Mrtvá v knihovně

Mrtvá v knihovně https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20654/bmid_mrtva-v-knihovne-Cnd-20654.jpeg 4 1061 186

Slečna Marplová série

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech – ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení… Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc – a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen – a nepotrestán.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Body in the Library , 1942

Booky84
10.09.2022 5 z 5

Další skvělá kniha se slečnou Marplovou. Příjemné detektivní čtení, díky kterému nejsem nikdy zklamaná. Velice mě baví přemýšlet nad pachatelem a jeho činem.

Hana22138
31.08.2022 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, jako vždy od této autorky.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

akinomV
17.08.2022 5 z 5

Opět skvělý zážitek z příběhu. Navíc jsem byla překvapená, že tvůrci televizního seriálu se slečnou Marplovou pozměnili pachatele. Od Agathy se mi to líbilo mnohem víc.

janina66
28.07.2022 4 z 5

Opět skvělá sl. Marplová se svým důvtipem a všímavosti to znovu nandala vyšetřovatelům z řad policie.
Ano jak píše martineden, pachatel z nižších vrstev. I když Zapomenutá vražda, tam je to třída střední.

Čmeláček
24.07.2022 5 z 5

Slečna Marplová je taková roztomilá stará dáma :). A vražda v knihovně je vždycky dobrá volba :))). Skvělá kniha, já jí dávám pět stars! :)

Annannas
26.06.2022 5 z 5

Výborné odpočinkové čtení na léto.

Le Chat
26.06.2022 5 z 5

Výborná detektivka se slečnou Marplovou, která mi opravdu zpříjemnila poslední červnový víkend. Za mne jasných 5 hvězdiček.

Andrea864
14.05.2022 5 z 5

Agatha Christie nezklame. Detektivka, která má spád, lehkost a vtip. Příjemné čtení.

viweb
30.03.2022 4 z 5

Klasická slečna Marplová. Spousta osob, dlouhý zauzlený děj takže se nechávám unášet a nepokoušim se odhalit vraha, protože Jane Marplová ví něco víc než čtenář nebo posluchač. Já jsem poslechla jako audioknihu.

Aligator805
25.03.2022 4 z 5

Velice příjemná odpočinková kniha. Asi jedna z těch lepších se slečnou Marplovou.

animovanej medv
18.03.2022 5 z 5

Tahle knížka je takový comfort food, taková dobrá rajská s knedlíkem. Prostě přijemná knížka, která vás baví a nakonec to dobře dopadne :)

icezero
30.01.2022 2 z 5

U každého autora asi existují lepší a horší díla, to řekne každý. Ač je Agatha Christie u mě hodně oblíbená, zrovna tenhle příběh slečny Marplové mě tak úplně nechytil. Možná prostředím ve kterém se odehrává, možná že pro mě až příliš rychlým řešením podle maličkosti... Fakt netuším. Ale to nesnižuji umění autorky, je to jen můj pocit z knihy

annes
23.01.2022 3 z 5

Tahle Agáta je u mě celkem průměrná. Rozhodně ale obsahuje zajímavé detaily ze kterých slečna Marplová vyvodí, jak to vlastně celé bylo.

domihruzkova
31.12.2021 3 z 5

Slečnu Marplovou mám ráda, ale tahle kniha mě nijak zvlášť neoslovila.

PPardinio
30.12.2021 3 z 5

Od A.Christie jsem četl mnoho lepších detektivek. MRTVÁ V KNIHOVNĚ je velmi průměrná jednohubka. Příběhově jsem se ale určitě nenudil. Některé názory na tanečnice, společnice a herce působí v dnešní době spíše úsměvně, ale to je dáno dobou vzniku knížky. Slečna Marplová zde bohužel nijak neexceluje a objevuje se sporadicky. Několik málo indicií jí však stačí, aby měla o vrahovi jasno. Škoda, její detektivní práce mohla být malinko více popsána a měla mít určitě více prostoru. Vyšetřování se točí bohužel spíše kolem ostatních detektivů (např. sir Henry, superintendent Harper, plukovník Melchett nebo inspektor Slack), a proto mi slečna Marplová ani v této knížce nepřirostla k srdci. Zůstává tak pro mě asi nejméně oblíbenou detektivní postavou od A.Christie

Petkona
04.12.2021 4 z 5

Tohle je má druhá kniha od Agathy Christie a musím říct, že tohle bylo určitě lepší než Místo určení neznámé. Sice to nemá na její top knihy, ale opravdu fajn detektivka v čele se slečnou Marplovou, kterou jsem si tady velice oblíbila. Takže za mě velice fajn kniha.

Zverak
01.12.2021 3 z 5

Jedná se o klasickou detektivku ze série se slečnou Marplovou v roli detektiva. Na začátku se najde v knihovně váženého rodu Bantryů mrtvá dívka. Všem je to velice divné a vzniká z této skutečnosti mnoho nepříjemností. Zanedlouho poté se najde další tělo ve shořelém automobilu a případ se rozjede na plno. Slečna Marplová byla, řekl bych, velice podobná Sherlocku Holmesovi, s tou výjimkou že věci více konzultuje s policií. Podle mě je slečna Marplová detektiv jak se sluší a patří, teda aspoň na dobu třicátých let. Kniha nebyla zas až taková perda, abych pravdu řekl, ani mě zas tolik nebavila a zdála se mi zastaralá. Kvůli tomu dávám tři hvězdičky z pěti.

Alizon
11.11.2021 4 z 5

Nepřekonatelná slečna Marplova a jedna z příjemných starosvetskych detektivek od kouzelnice se zápletkami Agathy Christie. Většinou jsem ze starších detektivek zklamaná, protože zub času většinou hodně zahlodá, ale knihy od této spisovatelky tvoří výjimku. Toto není to úplný top její tvorby, ale rozhodně nezklame.

Knižní střípky
02.11.2021 5 z 5

POSLECH AUDIOKNIHY

Slečna Marplová se na žádost své přítelkyně vydává do starého anglického sídla, které v současnosti funguje jako ústav pro převýchovu mladých delikventů. Majitelkou je její dávná přítelkyně a slečna Marplová zde má zabránit případnému zločinu. Toto se jí však bohužel nepodaří, nicméně vyřešit ho samozřejmě dokáže...