Sladké nic

Sladké nic https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291726/bmid_sladke-nic-pSz-291726.jpg 4 165 46

Život se může změnit ve vteřině ... Každý zažívá zklamání a ztráty. Patří to k životu a brzy se naučíme vážit si těch několika málo vzácných okamžiků, co jsme prožili předtím, než jsme o všechno přišli. Možnost, že něco ztratím ještě před tím, než mi to patřilo, jsem si nikdy neuměl ani představit. Pohled na to, jak vám něco uniká dřív, než jste to drželi v ruce, stačí člověka zlomit. Ale taky mi to poskytlo příležitost vykoupit se, získat v jejích očích cenu pro případ, že by naše chvíle nakonec přece jen přišla… Všimla jsem si ho na semaforech. Seděl v autě ve vedlejším jízdním pruhu. Když se naše pohledy setkaly, věděli jsme, že ten naproti je ten pravý. Už nikdy nebudu jako dřív. Bylo mi jasné, že to je ON, kterého budu milovat celý život. Byl to mžik, ve zlomku vteřiny jsme se zamilovali a začal náš společný život a ve zlomku vteřiny všechno skončilo ... Další román Jamie McGuire, tentokrát napsaný spolu s Teresou Mummert je chytrý vtipný, dojemný a plný lásky. Skutečná lahůdka pro náruživé čtenářky!... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Sweet Nothing , 2015

Laf
06.07.2018 4 z 5

Pěkně napsaná kniha s náměty k zamyšlení. Sice mi to místy přišlo uspěchané, ale po dočtení se k závěru, začalo všechno dávat větší smysl. A líbí se mi na tom ten konec, kdy si každý může vybrat, jak by to mohlo být dál. Bude se příběh opakovat nebo je to úplně nový začátek?

malen
25.04.2018 3 z 5

Námět dobrý , ale stejně jako ostatní mi to přišlo moc uspěchané a konec by se mi líbil víc rozpracovaný. Na přebalu se uvádí , že je určeno pro náročné čtenářky, tak k nim asi nepatřím :)

Kája95
07.04.2018 3 z 5

Opravdu detailně popsán milostný život hlavní ,trošku hysterické ,postavy. Ale pořádně vysvětlení žádné. Ale knížka se čte dobře a rychle ☺️

Téra
26.03.2018 3 z 5

Hodně dlouhou dobu mi trvalo než jsem se začetla, už jsem pomalu chtěla knížku odložit, ale nakonec jsem vydržela a jsem za to ráda. Asi nic víc nenapíšu, protože nechci spoilerovat. Každopádně za sebe bych klidně tu první část zkrátila a dala v závěru ještě trošku víc prostoru pro Joshe.

martina5069
20.03.2018 3 z 5

Kolik dát hvězdiček přemýšlím, že i když kniha byla super tak na 4* to nebude takže dávám 3.5* kvůli tomu konci :) Spoilerovat nechci, kniha je od začátku do konce super, nejdřív máte hromadu teorií v hlavě jak to asi bude pokračovat a nakonec vás to naprosto vyvede z míry jediný co je jasný, že kniha se točí kolem Avery a Joshe :)Ten konec mě fakt dostal otázkou je jestli jsem ho pochopila správně nebo né.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

luciefeix
12.01.2018 3 z 5

průměrný příběh jak se dva zamilují a na konci se ukáže jak je vše jinak

Suou
28.12.2017 4 z 5

Prišlo mi to urýchlené a chcel som tomu dať 2 možno 3, ale ten koniec ma naozaj prekvapil a musel som dať lepšie hodnotenie. Potom som pochopil prečo to autorka tak urýchľovala...

Litocha
25.12.2017

Odkládám po čtyřiceti stranách, tohle není nic pro mě. Plytké a nevěrohodné, ale hlavně že je to prošpikováno vulgarismy.

malazluta
07.08.2017 2 z 5

Z této knihy mám opravdu smíšené pocity. 3/4 knihy mě opravdu nudily a musela jsem se do čtení hodně nutit, závěrečné kapitoly to již nezachránily. Těžko se člověk nadchne knížkou, kde jsou mu hlavní postavy prakticky ukradené - chyběla jim vzájemná chemie a jejich vzájemnou lásku jsem jim věřila jen stěží. Když se zpětně za celou knihou ohlédnu, tak se jedná o hezký příběh, na který by stačilo jen pár stran, ale u rozsahu více než 300 stránek bych čekala od děje něco víc.

Mišík
14.07.2017 2 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání... Od Jamie jsem takhle nepovedenou knihu nečekala.
Již u věnování mě zarazilo počínání T. Mummert, která píše: "Spojenými silami vyděláme penízky." Bohužel tuhle knihu beru doopravdy jako tah k tomuto účelu.
Začátek byl zajímavý,pak jsem se 200 stran těžce prokousávala, vlastně ani nevím čím, na konci děj začínal být zase o něco záživnější.
Nápad nese kniha velmi zajímavý, ale podat se dal tedy lépe...

Katuschkaaa
28.12.2016 2 z 5

No... to teda byla zvláštní kniha. Anotace slibovala osudový příběh, ale nějak jsem hlavním hrdinům tu jejich lásku nevěřila. Jejich dialogy jakoby nedávaly vůbec smysl. A nepochopila jsem, proč autorka používala tolik sprostých slov... pro mě velké zklamání od oblíbené autorky Jamie McGuire.

Kammia
17.12.2016 3 z 5

Vlastně nevím, jestli se mi líbila nebo ne... Ta zápletka se zvláštním koncem bylo to jediné, co knihu dělalo zajímavou. Začátek byl hrozně zdlouhavý a jinak mě bohužel nenapadá nic než že byla ta kniha prostě zvláštní.

bookcase
13.11.2016 4 z 5

Číst se to dalo, dala bych tak 3,5*. Když se to rozjelo, tak byl konec. :). Vyústění dost zajímavé.

Danago
10.11.2016 5 z 5

Krásný a velice zajímavý příběh dvou lidí. Byl naprosto překvapivý a nevšední. Poslední stránky byly rozhodně veliké překvapení.
Co se týká tolik vzpomínaného konce . Autorky nechávají na Vás, aby jste udělali rozhodnutí a vedli pokračování příběhu, který se Vám navždy bude přehrávat v hlavě
A já jsem konec pochopila po svém a to jako šťastný konec.
Jedna blogerka napsala o knížce - Sladké nic a mnohem víc, podle mě to přesně knížku vystihuje. Přečteno za dnešní odpoledne , nemohla sem se od knížky vůbec odtrhnout. Za mě super čtení.

beruzzka
14.09.2016 3 z 5

Velice zajimavy příběh, bavilo me prvni 60 stran, pak to byla neuveritelna nuda, kdy jsem furt cekala, kdy se neco stane a teprvne na 290 strane se to rozjelo. Konec byl divne useknuty, kdyz uz jsem si protrpela knihu od ktere jsem cekala mnohem vic, aspon zakonceni mohlo byt delsi nebo rozumnejsi.

Jinak uz z obalky bylo jasne, ze tam ta nehoda bude hrat roli, takze kazdemu dojde o co asi v knize pujde, ackoliv ja na zacatku chybne sazela na krvaceni do mozku.

mmmisulka.r
08.09.2016 4 z 5

Palec nahoru za propletenost příběhu, ale na druhou stranu jedna hvězda dolů za občasnou nesnesitelnost hlavních hrdinů. Jinak celkem slušný příběh!

Samira
25.08.2016 4 z 5

Zajímavá a jiná, ale velmi pěkná knížka, jejíž anotace zbytečně moc prozradí. Já nic raději prozrazovat nechci, snad jen poděkovat Pei za přiložený odkaz, pro objasnění konce knihy. Já bych to tedy nepotřebovala, došlo mi to díky jednotlivostem a celku i tak. Ale ráda jsem si ho potvrdila.
Musím však říci, že s autorkou nesouhlasím a sama epilog za přebytečný nepovažuji. Naopak by mi na knize přišel úplně nejzajímavější.

Může obsahovat spoiler :
Ale je to hlavně proto, že mi vzhledem k anotaci a vůbec celkovým náznakům, došlo vše už na začátku a na knihu jsem se koukala ze zcela jiné perspektivy. A pořád vyhlížela, co to s nimi na konci udělá.
Můžu však jen domýšlet :).
Ale je vlastně jedno jestli si vám to dojde nebo ne, užijte si ji i tak. Jen se možná najde pár takových, kterým, tak prudký konec bude vysloveně vadit.

Pei
13.07.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny :) .. pro ty kdo má konec nejasný.. stačí pohledat na anglických webových stránkách a najdete odpověď :)

Pro ty kdo to chtějí objasnit, tady dávám odkaz :) POZOR OBSAHUJE SPOILERY, takže opravdu pro ty co mají knížku již přečtenou! :)

stačí sjet dolů do komentářů - komentář od Jennifer Kyle, když si ho zobrazíte celý, tak ke konci také upozorňuje na spoilery (v odstavci Update)..a pak kliknete na view spoiler .. a zobrazí se vám co dál napsala autorka :)

Je to v angličtině ale dá se to :) .. a když tak překladač ;)

muchomurka
11.07.2016 3 z 5

(Obsahuje spoilery.)
Na knížku jsem se hodně těšila a jsem zklamaná. Doufala jsem, že příběh bude mít "to ono" a že prostě bude končit dobře. Ale takový závěr? Co to vůbec za konec je? Asi je dobrý, ale jen pokud si to tak člověk přebere. Pořád jsem doufala, že se probudí a že si také bude pamatovat ty dva roky s Avery. A že navážou v opravdovém světě na ten svůj.
Ale stejně mám mám pocit, že té knize chybí poslední kapitola, dvě. Přece to nekončí takto divně... Se s tím koncem nějak nemůžu popasovat, srovnat. :(
Jinak nesouhlasím s chováním Joshe ohledně Hope. To prostě nedává smysl. Vzhledem k tomu, jak se celou dobu k Averey choval, si myslím, že když mu řekla, že se jí to nelíbí a nechce to, by spíše jeho povaze odpovídalo to, že Avery vyjde vstříc, pochopí ji a udělá pro ni cokoliv.
Hm, jsem z toho zmatená a zklamaná a rozčarovaná. Krásná katastrofa byla boží knížka, tak jsem očekávala i od této jisté kvality, ale bohužel. :(

mystika

Autoři knihy