Slavné historické příběhy (Jak to bylo doopravdy?)

Slavné historické příběhy (Jak to bylo doopravdy?) https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172497/bmid_slavne-historicke-pribehy-jak-to-by-9l8-172497.jpg 3 6 2

Oblíbené historické omyly, kontroverze a záhady z období od konce 18. století, zejména z historie Velké Británie a Evropy, ale i Spojených států a zbytku světa. Například: Jak zemřel Napoleon? - Byl Hitlerův nástup k moci nevyhnutelný? - Způsobil krach na Wall Streetu velkou hospodářskou krizi? - Stalin: Hodný strýček nebo masový vrah? - Nakolik byl německý požadavek na Sudety oprávněný? - Kdo doopravdy vyhrál u Waterloo? - Americká občanská válka: byl Sever neporazitelný? - Pearl Harbor, 1941: byl japonský útok opravdu tak překvapivý?... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Víkend

Debunking History - 152 Popular Myths Exploded , 2002

Vidlička
21.04.2020 2 z 5

Autoři předloží vždy všechny známé hypotézy, ale jen mááálokdy splní, co slibují v nadpisu knihy - odpovědět čtenáři, jak to tedy doopravdy bylo. Většinou řeknou, že už se to po tý době nedá zjistit. Což chápu, ale na to, že se na obálce prezentují jako historikové, čekala jsem, že budou informovanější. Nicméně knížka je dobrá pro inspiraci, o jakou událost se zajímat jinde podrobněji.

tenax
16.08.2013 2 z 5

Dva angličtí historikové předkládají svá hodnocení různých historických událostí a postav, někdy jsou jejich závěry až překvapivé, jindy se celkem shodují s obecně uznávanými názory. Některá z více než 150 témat nejsou nijak atraktivní, navíc je vše psáno dost suchopárným jazykem. Skoro bych řekl ztráta času.

Autoři knihy

Ron Stapley