Slavík

Slavík https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294841/mid_slavik-Zjy-294841.jpg 5 1418 451

Francie 1939. V tiché vesničce jménem Carriveau se Vianne Mauriacová loučí se svým manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně. Vianne nevěří, že by skutečně mohlo dojít k válce, jenomže Němci vpadnou do Francie a země je rázem plná nepřátel, tanků a bojových letadel. Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán, musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše. Bez jídla i naděje čelí nelehkým rozhodnutím, v nichž jde o život či smrt nejen její a jejích blízkých.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

The Nightingale , 2015

lištička123
lištička123
07.01.2020 5 z 5

Nemám slov. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem přečetla. Krásný příběh, který budu mít ještě dlouho před očima. Svělé.

Koukolína
Koukolína
05.01.2020

Knížka Slavík se posunula na první místo mých přečtených knih. Pro mne nejkrásnější kniha, co jsem kdy četla.

pocketka
pocketka
03.01.2020 5 z 5

Božínku, to byla nádhera. Přes počáteční trable, kdy jsem měla pocit, že je vše až příliš květnatě popisováno, jsem byla knihou pohlcena, těšila se na další chvíli, kdy mohu pokračovat ve čtení. Silný příběh, závěr knihy je velmi dojemný, kdy slzy dojetí prostě nezastavíte. Bez váhání doporučuji jako jednu z nejlepších knih.

Bridget30
Bridget30
03.01.2020 5 z 5

Příběh z války, krásný, dojemný, i slza ukápla.

Gigy
Gigy
30.12.2019 5 z 5

Šetřila jsem si ji na vánoční četbu, protože jsem tušila, že bude skutečně dobrá. A byla jsem opravdu nadšená. Tohle je jedna z mála knih, kde slova nestačí. To si prostě musíte čtenářsky prožít. A pak snad pochopíte ❤️

sladkovka
sladkovka
30.12.2019 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem si v mysli uvědomila, jak moc jsem bohatá, můžu si vzít jídlo na které mám chuť, rodinu a přátelé, které mohu mít u sebe, obejmout je a říct jim, jak moc je mám ráda.
Přes všechnu krutost, která je v příběhu popsaná, je i láska a statečnost hrdinů. Při čtení jsem měla v očích často slzy, které mi nešly jen tak zastavit.
Na konci příběhu je dojemné a nečekané překvapení. Je to silný a emotivní příběh, který se Vám v ryje pod kůži a jen tak nepustí.

jindra3953
jindra3953
26.12.2019 5 z 5

Krásné, i když taky hodně smutné čtení. Na konci i slza ukápla.

Dagmar58
Dagmar58
26.12.2019 5 z 5

Přidávám se k většině komentářů a nebudu vymýšlet už napsané...příběh z války, který musí každého chytit za srdíčko. Doporučuji!!!

fénix56
fénix56
21.12.2019 5 z 5

Kniha americké spisovatelky Kristin Hannah se odehrává v malé francouzské vesnici za druhé světové války. Dvě sestry, kterým brzy zemřela matka a otec se o ně příliš nestaral, prožívají válku každá podle své povahy. Divoká Isabelle se okamžitě vrhne do odboje, opatrná Vianne dělá vše pro to, aby hlavně ochránila svou malou dceru Sophii. Osud je ale nakonec k oběma krutý.

Krásná, dojemná kniha, ke které se budu vracet, i když už budu vědět, jak to dopadne. Válka semele všechny....

pedroK
pedroK
20.12.2019 5 z 5

Kniha o lidech, kteří se za každou cenu odmítli podvolit nacistické zlovůli. Kniha o loučení, umírání, shledávání, které vám vehnalo slzy do očí úplně stejně. Vážná kniha. Zůstává smutek a jakési smíření, že život byl takový, jaký byl a pro mnohé musel skončit. A pro část lidí šel život dál.

Kaja01
Kaja01
26.11.2019 5 z 5

Nejde jinak než se přidat k většině komentářů zde - krásný, dojemný, poutavý příběh z války. Konec mě opravdu dojal!

a.k
a.k
23.11.2019 5 z 5

Válečná Francie v příběhu dvou žen, které se každá svým způsobem snažily vypořádat se zlem, které Němci do jejich životů přinášeli.
Výtečně vystavěný román s dojemným koncem, při kterém se neubráníte slzám.

dark.ma93
dark.ma93
22.11.2019 5 z 5

Slavík i sestra slavíka, která byla znásilněná bylo válečné drama, bohužel hrdinka Slavík ke štěstí nedošla. Podobná kniha je poklad a vím, že je zapsaná na můj TOP seznam, ale hlavně do srdce.

Anežka524
Anežka524
08.11.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru. Ke konci jsem brečela jak malá holka. Doporučuji.

Pípasek
Pípasek
06.11.2019 5 z 5

Srdce bolí, rozum nebere. Hrůzné, nelidské , tragické

Surikata369
Surikata369
04.11.2019 5 z 5

Mám moc ráda romány z téhle hrozné doby a tato kniha mou vášeň pro ně ukojila dostatečně. Napsaná velmi čtivě, děj zajímavý v tom, že konečně vidíme i ženský pohled a úděl ve válce. Taky mě plně vyhovoval počet stran, člověk se aspoň stihne pořádně začíst a vpravit do děje. Hlavní postavy sympatické. Takže samý plus :) 5*

Janniska
Janniska
23.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha,rozplakala mne.Je v ní velmi autenticky popsána hrůza války,statečnost lidí kteří sice nebojovali v první linii,avšak vedli boj neméně důležitý.Na konci jsem cítila velkou bolest za postavy z příběhu.Opravdu napsáno s velkou empatií.Tleskám...

Arwen777
Arwen777
18.10.2019 5 z 5

Ke zdejším komentářům už není co dodat, hodně mi jich mluví z duše.
Je mnoho příběhů z druhé světové války, ale většina se zaobírá koncentračními tábory nebo frontou. Ale toto je příběh o obyčejných lidech, o ženách, které zůstaly na okupovaném území, které dokázaly přežít ponižování a ústrky nacistů, ale hlavně hlad, zimu, nedostatek v podstatě úplně všeho, nemoci a neustálý strach a nejistotu. Musely se naučit přežít a ochránit své děti, vydržet i nemožné. A ještě dokázaly najít sílu pomáhat druhým a bojovat tajně proti nacistům.
Kniha mě silně zasáhla, je krásně napsaná, čte se velice dobře. Každý den jsem se těšila, až ji budu moct vzít do ruky. Vřele doporučuji, především ženským čtenářům.

alekis
alekis
16.10.2019 5 z 5

Nechci, nemůžu hledat slova, jimiž tento příběh popíšu. Kdo chce, ať si ho přečte, a věru že to stojí za to. Tak snad jen ocitovat úplný konec knihy:
"Všechno žije dál v mých vzpomínkách. Rány se zacelí. Láska přetrvá. My přežijeme."

petaSk
petaSk
14.10.2019 4 z 5

[audiokniha]
Krásná kniha z Druhé světové války, ale jen za předpokladu, že máte rádi ženské romány na pomezí červené knihovny. Postavy byly plastické, a chovaly se dle své povahy, ačkoliv mnohdy pro mě nepochopitelně. Autorka se zároveň snažila do knihy vměstnat všechna témata války, takže místy mi román přišel příliš přitažený za vlasy. Hlavně co se týče Isabel, tak se v závěru příliš tlačí na pilu. Nicméně si myslím, že v rámci žánru se jedna o jednu z nejlepších knih.