Sladké nic

Sladké nic https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291726/bmid_sladke-nic-pSz-291726.jpg 4 165 46

Život se může změnit ve vteřině ... Každý zažívá zklamání a ztráty. Patří to k životu a brzy se naučíme vážit si těch několika málo vzácných okamžiků, co jsme prožili předtím, než jsme o všechno přišli. Možnost, že něco ztratím ještě před tím, než mi to patřilo, jsem si nikdy neuměl ani představit. Pohled na to, jak vám něco uniká dřív, než jste to drželi v ruce, stačí člověka zlomit. Ale taky mi to poskytlo příležitost vykoupit se, získat v jejích očích cenu pro případ, že by naše chvíle nakonec přece jen přišla… Všimla jsem si ho na semaforech. Seděl v autě ve vedlejším jízdním pruhu. Když se naše pohledy setkaly, věděli jsme, že ten naproti je ten pravý. Už nikdy nebudu jako dřív. Bylo mi jasné, že to je ON, kterého budu milovat celý život. Byl to mžik, ve zlomku vteřiny jsme se zamilovali a začal náš společný život a ve zlomku vteřiny všechno skončilo ... Další román Jamie McGuire, tentokrát napsaný spolu s Teresou Mummert je chytrý vtipný, dojemný a plný lásky. Skutečná lahůdka pro náruživé čtenářky!... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Sweet Nothing , 2015

alena7090
28.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Když pominu konec, tak tato kniha byla velice dobře napsaná. Hezký romantický příběh, který pohladí po duši. Ale pardon, jakýkoliv příběh končící stylem - všechno byl jen sen, vlastně se nic z toho co jste četli nebo viděli nestalo - mě zaručeně vytočí. To prostě nejde pojmout dobře a ani tady se to nepovedlo. Trochu se to vylepšilo koncem odkazujícím na začátek knihy, ale stejně...

Zlatinka.Emilly
19.02.2023 3 z 5

Prvních 300 stránek se mi kniha docela líbila, i když i tam jsem měla občas nějaké výhrady. Ale pak? Co to je? Tak to jsem tedy vůbec nepochopila.

Ruxandra
12.01.2022 2 z 5

Do čtení jsem se musela nutit (nerada to vzdávám), ale když vás příběh začne bavit až ke konci, o knize to moc pozitivního neříká.
Josh je příliš horlivý a Avery impulzivní, ale docela jim tu romantiku věříte a přejete, ale stále se neděje nic zásadního, pro co by jejich příběh měl být napsán a vyprávěn. A pak hlavní zápletka přijde až na posledních stránkách knihy a konec... Nápad zajímavý, ale zpracování trochu pokulhává, celá kniha je takové "prázdné nic", zápletka šla umístit někam dříve, většinu knihy jsem se zkrátka strašně nudila. Knihy Jamie McGuire se mi v minulosti četly dobře, tady je asi chyba ve spolupráci dvou autorek na jednom díle, protože Jamie samostatně píše lépe.

kate1988
27.12.2021 3 z 5

Chvilkami jsem se ztrácela, jak kdyby myšlenka nebyla dokončena. Z konce jsem byla překvapená.

petusska01
01.08.2021 1 z 5

No. Ani neviem čo si mám o tomto myslieť. Už počas čítania som mala dojem akoby príbeh skákal, poprípade sa mi omylom zmazali nejaké vety či odseky. Nabralo to taký rýchli spád ale minimálne som bola relatívne v pohode s priebehom vzťahu medzi Avery a Joshom. A aj keď tu boli spomínané romantické príbehy a červená knižnica tak sa mi to zdalo tragické, vôbec nie oddychové... A potom prišla tá zápletka alebo co to dofrasa bolo. To som naozaj nečakala. A ten koniec??!! Akože uff. Ja mam rada konce uzavreté, s happyendom, všetko vyriešené, jasné a pekné a všetkých spokojných...Toto ma veru nenadchlo.

Pikalenka
16.12.2020 2 z 5

Červená knihovna jak vyšitá. Příběh o dvou ztracených duší, které se našly, o zranitelnosti a důvěře... O tom, že ve dvou se to lépe táhne. Konečný zvrat mě velmi překvapil, ale dojem z knihy mi nezkazil.
Každý z nás má občas chuť pustit si romantickou komedii a vypnout. Sladké nic je přesně to ono, ale v knižní podobě.

Ála1968
02.08.2020 3 z 5

Opravdu sladké čtení.Mě se to líbilo.Jako odpočinková letní oddychovka super.Bylo to zase něco úplně jiného a velmi překvapivý konec.Určitě doporučuji přečíst.

Bonnet
29.07.2020 odpad!

Celou dobu se mi hlavou honila jediná myšlenka: "Co to hergot je?"

Nejdřív jsem si dovolila domnívat, že půjde o harlekýnku v moderním kabátu, ALE to by osudy všech nemohly být tak tragické, že i přeživší z koncentráku by vypadali jako výherci loterie. (Jo, a nefunguje je to, protože nakupení traumat samovolně nedodá postavě plastičnost, víme?)

Je to dlouhá, nudná, nezáživná četba a ten konec byl červivou třešničkou na dortu. Jestli na tohle byly potřeba 2 autorky, tak nevím, jak vypadá jejich solo tvorba. Ani nechci vedět, radši teda.

miskas81
08.03.2020

Krásná knížka, kterou jsem měla prvně půjčenou, po přečtení jsem ji koupila kamarádce a nakonec i sobě, sice překvapivý konec, ale tak pěkně napsaný příběh dvou lidí, jsem ráda, že ji mám doma ... Doporučuji, stojí za to si ji přečíst.

pavlikova9332
19.02.2020 5 z 5

Jsem v rozpacích. Z konce v šoku. Příběh moc pěkný námět super. A konec překvapivý nečekaný smutný a nejasný?

Barca055
31.08.2019 5 z 5

Kniha je Parádní!!!

Ani chvilku jsem se nenudila a konec mě určitě překvapil. Čekala jsem všechno, ale tohle určitě ne.
Četla se úplně sama :)

Vřele doporučuji!!

JančaP.
25.07.2019 5 z 5

Kniha, která rozhodně překvapila! Recenzi najdete tu: http://janciknizniblog.blog.cz/

Karola050716
19.07.2019 2 z 5

Divná kniha a podivný příběh. Polovinu knížky jsem si myslela, že prapodivné dialogy, turbulence v příběhu, i jeho trysková rychlost jsou způsobeny nějakými nedostatky v překladu apod. No ten twist úplně v závěru to vysvětluje, ale nijak můj podivný dojem z knížky neodstranil.

Kiki22
08.04.2019 4 z 5

Moc dobře se to čte, skoro samo! Asi tři čtvrtiny knihy jsou fakt hodně pro ženský, takový to že když potkáte toho pravého, on se kvůli vám změní z děvkaře na superpozorného úžasného chlapa. Takže pokud chcete lítat na romantickém obláčku, je to fakt supr knížka :-D Mě to ale nejvíc začalo bavit právě až po onom zásadním dějovém zlomu. Věřím, že se něco takového klidně může stát, koneckonců, o těchto stavech rozhodně nevíme všechno. A konec parádní, musela jsem se usmívat :-) Ale taky by mě hrozně zajímalo, jak by vypadal vztah Joshe a Avery po dýl než 2 letech, až by opadla ta prvotní zamilovanost, která zásadně ovlivňovala jejich chování...

marcolka
03.02.2019 3 z 5

Pěkná kniha, ač jsem si to ze začátku nemyslela. Postupem času to bylo čím dál lepší a čtivější a rozuzlení ke konci neuvěřitelně překvapilo, ale.... o-ou může mi někdo vysvětlit ten úplný konec?!!

JaKa1974
24.11.2018 3 z 5

Zajímavá kniha a nečekaný konec.

Charmedka
18.11.2018 4 z 5

Sladké nic je opět průměrná kniha od této autorky, která mi od začátku neskutečně připomínala právě Katastrofu, jako bych četla ten samý příběh, jen lehce upravený. Až pak se začal děj odlišovat. Stále si stojím za tím, že je to průměr, možná trochu lepší průměr, ale ten konec? Konec je naprostá bomba, u které se mi chtělo začít ječet.

Vikos
05.10.2018 5 z 5

Hezké :) ale kdyby se tam ty dvě paka pořád nehádali, bylo by to hezčí

avalonek
07.08.2018 4 z 5

Sakra a co ten konec.?Já jsem asi moc velký romantik,protože jsem si představovala,že to dopadne jinak(kdo dočte,pochopí;).Ale tedy i tak to v podstatě dopadlo dobře,každý si utvoří svůj konec..Hezký příběh,který se hezky četl,a námět byl zajímavý...Třeba se to může opravdu stát,nikdy nevíme co se nám děje v palici,když jsme mimo...

Verry148
05.08.2018

Krásný příběh o lásce napsaný hodně do detailu. Konec mě velmi překvapil, pak to ale dávalo všechno větší smysl.

mystika

Autoři knihy