Sladký život v Paříži

Sladký život v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328040/bmid_sladky-zivot-v-parizi-SL0-328040.jpg 3 35 10

Tak jako mnozí další, známý autor kuchařek a cukrář David Lebovitz snil o životě v Paříži od chvíle, kdy toto kouzelné město poprvé navštívil. Nyní se mu to konečně povedlo a začíná nový život v hlavním městě Francie, ale brzy odhalí, že žít v Paříži není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Naštěstí má tajný recept na přežití – své kuchařské dovednosti. Žádný protivný francouzský úředník totiž neodolá čokoládovému dortíku… David s vtipem a nadhledem vypráví o svých zážitcích v tomto úchvatném, občas šíleném městě, o tom, jak se do Paříže zamiloval a jak se jí pokoušel porozumět. Jeho zábavné historky jsou prokládány autentickými recepty na sladké i slané pochutiny, jako jsou vepřová pečeně s glazurou z hnědého cukru a bourbonu, krocan dušený v Beaujolais Nouveau se sušenými švestkami, koláč se slaninou a sýrem s modrou plísní, čokoládovo-kokosové marshmallows, čokoládové dortíky s mandlemi nebo madlenky s citronovou polevou.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

The Sweet Life in Paris , 2009

Noisette73
04.06.2020 4 z 5

Obálka je prostě božská, přesně vystihuje mou představu o ránech v Paříži a mé ideální
dovolené, sedím si tak na terase, výhled na Eiffelovu věž dokresluje všudypřítomná vůně z okolních malých pekárniček, čtu knížku, držím křehký Croissant a piji úžasnou kávu, prostě ideální pařížské ráno. Dobře se to četlo, jen bylo poznat, že autor je prostě Američan a bylo to tak nějak málo francouzké a všude je vyzdvihována právě Amerika,
kterou já osobně ráda nemám a Francie se s ní ani nedá srovnávat, proto hvězda dolů.

Jirinamac
11.09.2019 2 z 5

Čtení mě moc nebavilo. Je tady použito hodně slov bez překladu, např. voda z kouhoutku obsahuje hodně calcaire, což ničí vinné sklenky. Některé recepty jsou zajímavé, ale v průběhu čtení mě spíš rušily a přeskakovala jsem je. Kuchařka mohla být až na konci knížky v oddělené kapitole. Možná to bylo tím, že se mi hodně líbila knížka Paříž, moje láska, můj život od slovenské autorky žijící v Paříži a ty dvě knížky jsem srovnávala.

Marla
25.04.2019 4 z 5

Veselé a chutné čtení o proměně Američana v pravého Pařížana. Celá kniha voní čokoládou a dobrým a kvalitním jídlem a vždy v pravý okamžik, když už by se třeba člověk začínal při čtení nudit, servíruje autor nějaký lákavý recept!

hapac
11.03.2019 3 z 5

Pěkný pohled na život v Paříži i na jeho obyvatele, kulturu a gastronomii - myslím si, že v mnohém pravdivý, recepty pak byly bonusem. Za mne tak 3,5.

Iv9
22.02.2019 4 z 5

Líbilo se mi, jak autor nahlíží na Paříž přes dobré jídlo. Určitě inspirativní, nejen jako návod k návštěvě doporučovaných míst, ale i k uvaření receptů.

milena8281
08.01.2019 2 z 5

Kniha mě vůbec nebavila, musela jsem se do čtení dost nutit a myslím, že si z ní nic neodnesu. Možná jen nějaký zajímavý recept.

rozvera
13.01.2018 4 z 5

Američan, kuchař a cukrář, milovník čokolády, se po letech praxe v San Francisku přestěhuje do Paříže. Poznává jinou mentalitu jejích obyvatel, rozdílnou gastronomii, své postřehy vtipně glosuje. Obdivuje venkov s jeho farmářskými trhy, nakupuje, vaří a hlavně peče sladkosti, kterými uplácí někdy nevlídné prodavače. Je nadšený z kvalitní čokolády používané při pečení a o některé recepty se dělí se čtenáři. Celkem humorné vyprávění o Paříži a jejích obyvatelích.

alnahu
15.06.2017 3 z 5

Zpověď cukráře Američana Davida Lebovitze, který navštěvoval v Paříži cukrářský kurz na prestižní École Lenótre. Jednou se s přáteli procházel po mostě na břehu Seiny a v tu dobu se do Paříže zamiloval a následně se tam odstěhoval . V knize nám popisuje jeho první den v Paříži po nastěhování, nejdůležitější slova ,která musíte znát, jak se máte oblékat ,jako Pařížan, nakonec se naučil i chovat se jako Pařížan. Docela milá kniha ,proložená spouty receptů na různé dobroty.

Jana333
30.05.2017

Napište mi prosím názvy těch ostatních knih, ať můžu porovnat. Tato se mi líbila, když jsem vynechala recepty. Díky

Clara del Valle
13.04.2017 1 z 5

Další z dlouhé řady naprosto totožných knih o tom, jak cizinec zakotví v Paříži a srovnává se s odlišným životním stylem. Oproti jiným knihám je toto vypravování poměrně bezduché, nudné a bez šťávy... alespoň z mého pohledu.

Paříž

Autorovy knížky