Vraní dívka

Vraždy a psychoterapie. Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být lidskou bytostí a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit duši, osud, život? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty s příznaky mnohočetné poruchy osobnosti, dětského vojáka ze Sierry Leone a ženu s hlubokými traumaty z minulosti. Nikdo jim nenaslouchá. Kromě Sofie… Komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje případ mrtvého chlapce, jehož tělo nese známky mučení. Nikdo ho nepostrádá. Kromě Jeanette… Temný severský psychothriller jen pro silné povahy. První díl trilogie, která oblétla a zasáhla doslova celý svět (vychází ve 35 zemích)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182401/slabost-victorie-bergmanove-vrani-d-EXF-182401.jpg 3.81217

Slabost Victorie Bergmanové (1.)

Book 1: Krakflickan (2010)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
Počet stran:328
Překlad:Viola Somogyi
Edice:Edice světový bestseller
Autoři obálky:Soňa Šedivá, Erik Axl Sund
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-4330-6

Kniha Vraní dívka

monci6485

Kdo si myslí, že po přečtení prvního dílu ví vše, tak neví vůbec nic. :D

Marsi749

Naprosto úchvatné čtení ❤

pingu1

Všude skvělé reklamy, tak jsem si ji půjčila. Ale nelíbila se mi, místy jsem se ztrácela, bylo to zmatené a pro mě až moc depresivní. Do dalšího dílu nejdu.

lachtan77

Ke knížce jsem se dostal náhodou a před čtením jsem si prostudoval komentáře. Psalo se jak je Vraní dívka složitá na pochopení, drastická atd. Je možné, že když se hodně psalo o zmatku postav dal jsem si na to při čtení podvědomě pozor. Každou postavu jsem si spojoval a chtěl ji pochopit. Teď po přečtení můžu říct, že to nebylo zas až tak zmatečné. Ano jsou tam složité vztahy, rozdvojená osobnost, vracení se do minulosti, ale šlo to dohromady a mělo to i logiku. Styl psaní mi nevadil. Jediné co mi trochu vadilo byl konec. Další díl určitě přečtu už jen kvúli tomu konci

Nazli

Můj Bože, na tohle setkání jen tak nezapomenu.

HYPNOS88
13.12.2018

Za mě super. Lehce chaotické, ale potom vše začne do sebe zapadat a ten "zvrat" kdo je kdo, je dobrej. Já to třeba netušil a překvapilo mě to. Jdu na další díly.

aginecka
24.10.2018

Drsné, často až nechutné. To by ale nevadilo, problém je, že kvalita zpracování značně pokulhává za "efektním" námětem. Naprosto souhlasím, že tomu chybí opravdovost. Na zbytek série se nechystám.

Eicherik
20.10.2018

Vynikající psychologický krimi thriller. Některé scény byli hodně drsné a smutné, ale jejich popis nepřekračuje únosnou mez. Velmi dobrá je i psychologická rovina románu. Konec dílu není koncem příběhu a je tedy nezbytné sáhnout po pokračování.

Monni
05.10.2018

Rozhodně stojí za přečtení. Mě osobně nepřišla tak šílená, abych ji nemohla dočíst. Samozřejmě je šílené co se tam děje, ale ... Rozhodně se těším až si přečtu další díly.

cie
01.10.2018

Vadilo mi, že snad každá postava, která se v knize jen mihla, nějakým způsobem ubližovala dětem nebo je zneužívala.

pobresita
29.09.2018

Sáhla jsem po Vraní dívce, protože jsem potřebovala přečíst nějakou oddechovku... jak moc jsem se spletla! Je to čtivá kniha, ale i na mě velice drsná. Určitě přečtu i další díly... časem... budu to muset vstřebat.

veamertl
21.09.2018

První, co mě u ní napadá je, že byla dělána na efekt. Nějak za tím prostě necítím srdce. Za mě klouže po povrchu, obrysy postav/ míst/ pohnutek/ emocí..vykresleny hrubě, žádné detaily, které by způsobily, že ve mně někdo/něco probudí hlubší cit. A zdá se mi, že se tohle "jádro pudla" někdo rozhodl nahradit "kečupem"..Taky nevím, jestli jsou k něčemu ty megalomanské reklamy, "brutální, šokující, jen pro silné povahy". Už několikrát jsem se "namlsala" upoutávkami předem a pak byla zklamaná, protože to nebylo Woooooow!! Rodina, která si přečetla, že půjde o něco tak strašlivého, že Jack rozparovač by se strachy schoval v koutě, se zapřísahala, že mi ji ne a ne koupit, pak už nikdy nebudu v klidu spát. Mno, pracovala jsem jako dětský psychiatr v léčebně, dokud se tomu smělo říkat tak politicky nekorektně a když jsem po nocích chodila chodbami, mohly by vyprávět příběhy, ze kterých by i těm nejotrlejším bylo blivno.. Takže po Vraní dívce spím celkem obstojně. A napadá mě ještě jeden příměr, tak jako u nehody, kdo křičí nejmíň, je nejvíc zraněn. Taky mě většinou nejvíc zasáhnou díla, která nemají brutální reklamu, že jsou brutálně brutální. A ano, brutální věci se dějí celkem běžně a nám nezbývá než doufat, že se budou dít vždycky o hodinu/ 100 kilometrů.. dál.

Radik74
11.09.2018

Trochu více zvrácené, ale stojí za přečtení

Lisa123
04.09.2018

Od knihy jsem měla asi větší očekávání. Už jen upozornění "pro silné povahy" ve mně vyvolalo pocit, že to bude opravdu drsný příběh, avšak situace, že bych nemohla hrůzou otočit stránku, opravdu nenastala. Zpočátku jsem se do děje nemohla začíst, především kvůli neustálému přeskakování částí, časů (přítomnost, minulost) a postav. Přišlo mi, jako bych četla několik knih najednou a nemohla jsem se vůbec zorientovat. V knize mi často chyběly popisy postav a míst (i vzhledově), takže se mi všechno hůř pamatovalo a k postavám jsem si nevytvořila žádný "vztah". Postupně jsem se do děje dostala, části se začaly spojovat a i pachatele jsem dokázala brzy odhalit. Určitě to ale pro mě (z důvodu mnoha dějových linek) nebylo lehké čtení a text jsem musela opravdu vnímat, abych se v celkovém příběhu neztratila. Nakonec si stejně nejsem úplně jistá, jestli mám všechny souvislosti. Hodnotím 3* především nápad, zpracování se mi už moc nelíbilo. Opravdu nevím, jestli si přečtu další díly. Spíše jen ze zvědavosti, ale v bližší době určitě ne :)

Lea
29.08.2018

Tak nevím, zda je to spíš tím, že se asi nikdy nestanu fandou severských detektivek, nebo detektivek všeobecně, ale u mě se za celou dobu žádný wow efekt nedostavil. Neříkám, že příběh není promyšlení. Nebavilo mě ale jeho podání. A především jsem si neoblíbila ani jednu postavu. Jen pro silné povahy to asi taky úplně není, protože už vyšlo tolik zvrácených thrillerů - ať už knižně nebo zfilmovaných -, že Vraní dívka zkrátka příliš nevybočuje. Nejhorší na tom celém je fakt, že se většina v příběhu zmíněných věcí opravdu dětem ve světě děje :-(
A kdo je pachatel? Je to jen první dál a já už v téhle sérii nevěřím ničemu, ale taky se mi zdá, že to bylo jasné téměř od začátku.
Stojím teď tedy před otázkou, zda se do dalších dílů pustit. Nechce se mi především kvůli tomu nezáživnému vypravěčskému stylu. Nechce se mi kvůli tomu neustálému, těžko sledovatelném přeskakování v čase. Když nečte člověk knihu jedním dechem, snadno se v tom zamotá. Nechce se mi kvůli postavám - do knih, kde mi alespoň jedna z postav nepřilne k srdci, se musím dost nutit. Přes to všechno mě zajímá, co může být dál. Podle komentářů níže se ale obávám nějakého super úžasně nic nevysvětlujícího konce.

frantisek8863
26.08.2018

Dal jsem na doporučení jiných a přestože mám rád severské detektivky, byl jsem spíš zklamán. Na můj vkus trochu zmatené prolínání, zvláštní podání, stejně jako osudy postav a jejich jednání. Poslouchal jsem ji jako audioknihu, velmi nevhodně načtenou zvoleným interpretem, který se podle mě na knize negativně podepsal svým podáním. Příběh na mě působil rozporuplně i když to jiní vidí jinak. Zvraty, život a přístup policistky mě rozčiloval. Knižní podání tohoto příběhu mě nenavnadilo k dalším pokračováním.

PabloFuentes
12.08.2018

Naprostá srdcovka. Občas to může působit zmatečně, ale vše se vyjasní v dalších dvou dílech. Přečteno během cest po Francii.

TheReader
29.07.2018

Vraní dívka o sobě dávala neustále znát- plakáty a reklamy na internetu, zkrátka vyskakovala všude. Nakonec jsem se dal přemluvit a půjčil si ji. Nikdy toho nebudu litovat. Dnes už ji mám, stejně jako její pokračování, ve své knihovně.
Byla brutální? Ano. Opravdu byla, některé pasáže byly těžké na čtení kvůli vzpomínkám jedné dívky, jejíž život byl o pomstě, o neštěstí a neustálém se vracení do svého dětství.
Ale jak už jsem napsal- rozhodně nelituji, vždy si ji znovu rád přečtu, protože v sobě má prostě něco, co jsem ještě nikdy dřív v žádné knize neviděl.

Luciga
24.07.2018

Asi trochu zklamání, nebo prostě jen na počátku přehnaná očekávání...
Chvíli mi trvalo přivyknutí stylu psaní, prolínání současnosti s minulostí a vůbec samotné začtení se do příběhu, ale i tak mě příběh dokázal udržet v určité zvědavosti, co bude dál. Než však budu pokračovat s dalším dílem (jestli vůbec?), potřebuji oddech.

BlackBlade
12.07.2018

Nehodnotím, protože jsem to nedočetl. Příběh hodně skáče mezi různými postavami, ale i časově, a já ztrácel orientaci. Asi se do toho budu muset začíst v klidnější době, třeba na dovolené. Další díly jsou prý lepší, tak mám motivaci...

StephenKingje
03.07.2018

Vraní dívka byla kniha, kterou jsem dlouho opomíjel, z důvodu, že jsem často slyšel, že autoři nadmíru používání brutality na dětech. Toto téma mi není příjemné a tak jsem si knihu přečetl až teď. A je to skvělé. Ano, občas si říkáte, že by autoři mohli trochu zabrzdit s popisováním mrtvol, ale i tak říkám: skvělá kniha.

9,5/10

VerčaFF
28.06.2018

Průměrný thriller. Moc mě to nenadchlo, brzy jsem věděla, kdo je vrah a celkově to nebylo moc napínavé. Líbily se mi prostřihy do minulosti, ale celkově ve mně kniha moc hluboký dojem nezanechala.

EleanorJane
18.06.2018

Temný severský psychothriller jen pro silné povahy??? No tak to bych vážně neřekla. Nicméně má v sobě něco tajemného, co mě nutilo číst dál.

Veronika33
12.06.2018

Ďalší "zaručený" bestseller, ktorý ide mimo mňa. Tak ja neviem, buď som ju nepochopila, alebo fakt bola napísaná na figu. Príbeh sa skladá z malých kapitoliek (to beriem ako plus tejto knihy), v ktorých sa striedajú postavy a časové roviny. Autori sa snažili byť záhadní, aby sme neprišli na to kto je zlý až tak, že som nemala šajnu kto je kto. Najhoršie je, že treba prečítať všetky diely naraz, lebo dej nekončí ucelene, proste je len prerušený. Nakoľko čítam momentálne tretí diel môžem povedať, že trilógia pôsobí ako megadlhá kniha približne rozdelená na tri rovnako dlhé časti bez nejakých náznakov o čiastočne uzatvorenie jednotlivých dielov.

jengibre
21.05.2018

Mám li být upřímná, čekala jsem více. Nálepka „Jen pro silné povahy“ mi přijde přehnaná a nejsem si ani úplně jistá, jestli si dvojice Erik Axl Sund zaslouží označení „noví mistři severské krimi“, které jsem kdesi zahlédla. Necítila jsem žádné výraznější vtažení do děje. Přesto úplně nezavrhuji, především díky závěrečnému zvratu, se kterým jsem nepočítala a jdu na další díl, ať vím, jak to celé dopadne.

Patapuf
20.05.2018

Myslím, že tohle je nejslabší díl z celé trilogie... nejhorší bylo dostat se do děje.... ze začátku jsem si musel zvyknout na autorův styl psaní... zdálo se mi to zmatečné...

Tyrkysová
18.05.2018

Čtivost knihy bohužel shazují občasné dlouhé popisné pasáže či naopak zkratkovité přeskakování "od jednoho ke druhému", které spolu zdánlivě nesouvisí. Děj je navíc postavený tak, že čtenář od poloviny knihy minimálně tuší, kdo by mohl být pachatelem. Co je však "horší", kniha končí trošku uměle spisovatelsky vykonstruovaným dějem tak, aby přímo nabádala k tomu, aby si čtenář koupil další díl. Nemyslím si, že to bylo zapotřebí, téma bylo velmi silné a příběh by bylo možné rozepsat a navnadit lépe...

el-zbych
15.04.2018

Zatím dobrý

zimela
14.04.2018

Achjo, jsem vůl, že jsem si Vraní dívku půjčoval a ještě větší, že jsem jí dočet.
Vnesla do mne jen zmar, ošklivost a depresi.
Nic víc.
Ale jako lautr nic.
Vřele vám doporučuji se jejím semenem nekrmit.

Tesinka_Laufey
12.04.2018

Začátek byl hodně roztahaný a musela jsem se hodně přemlouvat, abych vůbec pokračovala. Nakonec jsem ráda, že jsem knížku dočetla...Poslední třetina se mi moc líbila a nejspíš si přečtu i zbylé díly, abych věděla jak nakonec všechno skončí.