy a slečna Marplová.Tentokrát méně nápadná ale ne méně nápaditá.

Ellen16
26.10.2020 5 z 5

Četla jsem do čtenářské výzvy a vybrala jsem si knihu proto, že je tenká, a že mám ráda Agathu Christie a detektivky. Určitě jsem se nezklamala, po pravdě jedna z mála detektivek, kde jsem pachatele tipoval někoho jiného. Slečna Marplová tam nevystupuje dlouho, skoro bych ji až přehlédla, nebýt toho, že případ vlastně na konci vyřešila. Taková fajn oddychovka.

DanaKa81
16.10.2020 4 z 5

Vraha bych nikdy neuhodla nebýt slečny Marplové. Pěkná detektivka s romantickým vztahem.

Greenfingers
08.09.2020 5 z 5

Slečna Marplová (ať se ne mě nezlobí) mi nepřijde až natolik charismatická jako Hercule, avšak v řešení zapeklitých případů si s ním v ničem nezadá. Vychází především ze svých životních zkušeností, znalostí lidí a prostředí.
Dobrá práce, slečno!

Ava365
09.08.2020 5 z 5

Velmi dobrá detektivka od mistryně oboru. Zajímavý nápad s anonymy.

Shui-Xian
07.08.2020 5 z 5

Moje oblíbená. Mimo hlavní záhady kolem vražd je totiž nesmírně zajímavá i linka s anonymními dopisy a vyvíjející se příběh Jerryho Burtona. (V tomhle případě si moc chválím seriálové zpracování s Jamesem D´Arcym, který dodal postavě slušivý melancholický rozměr.) Dohromady souhra, která funguje a povyšuje oddychovou detektivku na psychologicky-prokreslený příběh, o kterém si chcete dumat i dál.

petulka.sasanka
30.07.2020 5 z 5

Suprová kniha.

m_martina
11.06.2020 5 z 5

Na slečnu Marplovou nedám dopustit, líbí se mi všechny její případy.

martinaandulka
10.06.2020 5 z 5

Dokonalá zápletka, kterou odhalí slečna Marplová.Kvalitni detektivka od úžasné Agáty Christie.

Albertos
02.05.2020 3 z 5

Skoda, ze tam slecna Marplova prijde az na poslednich dvacet stránek a pak jako deus ex machina vyresi cely pripad mimo stranky. Agata ma mnohem lepsi pribehy.

Ps: ale zapletka hezka. Do konce jsem netusil, kdo je vrah.

viweb
11.04.2020 4 z 5

Klasika která neurazí

zdenaR
06.04.2020 5 z 5

Tak tuto detektivku hodnotím jako jednu z nejlepších, líbilo se mi televizní zpracování, poslouchám ji i jako audioknihu.
Připadá mi taková "ze života".