3x slečna Marplová: Puknuté zrkadlo / V hoteli Bertram / Mŕtva v knižnici

3x slečna Marplová: Puknuté zrkadlo / V hoteli Bertram / Mŕtva v knižnici https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71835/bmid_3x-slecna-marplova-QsQ-71835.jpeg 5 39 3

Výber z diela najplodnejšej anglickej autorky detektívneho žánru predstavuje obľúbenú postavu – navonok neškodnú, milú a sympatickú Jane Marplovú, ktorá pomocou prenikavého postrehu a skvelých kombinačných schopností rieši záhadné zločiny na základe znalosti ľudskej duše. V prvom príbehu „Puknuté zrkadlo“ nás autorka uvádza do malebnej anglickej dedinky St. Mary Meadu, rodiska slečny Marplovej. Pokojnú hladinu vidieckeho života rozvíri príchod slávnej herečky, za ktorým nasledujú napínavé udalosti, vrcholiace vraždami. Druhý príbeh „V hoteli Bertram“ sa odohráva v luxusnom londýnskom hoteli, poskytujúcom služby v „starom štýle“. Jane Marplová ako jedna z návštevníčok sa stáva svedkom vraždy súvisiacej s veľkou vlakovou lúpežou. Tretí príbeh „Mŕtva v knižnici“ čerpá opäť z vidieckeho prostredia a zo života vyšších spoločenských vrstiev. Kto zavraždil mladú tanečnicu, ktorej telo nájdu v knižnici seriózneho starého plukovníka? Toto odhalenie opäť ostáva na milej slečne, ktorej nikdy nechýba anglický zmysel pre humor.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Mirror Crack'd / At Bertram's Hotel / The Body in the Library

MirijamFrankl
28.06.2020 4 z 5

Příjemné, velmi napínavé čtení z pera královny zločinu. Ke knize se ráda někdy v budoucnu vrátím.

1amu
07.05.2018 5 z 5

Ještě, že jsme kdysi v Praze měli na Václaváku Slovenskou knihu ! Zkrátka bratři Slováci to za komunistů zvládli o hodně lépe . Už jen "Zelená knižnica" (cosi jako český Smaragd, ale lepší) a pak Letisko, Hotel, Peniaze, Kolesá... od A.H. a teď ještě ona úžasná slečna Jane Marple ! Ale také malá kritika: slečna Jane byla pohledná starší dáma, božíčku v žádném případě nikdy ono strašidlo, které se tak zoufale dívá z obálky ! Pán Rumanský, joj čo ste to zrobil ? (Autor obálky).
Ale paní Christie nám dala zapomenout a ještě k tomu i výtečný film se slavnou "Tajlorkou" a českou Američankou Kim Novak, Angelou Lansbury, Tony Curtisem, Edwardem Foxem či epizodním Pierce Bosnanem ! Lahůdka - fim i kniha !
Máme doma několik polic narvaných vším, co bylo od A.CH. přeloženo do češtiny a slovenštiny ! Zejména ty vázané černé knihy jsou super !

Besa
05.12.2017 5 z 5

K slečne Marplovej niet čo dodať, pútavo písané, detektívna klasika, nepredvídateľné rozuzlenie...jediné čo by som vytkla - človek, ktorý tieto tri poviedky spojil do jednej knihy ich buď nečítal alebo nerozmýšľal. Dej prvej poviedky (Puknuté zrkadlo) sa odohráva niekoľko rokov po tretej poviedke (Mŕtva v knižnici). To by až tak nevadilo, ale niektoré detaily z tretej poviedky sa v prvej spomínajú. A to aj také, ktoré som práve nechcela vedieť. Nepíše sa tam, kto je vrah, ani nič také, ale niečo po prečítaní prvej som už vedela isté fakty, ku ktorým sa v tretej poviedke autorka dopracuje až neskôr, počas vyšetrovania.

slečna Marplová detektivky 3x pátrající amatér

Kniha 3x slečna Marplová: Puknuté zrkadlo / V hoteli Bertram / Mŕtva v knižnici je v