Sladká první republika

České sladkosti jsou světově unikátní. Kynuté, lité, plněné či tvarohové koláče, kremrole, rakvičky, nadýchané řezy i úctyhodné bábovky. Bezlepkové dezerty, sladké i slané pečivo k čaji, dorty z kaštanové mouky i krupičky.... To vše se peklo a samozřejmě i s chutí jedlo za první republiky. Sladké tuzemské dědictví se rozhodly oživit gastronomické novinářky Kristina Šemberová a Eva Všetíčková a posbíraly jedinečné recepty na české sladkosti z let 1918–1938. Objevily zapomenuté poklady, neobvyklé kombinace surovin i postupy a výsledkem je kolekce více než 100 nejzajímavějších receptů na české prvorepublikové sladkosti s nádhernými fotografiemi Davida Tureckého. Recepty doplňují i dobové reálie z kuchyně a představení prvorepublikových surovin včetně rad, aby se pečivo podařilo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294364/sladka-prvni-republika-nhU-294364.jpg 4.611
Literatura faktu, Literatura česká, Kuchařky
Vydáno, Culina Botanica

Kniha Sladká první republika

gabriela9668
08.01.2019

Nečekala jsem, že mne kuchařka tak nadchne. Krasne fotografie, zajímavé recepty.

mufin
06.07.2018

Kuchařka je velice pěkně zpracovaná, lákavé fotografie, čtivé texty. Krom receptů v ní najdeme i zajímavosti z dob minulých. Za sebe určitě doporučuji. :)

Marčullkas
04.11.2017

Miluju první republiku, miluju ty staré kuchyně a pece, miluju ten nádech minula! Recepty jsou skvěle a srozumitelně napsané!

Autoři knihy

Kniha Sladká první republika je v

Právě čtených1x