Hladový oheň

Hladový oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218253/bmid_slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4 873 157

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Book 2: Hungerelden , 2011

petrels
04.05.2015 4 z 5

Připojuji se k ostatním recenzím. Druhý díl série je opravdu lepší. Sice trochu překombinované, ale dá se číst.

Lilith1
20.04.2015 4 z 5

V průběhu čtení druhého dílu, ve mě neustále vyvstávaly obavy, zda autoři dokážou ukočírovat překombinovanost zápletky a v závěru trilogie přinést odpovědi na všechny ty otázky, které vytanuly jak ve Vraní dívce tak v Hladovém ohni. Ono se velice těžko hodnotí něco neuzavřeného, takže čtyři hvězdy dávám z přesvědčení, že se to povede a poslední díl dodá celému příběhu jasný záměr, smysl i rozměr. Zatím jde o samé otazníky a neustále přibývající omáčku kolem hlavní zápletky. Takže nezbývá než držet palce, aby závěr přinesl patřičné rozuzlení a celá série nebyla ztrátou času.

Kytiii
12.04.2015 4 z 5

Jak už bylo několikrát zmíněno, přišel mi druhý díl lepší jak první. Skládanka je téměř kompletní. Nemůžu se dočkat třetího dílu!

Evickar
07.04.2015 3 z 5

Druhý díl rozhodně nebyl špatný, nicméně ve mě nezanechal takový šok po posledních stránkách jako díl první. Možná jsem si knihu tolik neužila kvůli tomu, že jsem ji ve třetině odložila a vrátila se k ní po delší době. Zneužívání dětí hlavní podezřelou je posunuto na druhou lajnu. Spíše se zde řeší její minulost a nové vraždy, díky kterým vám připadá, že vlastně čtete úplně jiný příběh a ne pokračování prvního dílu. Motivace k vraždám v prvním díle se zde vlastně vůbec neřeší. Bojím se, že autoři třetí díl už tak překombinují, že se v tom všichni budeme nakonec ztrácet.

elleyne
07.04.2015 5 z 5

Hodnotím o stupeň výš než první díl, protože to prostě podle mě bylo o chlup lepší. Původně jsem si říkala: víme vraha, proč tři díly? A při čtení tohoto dílu jsem byla překvapená, proto doufám, že to třetím dílem nezkazí, a štve mě, že na něj budu muset takovou dobu čekat. Protože když dočtu knihu s otázkou: tak sakra, jak to teda je? Tak bych nejraději hned měla další díl po ruce.

babyboar
01.04.2015 4 z 5

Asi nemohou souhlasit, že druhý díl je lepší než první. Přeci jen už čtenář ví, na jaký druh psaní a příběhu se připravit. Ovšem jedná se o knihu velmi čtivou, byť je příběh zamotaný jako klubko. Krátké kapitoly a střídání jednotlivých postav nutí číst dál a dál. Fascinuje mne, že příběh na toto téma napsali dva muži. O to více mne na knize štve černobílý přístup, kde muži jsou příčinou veškerého zla a ženy jejich oběťmi. O tom jestli budu číst druhý díl jsem pochybovala, nyní jsem však přesvědčená, že ten třetí musím rozhodně přečíst. Čtenář celou dobu tak nějak tuší, jak se asi věci mají, snad až do poslední stránky a ráda bych si potvrdila či vyvrátila své doměnky.

Bar16
31.03.2015 4 z 5

Jedním slovem - super. Vraní dívka mě trochu zklamala, protože jsem podle recenzí čekala něco jiného, ale nyní už jsem věděla, co mě čeká a kniha nezklamala. Je čtivá, napínavá a těším se na třetí díl. I přes to, že jsem od trilogie čekala něco jiného, se mi příběh moc líbí. Doporučuji.

Evus
30.03.2015 4 z 5

Dobrá detektivka, výrazně lepší než první díl, tak jsem zvědavá na závěr...

Esie
12.03.2015 2 z 5

Nějak nevidím posun vpřed. Kniha je stejně zmatená, jako první díl a stejně nudná a nesympatičnost postav tomu nepomáhá. Přečtu ještě i třetí díl a teprve potom si udělám pořádný obrázek.

tereza2317
11.03.2015 5 z 5

Knihu jsem přetečla skutečně hodně rychle - pořád jsem nad ní musela přemýšlet a chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat! Skvěle napsané. Lepší, než první díl. Nemůžu se dočkat třetího!

Ohniva
06.03.2015 5 z 5

Napínavější než 1. díl, jsem do děje už tak zamotaná, že už pomalu nevím kdo co dělá a kdo co je :)) nemůžu se dočkat posledního dílu :)

Lenka.Vílka
06.03.2015 5 z 5

Prestoze jsem to nechtela takhle pojmout, reknu to: druhy dil je lepsi. Uvedomuji si, ze je to vlastne nesmysl, ale nevim, jak jinak to nazvat. Libi se mi, ze tohle neni klasicka triologie, ale jedna v podstate jedna kniha, ktera je useknuta ve spravnych momentech, aby ctenar kricel: dejte mi vic! Vrani divka tak najednou pusobi jenom jako uvod do pribehu, ktery je naprosto uchvatny. A bez zardeni kricim: dejte mi vic! Uz abych cetla dalsi dil!!! Hodnotim, jak hodnotim, protoze vic to nelze.

Izu
06.03.2015 5 z 5

Pokračování stejně výborné jako první díl.Jen se člověk musí někdy i vracet a listovat v knize,aby si ujasnil kdo je kdo.... Těším se na další pokračování.

paja0761
05.03.2015 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl... Těším se na třetí

Šánka
27.02.2015 5 z 5

Hrůzné, děsivé, až nezdravě napínavé! Za mě daleko děsivější, než Vraní dívka, a to jsem si myslela, že se ani do dalšího dílu nepustím. Z psychologických popisů člověka mrazí a veškeré mé teorie kdo, co, jak, byly úplně rozmetány na cucky. Závěrečný díl si přečtu, protože už jsem do děje tak vtažena, že by to ani jinak nešlo!

čef
26.02.2015 5 z 5

Kniha výborně udržuje napětí, zejména psychologické postřehy a vztahová stránka je dosti zajímavá. Spletitý, jmény a vztahy mezi hrdiny velmi těžko přehledný příběh se spoustou náhod a podivností si vyžaduje pozorného čtenáře, skoro nutí si nakreslit přehledové schéma, jinak aby se v tom čert vyznal. Poslední díl si, až vyjde, určitě přečtu.

skranak
21.02.2015 5 z 5

Napinava kniha. Doporucuji precist,uz se tesim na to jak to dopadne.

radus
17.02.2015 4 z 5

Druhý díl je určitě zajímavější než první, objevuje se více postav, dokážeme pochopit souvislosti a příběh se konečně trošku rozuzluje. Děj má spád, krátké kapitoly nás pěkně udržují v napětí a nutí číst dál... Už se těším na třetí díl :-)

Amisha
11.02.2015 5 z 5

Zápletka se zvětšuje, napětí narůstá, no prostě nádhera. Druhý díl opravdu mile překvapil, začíná to být opravdu zajímavé. Tak šup šup s třetím pokračováním :)

Simáček
03.02.2015 5 z 5

Napínavé jak malé gatě :-D okamžitě chci třetí díl :-). Opravdu super. Druhý díl rozhodně nezklamal.