Sladké ptáče mládí (převyprávění)

Sladké ptáče mládí (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33173/bmid_sladke-ptace-mladi-prevypraveni-GzI-33173.jpg 4 38 6

Románová verze hry proslulého dramatika amerického Jihu rozvíjí nahořklý příběh dvou ztroskotanců, frustrovaného gigola a stárnoucí filmové hvězdy. Do románové podoby převyprávěl Milan Bárta.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Sweet Bird of Youth , 1959

stju
06.04.2021 2 z 5

Musím se přiznat, že asi díky autorovu jménu a přečteným recenzích, jsem měla dost velká očekávání, která bohužel kniha nakonec nenaplnila.
Nějak jsem se nedokázala vžít do myšlenek a chování hlavních hrdinů, kteří na mne osobně působili téměř jako dva "outsiders", kteří vlastně využívají jeden druhého. Nedokázala jsem soucítit se stárnoucí Alexandrou, která se neumí vyrovnat se ztrátou mládí, krásy, slávy a řešení hledá ve vztahu=využívání mladíků typu Chance. A oni ji naopak využívají kvůli jejímu vlivu, slávě a penězům. Chance tak chce získat zpět ztracenou lásku, navzdory tomu, jak jí ublížil a nechápe, že stejně jako on, se změnil i svět kolem něho. Navíc oba dva při hledání "ztraceného času" využívají na můj vkus až příliš alkoholu, drog, intrik a násilí.
Takže nakonec zavírám knihu spíš zklamaná.

andrii24
02.04.2019 5 z 5

... zpívá a štěbetá, krouží, hledá a najít by mělo opravdový smysl života dřív, než mu křídla přistřihne dospělost a prázdnota, než nadobro v hořkosti zahnízdí. Šance ať zcela nepohasne, ať vám neuletí. Popadněte ji za pačesy. Hněte a hněte svůj sen, ať je krásně nadýchaný, obláčkový, i když těžký, k zadušení je závoj tkaný z reality... Až tam, kam může, do výšin i níže, ke dnu prvotřídně. Playboy, potulný hráč, trosečník, srší touhou prorazit, kouzlí sametovým pohledem, mechovým tělem, talentem výdrže, v apartmá mračen udržuje naději na své modré (z) nebe. Nechť vše vzdálené se přibližuje.

MOu598
30.11.2017 4 z 5

Často v ich formě, časté též přímé řeči, jako na divadle.
Útlé, čtivé, osudové.

nygmasriddle
19.02.2016 5 z 5

Příjemné překvapení. Že ve mně tato kniha vzbudí tolik emocí jsem opravdu nečekala.

kika 13
07.11.2012 3 z 5

Moc pěkně se mi to nečetlo,spíše to je psychologické drama.

lera
30.11.-0001 5 z 5

Moje oblíbená kniha od Tennesseeho. Velmi moc, mě překvapila, nemusím moc psychologické romány, ale tenhle se čte jedním dechem.