Sladkosti, od ktorých sa nepriberá 2

Sladkosti, od ktorých sa nepriberá 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255650/mid_sladkosti-od-ktorych-sa-nepribera-2-255650.jpg 4 3 1

Venezia
28.06.2015 4 z 5

Graficky veľmi pekne urobené knihy /prvý aj druhý diel/, recepty sú krátke a dobré, koláčiky sú krásne nafotené a oceňujem použitie špaldovej múky, masla, či prírodného trstinové cukru. Bohužiaľ, bez reklamy to dnes nejde a určite by som do domáceho koláča nedávala kupované keksíky, nech sú celozrnné ako chcú.

Obsah:
Rýchlovky: makovník lenivej gazdinej, zapečené ovocie, kefírový nápoj, bleskový koláč, čokoládový zázrak, ovocný nákyp, jablká a hrušky, obrátený slivkovník
Spomienky na detstvo, Martinkina bublanina, babkina žemľovka, domáci chrumkavý chlieb, ovocné guľky, jogurtová Šarlota, pusinková torta s tvarohom
Na osvieženie: mrazený jogurt, opitý sorbet, kávová pochúťka, tvarohové nanunky, Miško a Maťko, ovocné nanuky, veselé semifreddo /ruská zmrzlina/
Inšpirácia z ciest: jablkové minikoláčiky, domáce müsli, cisársky trhanec, kávový dezert s karamelom, karamelové oriešky, chrumkavé sušienky, jahodové rezy
Klasika po novom: tvarohové lievance, smotanový koláč, makové rezy, kokosové dukáty, mrkvové guličky, čokoládový závin, mrkvová torta s višňami

Autoři knihy

Emma Tekelyová