Slavnost obrů

Slavnost obrů https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413844/bmid_slavnost-obru-jpI-413844.jpg 4 10 2

I malý člověk dokáže velké věci V zemi obrů žijí spolu velký a malý obr. Když jim sova doručí pozvánku na slavnost, velký se hned chystá na cestu. A malý nedá jinak, než že půjde s ním. Musí překonávat náročné překážky, ale díky své chytrosti se nakonec stane králem obrů. Dokáže totiž sníst největší sousto. Jak to dokáže, když je tak maličký? Odpověď se ukrývá v této obrázkové knížce, díky níž děti zjistí, že skutečně velký není ten, kdo je nejsilnější a nejhroznější.... celý text

Kattie
30.09.2021 4 z 5

Příběh je pěkný, ilustrace také. Nižší hodnocení dávám z toho důvodu, že je velká konkurence a existují lépe domyšlené knihy s lepší pointou. Půjčit z knihovny ano, domů na častější čtení k nám ale nepřibyde.

Martica
22.01.2020 4 z 5

Přemýšlím, proč tato kniha dostala zatím tak nízké hodnocení od čtenářů, když je vlastně docela povedená. Mrňous toho zvládne tolik co velký, někdy toho zvládne i víc, když zapojí hlavu – pětiletému dítěti se tato hlavní myšlenka líbila. Textu je málo, zvládne se to na jedno přečtení večer před spaním.

Max Bolliger
švýcarská, 1929 - 2013