Slaďák

Slaďák https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330552/bmid_sladak-7Qz-330552.jpg 4 243 63

Opravdovou lásku nemusí provázet jen obří gesta jako z Romea a Julie. Někdy je důležitější nabídnout útěchu tomu druhému třeba jen proto, že mu vystydl čaj. Slaďák je dojemným, roztomilým, humorným a autobiografickým zápisníkem jedné lásky, kterou sledujeme od zamilovaných smsek až po první společné bydlení. Malé intimnosti jako společné čtení, sledování televize nebo objednávání pizzy na gauč zaručeně rozesmějí nebo rozpláčou každého, kdo někdy prožíval vlastní slaďák. Partnerem autorky, který v kreslených epizodách ze života vystupuje, je navíc tvůrce komiksu Hilda Luke Pearson. Světy Slaďáku a Hildy se tak místy vtipně prolínají, čtenář ale musí být ve střehu.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Paseka

Soppy , 2014

Uma
30.01.2024 2 z 5

Basic.

kiris
31.01.2023 2 z 5

Krásné ilustrace. To je tak jediné, čím mě komiks zaujal. Situace, které komiks rozvíjí, jsou povrchní, banální, nezajímavé. A to jsem se na komiks podle vysokých hodnocení opravdu těšila. Škoda.

trudoš
06.12.2022 4 z 5

Humorný komiks o lásce a společném soužití, který se nezaměřuje na klíčové střety, ale hledáček pozornosti zaměřuje na všední detaily. Rozhodně čtení pro spokojené páry, protože je v tom hodně něžné melancholie, ovšem podané je to s takovým nadšením, že se tomu nedá odolat. V mnoha momentech jsem se sám vrátil ve vzpomínkách o pár let nazpátek a prožíval ty samé emoce jako hrdinové. Není to přitom pouze prvoplánová legrace a zároveň vyprávění slouží i trochu jako osobní zpověď, což je paradoxně slabinou, protože některé situace mají smysl jen pro autorku a jejího partnera.
Je tu pár výborných vtipů a celkově to má skvělou atmosféru, ale není to ničím víc než milou půlhodinovou hříčkou, servírovanou s dětskou hravostí. I když můj celkový dojem je veskrze pozitivní, uznávám, že jsem se skutečně bavil jen u tří až pěti stránek. Jenže i to v tom drobném rozsahu je vlastně docela hodně. Ideální dárek pro drahou polovičku, jste-li tedy ještě ve stadiu sladkého poblouznění harmonického vztahu.

nakavusterezou
06.11.2022 5 z 5

Krásné a miloučké počtení v podobě komiksu.
Já si tenhle roztomilý komiks přečtu vždy každý rok. Miluju to! Člověku to připomene, jaké je to na začátku vztahu, když je člověk zamilovaný, má ještě nasazené růžové brýle a poletují mu motýlci v břiše.

Malíček
09.09.2022 3 z 5

Kniha mě nijak extra nezasáhla, ale zasmála jsem se u ní a připomněla mi některé zamilované chvíle. Čtení, jestli to tak u komiksu vůbec lze říci, jsem si užila. Je to jednohubka na líné odpoledne.
Bylo to milé a autorčin styl kresby mi sedl. :)

Bája89
25.07.2022 3 z 5

Tato kniha po mně pokukovala v knihovně, tak jsem po ní sáhla. Přiznám se, že velký dojem po sobě nezanechala. Prakticky nic po sobě nezanechala.

muchomurka
22.07.2022 3 z 5

Od knížky jsem nic neočekávala. Některé situace jsou jak z mého života, jiné jsem úplně nepochopila. Ale v tomto typu knížek jsou lepší. Celkový dojem je, že nenadchne, neurazí.

Lka
26.06.2022 3 z 5

Od tohoto komiksu jsem extra nic neočekávala, ale nakonec to bylo milé, slaďoučké.
Název je trefný.

TeriLin1111
26.05.2022 4 z 5

Miloučká věc, kterou si ráda jen tak prolistuju. Krásná kresba i použité barvy, nezobrazuje žádná extra romantická gesta, nýbrž malé roztomilosti. Spousta tady píše jak je to naivní, ale vezměte si, že autorka čerpala ze svého vlastního vztahu, takže ano, takové vztahy existují. A pokud ten můj nebude vypadat takhle, then I don't want it :D.

norrasun
12.02.2022 5 z 5

Moc se mi komiks líbil, fakt je to roztomilý a i naivní, ale moc hezký..
..a jasně, dá se říct, že je to o ničem, ale taky tak trochu o všem..co se týče začínajícího vztahu .. prostě černobíločervené kresbičky, kde dva pijou čaj nebo sedí v kině nebo pospávají na gauči..atakdále...

los
11.02.2022 odpad!

naivní, o ničem

WeirdoAnne
29.12.2021 4 z 5

Něco tomu chybělo. Neměla jsem sice přílišné očekávání, a tak se mi scénky ze společného života postav líbily, avšak zkrátka nemám pocit, že je to na 5 *

kanitsuj
04.08.2021 2 z 5

V tomto případě půjdu trochu proti proudu, protože mne knížka vůbec nezaujala, přišla mi banální a úplně bez nápadu. Je to promarněná šance:-(

EliskaD
23.04.2021 4 z 5

Tento komiks opravdu dostává svého názvu. Sladké, milé, s krásnými černo-bílo-červenými ilustracemi. Spíše než ke čtení je to kniha k prohlížení obrázků, které potěší oko. Velmi málo textu, skoro žádný.

martinakraus
07.04.2021 4 z 5

Miloučký čtení, který ocení hlavně lidi ve spokojeném vztahu (single a nespokojení by z toho mohli bejt dost smutní). Knížečka je plná sladkých a romantických situací a stejně tak kresba je roztomilá a líbivá. Nejde čekat nic převratného, ale je to strašně něžný a milý :)

Ágnes007
20.02.2021 5 z 5

Něžné, miloučké a vtipné s roztomilými ilustracemi :)

madem
12.01.2021 5 z 5

Netušila jsem, že existují i takovéto komiksy. Dva až tři obrázky dokážou říci takovou pravdu. Milé a přitom jasně ukazující vývoj jednoho vztahu. Chci pokračování!!!
Chci vědět, co bude dál.

Arkagas
26.12.2020 4 z 5

Krása! Knížečka, kterou jsem teď o Vánocích potřebovala. Malý příběh plný velkých věcí - o společném soužití, o poznávání chyb, ale i předností toho druhého. Život takový jaký občas umí být - prostě sladký! :)
Krásná romantická knížka na jeden večer, plná nádherných obrázků v černo - červené kombinaci.

MedvidekS
31.05.2020 5 z 5

Sladká jednohubka :-)

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Velmi realistické zobrazení lásky :)

Anglie láska komiksy

Autorovy knížky