Pýthiiny rady

Pýthiiny rady https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225972/bmid_slabost-victorie-bergmanove-pythiin-5HZ-225972.jpg 4 718 151

Závěrečný díl temného psychothrilleru Vraní dívka. Victoria podrobí samu sebe terapii a snaží se scelit svoje rozštěpené nitro. Zbývá už jen sedmá, nejsilnější z jejích podosobností. Záhadná Madeleine i nadále s úspěchem uniká kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové. Ta za pomoci Sofie podniká hon na muže, který nenávratně zničil život nejen Victorii, ale i její dceři. Stopa vede k tajnému spolku pedofilů Sihtunum, k obskurní náboženské sektě a do ukrajinského Babího Jara, na jedno z nejpříšernějších popravišť nacistů. A mstitelka opět bere právo do vlastních rukou…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Pythians anvisningar , 2012

prestiggio
01.10.2016 5 z 5

seria precitana, dojmy su zvlastne. Mala som xy moznosti kto to robi, ale toto ma odrovnalo. V celej serii bolo niekolko casti, ktore by som vyhodila. Ale ked sa nad tym teraz zamyslim, bez nich by to nebolo ono.

Janet11
07.09.2016 5 z 5

Závěrečný díl mi vynahradil ten první, který mě nijak nenadchnul. Vyprávění bylo napínavé, psychologie všech hlavních postav propracovaná opravdu do detailů. U některých popisů mi přebíhal mráz po zádech, a tak by to mělo myslím u thrilleru být. Myslím, že si počkám i na další sérii těchto autorů.

bbarborab
02.09.2016 4 z 5

Na této knize se mi líbily hlavně propracované příběhy osob známých již z prvních dvou dílů, i tajemný a atmosférický příběh linoucí se celou trilogií. Kniha mě doslova pohltila a nemohla jsem se dočkat, jak celý děj dopadne. A že jsem se měla na co těšit. Rozhodně doporučuji všem milovníkům divných knih.

Willandra
01.09.2016 3 z 5

Jak už někdo psal – taky se mi knihy zdály překombinované. Například vrstva s Ivem Andrićem a jeho rodinnými záležitostmi mi přišla naprosto zbytečná, do příběhu mi nepasovala – leda by tam byla vsunuta jako kontrast ztracené děti vs. nalezený příbuzný.
Konec se mi líbil. Nedá čtenáři, co očekává. Když jsem se vzpamatovala ze zklamání, ocenila jsem ho.

77fifi
22.08.2016 5 z 5

úplně jiná kniha.... musíte u ní myslet... a překvapivý konec celé trilogie je osvěžující... jen nečekejte šťastné konce.

čef
09.08.2016 3 z 5

Psychologický a psychiatrický detektivní příběh psaný uměleckým stylem časových a dějových skoků. Asi bych měl cítit nějaké nadšení z ozvláštnění žánru nebo z čeho, ale odvázaný nejsem. Je to takové překombinované a přemyšlenkované, nějak je všeho moc až je toho příliš.

Lenyaa
27.07.2016 4 z 5

Jak už tu někdo psal, všechny 3 díly mi splynuly v jednu dlouhou knihu a i když jsem sérii dočetla teprve včera, už nevím co se stalo ve druhém díle a co už v prvním. Některé pasáže na mě byly zbytečně zdlouhavé, ale i tak se mi všechny knihy líbily. Náhled do narušených duší lidí byl vykreslen dokonale... Jen ten konec, ten mě opravdu zklamal - čekala jsem něco trošku jiného...

sun.from.ibiza
18.07.2016 4 z 5

Líbilo. Trochu mě zklamal konec, ale to už je můj problém. Každopádně doporučuji. Celkem by mě zajímalo filmové zpracování :).

DominikV
01.07.2016 3 z 5

Abych pravdu řekl, nevím co si mám myslet. Celkem mi k této knize sedí status "zbytečná". Nebudu se tu dlouho rozepisovat, jen odkážu na svůj komentář k prvnímu dílu Vraní dívka. To samé platí i zde. Jen si neodpustím malou řečnickou otázku: Erik Axl Sund- noví mistři severské krimi, jak je psáno na obalu knihy? Do pánů Mankella, Nesbøho, Larssona nebo Adler Olsena máte ještě sakra pěkně daleko!

mirunda
26.06.2016 3 z 5

V posledním díle jsem se první polovinu knihy docela ztrácela. Moc postav, moc jmen, moc myšlenek. Knihu jsem dočetla hlavně proto, že jsem chtěla vědět jak to dopadne. Konec byl zbytečně oseknutý, určitě se to dalo mnohem více rozvést. U něčeho nebylo dopovězeno co bylo třeba a pak to kazilo celkový dojem. Proto za mě jen tři hvězdy

Vilas1979
24.06.2016 4 z 5

Zakončení trilogie, dost toho bylo odhaleno již ve druhém dílu, ale autoři si nějaké to eso v rukávu ještě nechali, takže i tento díl se četl velice dobře a o překvapení nebyla nouze. Dalo by se říci, že mi všechny tři knihy splynuly a překryly se navzájem a po dočtení bych horko těžko lovil v paměti, co se přesně stalo v které, zcela jistě i díky tomu, že jsem měl to štěstí a četl je pěkně jednu za druhou. Pomineme-li začátek prvního dílu, žádná z nich nějak výrazně nevybočovala, ohodnotil bych tedy všechny stejně čtyřmi hvězdičkami. S popisovanými detaily, díky kterým je kniha určena jen pro silné povahy, jsem neměl výrazný problém, je to fikce, jistě, mnohé z toho se každý den, každou hodinu, každou minutu někde děje. Muži bijí ženy, muži bijí děti, muži znásilňují ženy, muži znásilňují děti. Hm, co to s těmi muži jenom je? Páchají 95% trestných činů, i u nás v centru civilizované Evropy má 30% žen zkušenost s domácím násilím a tisíce dětí jsou ročně odebrány rodičům a úmístěny do dětských domovů. Skutečně si člověk musí položit stejnou kontroverzní otázku jako jeden z podezřelých: Nebylo by lepší muže preventivně hned po narození kastrovat? Nebylo by pak na světě lépe? Jistě, ne každý muž je násilnické hovado, ale násilnické hovado je téměř vždy muž. Když stejnou optikou nahlíží nemálo lidí na muslimy, proč ne na muže?

kittlerka
24.06.2016 4 z 5

Kdybych to měla ke konci shrnout: První díl se mi četl nejhůř, nemohla jsem se začíst a celkově jsem z děje byla dost zmatená, druhý díl už by uplně o něčem jiném, začalo vše dávat smysl a nakonec, po celou dobu čtení třetího dílu jsem už nějak čekala, jak to asi dopadne, ale stejně tam zase bylo něco, co mě překvapilo:) Celkově ta trilogie byla moc zajímavá a moc se mi líbila:)

Zuziiik
13.06.2016 4 z 5

Poslední díl.........no, jsem naštvaná....to, na co jsem celou dobu čekala se nestalo........nechci nic prozrazovat těm, co to nečetli..........abych shrnula celu trilogii........Třetí díl byl dobrý.......vlastně všechny ty díly byly dobré. Přečetla jsem to a četlo se mi to dobře, ale vím, že už to nikdy číst nebudu...........ale i tak to stojí za to a určitě to všem podobným milovníkům psychoušovských knih doporučím........skvěle propracované........

ptacicek
09.06.2016 4 z 5

Ve třetím díle trilogie oceňuji přehled postav na začátku knihy. Musím uznat, že celá zápletka byla hodně propracovaná a rozuzlení pro mě bylo poměrně nečekané.
Shrnutí celé trilogie - některé části pro mě zbytečně zdlouhavé. Občas jsem měla trošku problém orientovat se v jednotlivých postavách v průběhu knihy. Jinak se mi ale trilogie celkem líbila.

lampernaqui
11.05.2016 2 z 5

Zůstávám u hodnocení jako u předchozích dvou dílů. Závěr proběhl v překombinovanosti, ani jedna postava mi k srdci nepřirostla, takže jsem se rozloučil celkem rychle a vrhl se na další knihu. Celkově slabší severska série.

Michaeles
05.05.2016 4 z 5

Poslední díl trilogie za mnou. Jsem rád, že jsem nakonec přečetl všechny díly, ale něco mě v té serii chybělo. Třetí díl až moc popotahovaný. Celá serie mohla mít tak 500 stran a mohlo se to vměstnat do jedné knihy. Co mě velice potěšilo bylo to, že jsem podobné knihy nečetl, zajímavá myšlenka a propletení děje postav i když někdy jsem se už v postavách celkem ztrácel a musel jsem v hloubi duše přemítat kdo je kdo.

konicekbily
02.05.2016 3 z 5

Zbytečně roztažený děj do šířky celé trilogie. Je to velká epopej, budu - li mít čas, vrátím se k ní.

konicekbily
01.05.2016 3 z 5

Abychom neměli takový zmatek v postavách a nemuseli si na ně vytvářet tabulku, přicházejí autoři s přehledem postav na úvod. Nám, kteří jsme přečetli první dva díly to plně postačí.

Loucillé
27.04.2016 4 z 5

O něco slabší než 1. či 2. díl, ale nezavrhovala bych ji zcela, jako někteří. Rozuzlení bylo už v podstatě v druhém díle, toto jen protahovalo "úplný konec", kniha to není zcela marná, není to ovšem ani typ knihy, který bych si přečetla znovu..

Nuny
26.04.2016 3 z 5

Psychologie a promyšlení příběhu je úžasná, ale ty detaily ohledně dětí nemusely být. Jako člověk, s velice podrobnou fantazií, trpím.
Závěr asi nebyl úplně překvapení, ale pár věcí se vyjasnilo. Na trilogii by to mohlo být lépe dotažené, čtete vlastně tři knihy a stejně jsou na konci otazníky.
Jestli se tohle doopravdy děje (vím, že asi jo), tak se mi chce zvracet.