Šľachtická rošáda

Šľachtická rošáda https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329960/mid_slachticka-rosada-bKi-329960.jpg 4 33 13

Sága rodu Hawthornovcov série

Lady Miranda Hawthorne je lady,ako sa patrí,hoci v kútiku duše by veľmi chcela byť odvážna a bezstarostná.Vo svojich dvadsiatich rokoch je v očiach spoločnosti už beznádejne starou dievkou.Svoje najvnútornejšie pocity nevylieva do denníku,ale píše listy starému priateľovi svojho brata-vojvodovi,ktorého nikdy nestretla,len o ňom počula a nemá v úmysle mu ich nikdy poslať.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , i527.net

A Noble Masquerade , 2015

LilluLong
11.10.2022 5 z 5

No,zda sa , ze som natrafila na ďalšiu skvelú sériu, dufam ze ani ostatne ma nesklamu :) prva časť ma u mna 5*

Starmoon
22.09.2021 4 z 5

Pamätám si, ako som pred pár rokmi natrafila na túto knihu v knižnici a po prečítaní anotácie i letmom prelistovaní sa sama seba pýtala, kto už len môže niečo také čítať. Nuž, došiel na psa mráz :). Zásluhu si za to môže pripísať knižná blogerka Dievča s knihou, ktorá Ságu rodu Hawthornovcov vychválila natoľko, až som sa jej rozhodla dať šancu. Sprvoti prvému dielu – reku, ak ma zaujme, požičiam si ďalšie. Tak som sa teda začítala... A ešte som nebola ani v polovici, keď som si v knižnici nechala zarezervovať zvyšné tri :).

Kristi Ann Hunterová má špecifický zmysel pre humor pripomínajúci mi ten môj. Práve humor a akási ladnosť robili z knižky príjemné oddychové čítanie, ktoré som si vychutnala i napriek tomu, že dej mi nepripadal veľmi reálny, čo sa stupňovalo najmä ku koncu. Tiež ma prekvapilo pomerne nezrelé správanie hlavných postáv; keďže žánrovo nie je Šľachtická rošáda len historickou romancou, ale aj kresťanským románom, do poslednej chvíle som čakala, či sa to nejako nezvrtne, či aspoň Miranda a Marlow neprejdú vnútornou premenou a neuvedomia si svoju detinskosť, ale nie. Preto tie štyri hviezdičky namiesto piatich – nemyslím, že knihy by mali moralizovať, ale ak už autorka zabŕdla do týchto vôd, mohla ponúknuť i čosi ako vzor, nie len večné prekáranie, pretvárky a cukrový happy end. Niečo mi však našepkáva, že ďalšie diely moje čitateľské a najmä ľudské očakávania naplnia viac.

magdalena3406
21.01.2021 5 z 5

Vtipná a rozkošná zároveň, proste romantika, ktorú chcete čítať ❤️

Irmgard
25.11.2019

První část série, ale jak tu někdo napsal, předchází jí ještě jeden díl, který vydán nebyl, škoda. Všechny díly jsem přečetla a můžu říct, že se mi líbily. Jde o takové pomalé čtení, děj se rozvíjí spíš poklidně a postavy se dějem propracovávají s rozmyslem a mimo svoje štěstí hledají i sebe a budují si vztah k Bohu. Je poznat, že autorka se snaží předat čtenářkám svůj pohled na věci a na to má přece právo, ne? Není ani divu, že postavy jsou komponovány jako věřící v Boha, vždyť v době, kdy se děj odehrává takto vážně a odpovědně smýšlelo hodně lidí a tak je takový přístup na místě.
Co se týče milostných scén, docela autorku chápu, proč se do nich moc nepouští... Ostatně doba byla taková, že na této společenské úrovni se důvěrnosti před svatbou nekonaly. A ačkoli autorka reáliemi někdy proplouvá poněkud uvolněně, rámcově to zůstává ve velmi přijatelných mezích.
Mám ráda takové pomalé příběhy. Mám ráda zodpovědné postavy. Moc se mi líbí třeba i příběhy Laurie R, Kingové. Prostě si počtete, chce tomu dát čas.

momo5621
19.08.2019 3 z 5

Po prečítaní pozitívnych recenzií som sa pustila do tejto knihy. Hlavní hrdinovia sú sympatickí. Hrdinka nie je najkrajšia žena ako u mnohých iných kníh a tiež pobaví svojou "šikovnosťou" :D Páčili sa mi aj vedľajšie postavy. Dej je akčný a nenudí. Knihu som prečítala rýchlo.

Za čo musím dať veľké mínus je absencia aspoň jednej milostnej scény! Pár bozkov pri konci padlo. V knihe sa viackrát spomína boh, tak autorka asi bude dosť pobožná, čo sa odráža na príbehu. Čo je škoda lebo sa čitateľ nedostane do hĺbky vzťahu hlavných hrdinov.

nani_nka
01.08.2019 3 z 5

Príjemná historická séria, ktorej by som však vytkla málo dialógov medzi hlavnými hrdinami a to najmä v tejto prvej časti. Docela mi vadilo aj veľmi veľa gramatických chýb v preklade. Ešteže som mala knihu požičanú z knižnice a niekto predo mnou si dal tú námahu a chyby poopravoval ceruzkou. Inak pekný príbeh o Mirande, ktorá roky píše listy bratovmu priateľovi zo školy, s ktorým sa nestretla a ktoré ani nemieni poslať. Až kým si brat nenajme nového komorníka a všetko sa zamotá.

pip11
14.03.2019 5 z 5

Zábavný a čtivý román, lady Miranda se snaží chovat, jak se na dámu sluší a to dle matčiných lekcí, ale opravdu jí to moc nejde. Její tajemství modrých dopisů, které neměl nikdo znát, naruší příchod komorníka Marlowa… Velmi vtipné scény. Těším se na další knihy, hlavně o Mirandiných bratrech.

erculka
12.02.2019 5 z 5

Kniha sa mi páčila. Skvele som sa pobavila pri čítaní.

Tohru-
13.05.2018 4 z 5

Osobne sa mi kniha veľmi páčila, bolo to trochu detektívne, čo ma udržiavalo v napätí, kniha ma trochu prestala baviť po oficiálnom zoznámení hl. hrdinov, bolo to akési... zvláštne. Neskôr ma to však zase vtiahlo do deja. Bolo tam síce pár neobjasnených/nedotiahnutých vecí, ale vcelku som s knihou spokojná a určite si ju prečítam znova.

modranka
15.01.2018 3 z 5

Nuž, tak toto nebolo ani presladené, ani humorné, niektoré scény neprepracované až trápne. Je pravda, že mladšej generácii sa príbeh môže páčiť. Ja som knihu odložila asi 3x, aby som ju nakoniec dočítala. Dôvodom však neboli ani tak scény, tie by som autorke odpustila, keďže sú to jej prvé knihy, ale odrádzal ma preklad a najmä gramatika. Hromada čechizmov (prevlek, žviakala a pod.) a potom už u tohto vydavateľstva známa gramatická chyba osobného zámena Vy).
Ďalšiu vec, ktorú asi treba pripomenúť vydavateľovi je skutočnosť, že sériu vydali od druhej časti. Prvá časť série sa nazýva A Lady of Esteem (aj keď sa netýka rodiny Hawthornovcov - týka sa Amélie a Anthonyho Pendletona, markýza z Raebourne, ktorí sú do rodiny zahrnutí). V tomto príbehu sa totiž nachádza základná charakteristika postáv, ktorá sa rozvíja v Šľachtickej rošáde.
Obálka pochádza z pôvodného vydania a je rozkošná.

lusila
04.10.2017 2 z 5

Taká romanca ... možno očarí dievčatá v pubertálnom veku, ja som sa však strašne nudila. Jedine tá obálka je pekná.

Zusaninka
23.05.2017 5 z 5

Výborná! Dávno som sa pri historickom románe toľko nenasmiala, hlavní hrdinovia sú úžasní, hneď som si ich obľúbila. Dúfam že vydajú aj ďalšie diely tejto ságy.

lenka5535
28.04.2017 5 z 5

Veľmi pekná historická romanca, nie je veľmi presladená, nechýba akčnosť v príbehu, vtipné momenty. Odporúčam.