Slasti a strasti života s doktorem

Slasti a strasti života s doktorem https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31509/bmid_slasti-a-strasti-zivota-s-doktorem-R7V-31509.jpg 4 89 22

Tato autobiografie rozhodně nezapře spřízněnost s humornými romány autorčiny sestry Betty MacDonaldové. Mary, inspirována sestřiným příkladem, si zaznamenávala své zážitky z manželství a z manželovy lékařské praxe. Na podkladě těchto zápisků pak napsala vtipnou a duchaplnou knihu. Humor a nadhled nad životními problémy, elán a schopnost vybrat si z toho, co každý den přináší, to dobré, jsou hlavními poznávacími znaky této knihy, stejně jako rodiny Bardových.... celý text

Humor Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Vyšehrad , Odeon

The Doctor Wears Three Faces

Zmrzlina88
14.07.2021 3 z 5

Knihy od Betty jsem si zamilovala, tak jsem si chtěla přečíst i něco od její sestry. I když je Maryin styl psaní hodně podobný, chybí mu nadhled a lehkost, se kterou svoje problémy popisovala Betty, tak, že cokoliv působilo vlastně jako hrozná zábava. To se Mary moc nedaří, takže knížku tvoří neustálé stesky, jak málo času tráví doktoři s rodinou a jak jsou vůči manželkám povýšení. Hlavním plusem je možnost dozvědět se další zajímavosti o Bardovic rodině a že se jedná o opravdu odpočinkovou četbu.

Riccia
02.03.2021 3 z 5

Ještě klika, že jsem v oboru biologie člověka a medicíny celkem poučená osoba a rozuměla jsem (alespoň z větší části) odborným pojmům, které na mě každou chvíli mrkaly z textu. Neřekla bych však, že by mne v tom textu nějak zvlášť těšily. Občas mi přišlo, že tato knížka je jakousi snahou o zkopírování autorčiny sestry v psaní zážitkových memoárů (Vejce a já Betty MacDonaldové), ale nějak chybělo to množství zážitků, které by stálo za to sdělit, a proto vznikla jakási nastavovaná kaše. Kapitolky věnované těhotenství a závěrečnému lékařskému sletu jsem dočetla jen se sebezapřením. Některé kapitoly byly milé a laskavé a četly se pěkně, u některých dalších jsem si občas říkala, že jejich čtení je skoro ztráta času. No, dala jsem to, ale nadšení se nekonalo a zcela jistě knížku předám dál...

Kontryhelka
01.12.2020 2 z 5

O chloupek lepší kniha než Čtyřicítka no a co? Ale stejně to nebylo to pravé. Knihu jsem přečetla, ale jen jednou a už se k ní nevrátím. Betty mohu, ta píše bravurně, ale její sestra se neměla pouštět na tenký led. Zde platí, když dva dělají totéž, není to totéž. Bohužel.

petra3597
13.08.2020 3 z 5

Oddechová knizka, která sice pobaví, nikoli však jako titul Vejce a já, od autorčiny sestry.
Styl psaní mají velmi podobný, jen jsem se nemohla zbavit myšlenky, že je to taková vydařená, ale přesto napodobenina výše zmineneho díla.

1bublina
24.06.2020 4 z 5

Jak už tu bylo zmíněno, styl psaní je podobný jako u autorčiny sestry Betty. Slasti i strasti života líčí s nadhledem, humorem a lehkostí, že nemáte pocit, že to autorku nějak více zasáhlo přestože to muselo být často opravdu těžké. Knihu jsem brala také jako takové okénko do minulosti - reklamy na cigarety, pacient si těsně po probuzení z narkózy může na pokoji zapálit, zdravotní sestry vaří pacientům kávu nebo masírují záda? V dnešní době už nic z toho neplatí a je opravdu zajímavé tyto rozdíly zjišťovat prostřednictvím tak milé knihy, jako je tato.
ČV 2020 - Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy.

Kerolka_P.
19.06.2020 3 z 5

Betty Mac Donaldová ve své knize "Kdokoli může dělat cokoli" přisuzuje tento výrok právě své sestře Mary. Ta ho nejen vyřkla, ale také zrealizovala. A myslím, že obstojně; toto dílo je vtipnou, odpočinkovou literaturou. Srovnávat ji s Betty mi nepřijde fér, tak jen povím, že Mary se to povedlo. Ideální letní čtení.

Katka2382
23.05.2020 5 z 5

Pěkné čtení,ale nemůžu si pomoci Betynka to není.

Doubravka1975
23.03.2020 5 z 5

Tak už samotný název knihy vypovídá o čem kniha je. Vtipné, odpočinkové čtení i když kapitola Betsy byla hodně smutná.
Boží hlášky dědečka, Jimova otce....např: Když člověku nepomůže whisky (v našem případě slivovice), může rovnou umřít....

Ajaiwik
24.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Začala jsem číst v době, kdy má drahá polovička byla pořád na cestách, takže jsem na chvíli odložila, protože pocit opuštěnosti byl popsán až moc přesně. Stejně jako svá sestra, Mary disponuje úžasnou slovní zásobou, schopností vylíčit situaci tak dokonale, že v jednu chvíli s hrdinkou sdílíte dětinské nadšení a ihned i trpkost zklamání. Autorčino vyprávění bylo v některých ohledech až moc průhledné, brzy dala najevo, že se situace zvrtne. Nepíše ale detektivky, takže to knize neubírá na kouzlu. Moc děkuji za příjemné počtení

regulax
19.01.2020 3 z 5

Není to můj šálek knižní kávy, ale díky místy humorným a zajímavým situacím jsem to dočetla.

madem
05.11.2019 5 z 5

Ač je kniha starší, tak jsem se u ní hodně nasmála. Některé věci stále platí a při soužití se zdravotníkem obzvláště.

Radka1911
22.05.2019 5 z 5

Autobiografický vtipný příběh z pera sestry Betty MacDonaldové. Kniha se trochu podobá knize "Vejce a já" , styl autorčina psaní mi sedí.

haki34
05.09.2018 4 z 5

Taková 3,5* by byla akorát...Mary pobaví, ale na Bettynu výřečnost a schopnost popsat jakoukoliv situaci s opravdovým humorem nemá... půl hvězdy k dobru za moji nehynoucí náklonnkost k Bardovic klanu :)

lapagerie
14.05.2017 4 z 5

Vtipne sepsane zazitky zivota manželky lékaře. Pobavila jsem se, i kdyz stale davam prednost Maryine sestre Betty McDonald.

Alma5
12.04.2016 4 z 5

Oddechové čtení, zasmála jsem se, nicméně najdou se tam i dobové zdravotnické prvky, např. kterak jsou matce do porodnice přinášeny cigarety a whisky na přilepšení :)

BUBINA1971
23.05.2014 4 z 5

Úsměvné počteníčko

K.M.
27.02.2014 5 z 5

výborná kniha

Rup
09.11.2013 2 z 5

Pohodové, ale slabé, jaksi rozhárané, bez dějové linky. Mé hodnocení - slabý střed.

anibeni
09.07.2013 3 z 5

Příjemná oddychovka.. místy jsem se fakt nasmála, ale místy mne kniha nudila...

Safienka
17.06.2013 3 z 5

Od knížky jsem čekala něco víc ... místy mě i nudila. Chybělo mi v ní více lidskosti místo kupy lékařských výrazů :-)

Kniha Slasti a strasti života s doktorem je v