Šlechetný rytíř

Šlechetný rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78410/bmid_slechetny-rytir-sWJ-78410.jpg 4 292 29

Elizabeth z Montwrightu se svým mladším bratrem Thomasem se zdržela na vyjíždce a to jí zachránilo život. Celá rodina, která se na hrad jejich předků sjela na oslavu, byla zatím vyvražděna. Elizabeth tuší, že masakr má na svědomí strýc Belwain, a je pevně rozhodnuta pomstít se. Ví, že ochranu a pomoc by mohla nalézt u mocného barona Geoffreye Berkleye, kdyby se k němu dostala dříve než její proradný strýc. Baron Geoffrey je však rychlejší; vydává se sám k chýši u vodopádů, kde se Elizabeth skrývá. V okamžiku, kdy ji spatří, si umíní, že bude patřit jen jemu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Gentle Warrior , 1989

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Doba rytířů - skvělá doba pro námět knihy, ze začátku jsem si říkala, jak se to vše vyvine, byla jsem mile překvapena, nasmála jsem se i ve vážných situacích, po knížce určitě opětovně sáhnu zase.

Barbora H
30.04.2015 5 z 5

Hezký, čtivý příběh, jen toho strýce bych ještě víc potrestala... Jinak četlo se to samo, nebylo to zbytečně natažené, bitvy tam nebyly popisovány více jako pár větami, takže se mi to moc líbilo...

zp87
24.12.2014 3 z 5

Žánr historických romancí mám ráda, ale tady mi něco chybělo. Ne, že by to bylo špatné čtení, to vůbec ne. Místy jsem se dobře bavila... ale četla jsem už knihy, které mě bavily mnohem víc (i od této autorky).

Docela mi zde neseděl hlavní hrdina. A vlastně ani hrdinka. Příběh byl ale zajímavý a poutavý. Ale asi ne natolik, abych si jej přečetla znovu.
To ale taky hlavně proto, že žijeme (díkybohu) v době, kdy nás obklopují mraky nových a nových knih a já už mám napsané plné seznamy svazků, které bych chtěla přečíst a času je málo... myslím, že to zná většina čtenářů.

Kamiliana
13.09.2014 4 z 5

Ona tvrdohlavá a vzpurná, on netrpělivý, báječná kombinace pro společný život, která pobaví (pokud se to netýká vašeho reálného života).

miruska1
29.07.2014 3 z 5

Samotny pribeh je pekny. Ale neviem či je to prekladom,ale kniha,až na jednu scenu,akoby postradala emocie a nejake to tajomstvo.

fidáš
19.03.2014 5 z 5

Hezky se četla. Doporučuji.

kika 13
13.02.2014 3 z 5

Pěkný oddychový román.

luci2
21.08.2013 5 z 5

Pěkný příběh plný humorných dialogů a vzájemných tahanic. Knížka se mi dobře četla a určitě se k ní někdy v budoucnu vrátím. Takovéhle příběhy mám ráda, i když hlavní hrdinka je trochu naivní. Její vzpurná povaha a upřímnost se mi však líbila. Škoda jen, že autorka trochu více neudělala zápletku zajímavější a vůbec by mi nevadilo, kdyby se Elizabeth se svým jestřábem a svými psy stala hrdinkou. Knížku určitě doporučuji a ten, kdo se odhodlá si ji přečíst přeji příjemné počtení ;-)

Lena79
24.03.2012 5 z 5