Šlechetná duše

Šlechetná duše https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48651/mid_slechetna-duse-lVg-48651.jpg 4 22 6

Milostný román odehrávající se během druhé světové války vypráví příběh mladé a odvážné ženy, která je ochotna obětovat své osobní štěstí pro spravedlnost a čest. Hlavní hrdinka románu je z šlechtického rodu a jednoho dne má zdědit obrovský majetek. Dívka však chce prožít alespoň pár normálních studentských let, během kterých se zapojí do studentské odbojové skupiny mladých antifašistů. Její rodina přijde v druhé světové válce o majetek, nikoli však o čest. Dívka poznává mladého novináře, do kterého se takřka okamžitě zamiluje, ale válka značně zkomplikuje jejich rodící se milostný vztah.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Edelweiss

jjitka
06.12.2023 5 z 5

Nečekala jsem, že to bude tak dobře napsané.

bábuška
13.02.2018 5 z 5

Milostný příběh vidím jako nitku, která se proplétá osudy hrdinů této knihy. Hlavní osou je období nástupu Hitlera do funkce kancléře v r.1933 a končí jarem 1945. Setkáváme se s různými osudy židovských rodin, projdeme koncentráky i frontou, která postupuje zničeným Polskem, zabíráním českého pohraničí, zničení Lidic a dále na východ. Utrpení provází území dobývaná i porobená. Ne všichni obyvatelé Německa souhlasí, ale odpůrci jsou pronásledováni a likvidováni. Malá odbojová skupina studentů ve které je i Marietta, vnučka princezny Lobkowicové projde koncentrákem, po útěku se vrátí na rodnou Šumavu a zapojí se do odbojové skupiny, převádí většinou židovské uprchlíky do Rakouska a odtud jdou s dalším převaděčem do Švýcarska. Uštvaná a sestárlá vypjatým životem, se po válce setkává se svou láskou, anglickým zpravodajcem, ale i s bratrem, který prošel hrůzami války až ke Stalingradu. Kniha je to o smutných osudech, ale velice poučná, i čtivá.

martiline
12.05.2016 4 z 5

I když mne nikdy romány a příběhy s válečnou tematikou "nebraly", tak tyto osudy jednotlivých lidí mne oslovily. Kniha se skvěle čte a vnímá.

Ivana11
15.06.2015 5 z 5

Výborná kniha. Lehce a čtivě napsaná, doporučuji.

Šárka64
14.10.2013 4 z 5

Právě jsem dočetla. Moc dobře se čte. Doporučuji

VěrčaŘ.
01.03.2013 5 z 5

Láska a osudy v kruté válečné době. Kniha se velice dobře čte.

Autorovy knížky

2005  88%Šlechetná duše