Slavíci kamenného mostu

Slavíci kamenného mostu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4391/mid_slavici-kamenneho-mostu-VwM-4391.jpg 4 4 2

Poutavý historický román o životě Matěje Václava Jäckela, autora několika soch umístěných na Karlově mostě. Cesta za uskutečněním snu osázet Karlův (dříve Kamenný) most několika sochami je strastiplná. Nadšený sochař Jäckel se však nevzdává a jde si i přes veškerá úskalí a dramatické životní situace za svým.

escritora
22.06.2014 5 z 5

Nevšední, krásná, moudrá a zajímavá kniha. Myslím, že by si zasloužila mnohem větší pozornost literární kritiky a veřejnosti. Už dlouho jsem nečetla nic tak dobře napsaného. Autor jistě musel připravovat a psát knihu několik let. Je fascinující, jaká nová fakta se dozvídáme o vzniku soch na Karlově mostě a o všech historických souvislostech té doby. Člověk si při čtení takového díla znovu uvědomuje, kolik věcí nevěděl, kolik fakt mu zůstalo utajeno, čeho si nevšímal.... Děkuji autorovi za všechno, co se díky němu nyní dovídám. Vlastně jsem tuto knihu začala číst na základě rozhovoru, který zde uvádím. Velmi mě zaujal a proto čtu Slavíky kamenného mostu a doporučuji všem, kdo mají zájem o histrorii, ale nejen to, protože kniha má ohromný přesah, jelikož v podstatě uvažování člověka a pohnutky lidského jednání se od 17. století až tak nezměnily.

tania1966
30.11.-0001 5 z 5

Odkaz na zajímavou recenzi:

Tomáš Mlynkec
česká, 1952
2008  75%Slavíci kamenného mostu
1982  0%Pálení mrazem
2003  0%Ženy, matky a dcery : sága slezského rodu

Kniha Slavíci kamenného mostu je v