Sladká pomsta

Sladká pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450950/bmid_sladka-pomsta-4XS-450950.jpg 4 504 126

Nejlepší pomsta je ušitá na míru! Od autora bestselleru Stoletý stařík. Spoře oděný Masaj v centru Stockholmu, kde mrzne, až praští. Geniální podnikatel prodávající pomstu na klíč. Pár toužící po odplatě. A ten, kterému se chtějí všichni pomstít. Kdo se ještě zamotá do zběsilého víru událostí a jakou roli bude hrát dvojice obrazů nejasné ceny? Jde o skutečná díla, či o padělky? A co s tím má společného papež? Začíná nepředvídatelná jízda napříč kontinenty a světem umění, která vám nedá vydechnout.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Panteon

Hämnden är ljuv AB , 2020

stanislav0373
stanislav0373
16.09.2022 5 z 5

Audiokniha načtená Martinem Stránským je opět naprosto fenomenální. Milovníci Jonase Jonnasona si přijdou na své, neboť vtip, náhody, zvraty i humorné zápletky mu vlastní zde najdete v nemalé míře.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
14.09.2022 4 z 5

Má druhá kniha od Jonase Jonassona a opět jsem nebyl zklamaný. Viktorovi se daří, šťastně se rozvedl a manželka byla tak hloupá, že mu přepsala veškeré dědictví, syna se úspěšně zbavil v Africe a doufá, že ho sežrali lvi, jeho galerie sice moc neprosperuje, ale to ho tolik netrápí. Jenže jeho klidný život se zvrtne, když syn odmítne zemřít a zachrání ho masaj Ole a díky tomu spustí celou řadu nepředvídatelných událostí a spokojenému Viktorovi se začne život obracet naruby. Opět vtipná kniha, u které se budete zaručeně bavit hlavně když masaj Ole přijede do Švédska a chová se přirozeně, ale co je přirozené v Africe není přirozené ve Švédsku a ne každý má pochopení pro masaje, který se prochází Stokholmem s velkým kyjem.

mikika
mikika
12.09.2022 4 z 5

moje první setkání s Jonasssonem, a pořád nevím, co si o tom myslet. jak se nabalovaly nové a nové postavy a šílené akce, čekala jsem nějaký vygradovaný chaos, ale zase se všechno tak nějak rozplizlo do prázdna. ale šílené to bylo dost, bavila jsem se, některé věty by se měly tesat do kamene...

L.Helena
L.Helena
11.09.2022 3 z 5

Audiokniha
Asi nejslabší z Jonassonových knih. Ostatní jsem většinou také poslouchala, ale nějak jsem se u nich bavila víc, než tentokrát. I když zvraty a bláznivá překvapení ani tentokrát nechyběly, přesto mi to občas přišlo zdlouhavé a místy až nudné. Zápletka super, ale celkově trochu slabší.

Gi-Gi
Gi-Gi
19.08.2022 5 z 5

lama vede :-D, prostě jonasson, jako audiokniha na cestě do práce a Martin Stránský je prostě luxusní, Masaj ve stockholmu je fakt skvělý,

madem
madem
05.08.2022 3 z 5

Přečetla jsem staříka a zamilovala se. Po Analfabetce jsem stále byla na obláčku. Po zabijákovi Jsem tvrdě dopadla na zem, druhého staříka jsem měla problém dočíst. Pak se objevila Sladká pomsta a měla dobré ohodnocení, tak jsem za začala zase těšit.
Po přečtení knihy jsem stále rozpačitá. Je to ono nebo je kouzlo pryč? Knížka má humorné momenty, zajímavá propojení, pro autora obvyklé šílené zvraty.
Ale jako celek mi to nesedí.

Mindy
Mindy
25.07.2022 3 z 5

Všechny knihy Jonase Jonassona jsou velmi podobné: jedna základní dějová linka, na kterou se nabalují další a další příběhy a osudy spousty vedlejších osob. Všechno se to neustále promíchává a dochází k neuvěřitelným náhodám. Je to ale pořád to samé dokola. Bavila jsem se, už jsem ale nebyla tak nadšená jako u Stoletého staříka.

helusa2
helusa2
02.07.2022 5 z 5

Opět skvostné - a tentokrát bez atomové bomby! I když… místo ní tam byl Ole :-D
Opět posloucháno jako audio, výborně jsem se doma při úklidu bavila! S takovou možná tu domácnost přes prázdniny zpacifikuju :-D

IHT
IHT
28.06.2022 4 z 5

Jonas Jonasson pise velmi hezky, ale porad stejne. Stolety starik byl vynikajici, Zabijak Anders super, Analfabetka docela dobra, ale Stojednaleteho starika uz jsem nedocetl... Po delsi pauze jsem zkusil Sladkou pomstu a je to fajn, byt predvidatelne blaznive. Prave ta predvidatelnost je slabou strankou, znate-li autora, vite, ze vse se jeste petkrat zamota, nez se to hezky rozmota a vse dobre dopadne. A ty odbocky bokem (k Adolfovi napriklad), pripadne blaznive proslovy hrdinu (ci ponauceni, ktera z toho plynou) jsou jen zajimavou vatou.
Poslouchal jsem nactene Martinem Stranskym - jeho podani je naprosto vynikajici a zrejme hlavne kvuli nemu jsem se proposlouchal az ke konci. :) Celkove je pribeh docela usmevny, ale urcite neni napinavy. Spise tak pekne hladce plyne, jednim uchem tam a druhym zase ven, a tezko rict, kolik toho mezi usima ulpelo a bude tam treba za rok. Na dovolenou hezke nenarocne pohodove cteni.

Booky84
Booky84
24.06.2022 4 z 5

Příjemně čtivá kniha plná zajímavých postav a absurdních situací, což jsem přesně od autora očekávala a měla postaráno o zábavu na několik večerů. Šaman Ole je naprosto boží a vždy jsem se těšila co zase vyvede a řekne. :-)

iveta3689
iveta3689
15.06.2022 4 z 5

Vtipné, ale na jedno brdo s ostatními autorovými knihami. Je dobré ji číst s odstupem od ostatních, pak je dobrá. Já jsem poslouchala audioknihu v podání Martina Stránského, jeho přednes je super, rozhodně to knize pomáhá.

slawa.cap
slawa.cap
29.05.2022 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Jonasson si jede svůj standard a neznat jeho ostatní knihy dal bych plný počet.
Trochu nechápu chování Jenny, tak submisivní přece nikdo nemůže být. Navíc by přece nemohlo dojít k takové změně charakteru.
Stejně tak nechápu chování Kevina (i když se to autor v průběhu snažil objasnit), Který puberťák by jen seděl doma a žral pizzu když nemá vlastně žádný dozor. A švédské školství asi nepotřebuje žádný kontakt s rodiči.
Zato hlavní záporák Viktor se chová zásadově (sice má zvrhlé zásady, ale víceméně si za nimi stojí) a je odhodlán dosáhnout svých cílů.
Africká linka mi dost evokovala filmy Bohové musejí být šílení.
I přes několik tragických okamžiků jsem měl celou dobu radostný pocit nebýt několika neuvěřitelných náhod a situací vyhnaných dále než do absurdna určitě bych měl s poslechu ještě větší radost.

Allena24
Allena24
28.05.2022 5 z 5

Ze str. 316: Román nemá být v první řadě pravdivý, ale čtivý.
S tím naprosto souhlasím. Já se dobře bavila a pro chvíle pohody knihu doporučuji.

iLuciferie
iLuciferie
23.05.2022 2 z 5

Tak jsem se zas nechala napálit vysokým hodnocením. Jonasson je prostě blázen. Stoletý stařík byl něčím jiným, novým a překvapivě zábavným, ostatní knihy se už jen předhání v tom, která bude více nesmyslná.
Posloucháno jako velice povedená audiokniha, škoda, že obsah nestál za to…

Bramborak81
Bramborak81
14.05.2022 4 z 5

Od J. Jonassona jsem četla všechny jeho knihy a zase to bylo dobré, oddychové čtení. Opět s řadou absurdních situací a typickým humorem autora. Stoletý stařík se mi líbil o hvězdičku víc.

takana
takana
07.05.2022 5 z 5

Kniha vtipná, líbila se mi.

Miszda
Miszda
07.05.2022 3 z 5

Humor autora Jonase Jonassona mě nepřestane bavit. A téměř absurdní spojení Švédska a Afriky zrovna tak. Děj v případě Sladké pomsty lehce vázl a zakončení mi nepřišlo až tak překvapivé ani moc uspokojivé, ale vnímám to tak spíše v porovnání s předchozími knihami jako Stoletý stařík ... a především Analfabetkou (za mě nejlepší autorova kniha).

ujira
ujira
08.04.2022 5 z 5

Po přečtení Sladké pomsty jsem si autora přidala do oblíbených. Umí psát vtipné, tématicky různorodé a čtivé knížky a i když jsem se u téhle nebavila tolik, jako u Stoletého staříka, pobavila mne také a tak se budu těšit na další lepší, či jiné Jonassonovy knihy, neboť autor má vzácný dar psaním rozesmívat.

markal
markal
05.04.2022

V podstatě stejné jako tři předchozí knížky, ale o něco míň vtipnější.

PaníLenka
PaníLenka
01.04.2022 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, slovní humor byl po ponurých příbězích, které jsem poslední dobou četla a i po docela depresivní současnosti prosycené kovidem i válečným mračnem hodně osvěžující… jenže pak se to asi v půlce nějak zadrhlo a dočetla jsem víceméně z povinnosti…. škoda. Autor prostě svým Stoletým staříkem nasadil laťku opravdu vysoko a za mě ji už žádnou knihou nepřekonal…