Hladový oheň

Hladový oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218253/bmid_slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4 873 157

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Book 2: Hungerelden , 2011

dennie3
20.11.2016 5 z 5

Snad ještě lepší než první díl. Někdy je na mě kniha až moc feministická a mám k ní pár připomínek, ale hltala jsem ji jedním dechem a nemohla jsem ji položit. Přečetla jsem ji na dvě sezení. Těším se na třetí díl!

LadyKet
11.10.2016 4 z 5

Další díl z poněkud úchylné trilogie. Trošku se už zamotávám v postavách a ději... Ale možná to je jen tím, že jsem měla větší časový odstup od prvního dílu Ale začíná to být čím dál zajímavější...

bbarborab
02.09.2016 3 z 5

Po prvním díle jsem se těšila, co druhý díl přinese. Byla jsem opět mile překvapena. Knihu jsem měla přečtenou velmi rychle a celou dobu byla v napětí, jak se daná situace vyvine. Postupné odhalování věcí a zamotávání se do případu mě bavilo. Po přečtení mi to nedalo a musela jsem si pořídit třetí díl do mé sbírky.

Denisa.knizky
24.08.2016 4 z 5

Povedené pokračování slibně sérii, jazyk neni nijak náročný takže se kniha velmi rychle cte, samozřejmě některé pasáže jsou drsne a čtenáře možná primeji se nad nimi zamyslet. Je pravda ze jsem se musela parkrat zastavit a ujasnit si kdo je kdo, kdo s kým žil a žije a kdo koho a jak znal ale věřím ze třetí díl bude dobrým završením cele zápletky.

Seiers
18.08.2016 3 z 5

Oheň mi prostě nesedl. Forma vyprávění, absence jakékoli sympatické osoby, vzhledem k existenci pokračování lehce předvídatelný závěr. Zapátral jsem i po oprávnění označení "Světový bestseller". Vydavatel nás tahá pěkně za nos. Na severu lehký průměr, v anglicky mluvících zemích těžký podprůměr. Nakonec tedy alespoň ponaučení - do Švédska nejezdit. Žije tam jeden cvok vedle druhého.

sima.p
19.07.2016 4 z 5

Druhý díl je pro mě teda o dost lepší než ten první. Je to více napínavé. Konec jsem přečetla dá se říct jedním dechem a přestavkou na spánek, kdy mi stejně mozek pořád šrotoval a přemýšlel jak to nakonec dopadne. Moc se těším na třetí díl. A taky se mi strašně moc líbi titulní obaly knížek. Více tedy obal Vraní dívky, pořád na něj musím koukat, něčím mě fascinuje :-)

coffeelover2
02.07.2016 5 z 5

Méně násilné než první díl. Závěr překvapivý. Těším se na pokračování. Zatím moc povedená série.

Vilas1979
24.06.2016 4 z 5

Druhý díl trilogie se mi četl o něco lépe, autoři se trochu rozepsali, přivykl jsem jejich stylu. Čtenář je bez okolků vržen do dalšího děje, kniha pokračuje tam, kde první díl skončil, výrazně doporučuji číst je za sebou. Bavilo mne to, je to zajímavé téma, poruchy osobnosti, schizofrenie, bludy, halucinace, autoři si se čtenářem pěkně hrají, to se musí nechat. Začíná to tedy být hodně zamotané, občas jsem měl problém se v té spoustě postav rychle zorientovat, vypadá to však, že si toho jsou autoři velmi dobře vědomi a všechna známá fakta čas od času shrnou a zopakují, aby čtenář neztratil niť. Samozřejmě nechybí nějaké to překvapení a to, co se po přečtení prvního dílu zdálo být jasné, najednou vůbec jasné není. Celý případ je komplikovaný skoro jako Twin Peaks a pro plné pochopení by tahle série možná stála ještě za jedno přečtení. No dobře, spíše asi ne, každopádně se s velkou zvědavostí vrhám na třetí díl.

Monačte
22.06.2016 3 z 5

Další várka pedofilů, brutálně zavražděných mrtvol a vyšinutých seveřanů. Zejména tedy seveřanek. Mnoho postav, přičemž autoři stále statečně matou, takže nemáte vůbec přehled, zda je ta či ona nová postava, alterego nebo stejná postava jen v minulosti... Prostě zmatek, který baví rozmotávat.
Na třetí díl vás to sice navnadí, ale slabší povahy a žaludky si musí dát pauzu v podobě nějakého veselejšího čtení...

ptacicek
06.06.2016 3 z 5

Ihned po dočtení Vraní dívky jsem se pustila do druhého dílu této trilogie a musím říct, že se mi kniha četla trošku hůře, než předchozí díl. Některé části mi přišly zbytečně zdlouhavě rozepsané. Jinak ale hodnotím knihu kladně a doporučuji celou trilogii.

Lindulinek
02.06.2016 4 z 5

Druhý díl série se mi četl pomalu a díky spoustě postav, pro mě, trošku nepřehledný, ale snad mi bude vše osvětleno posledním dílem :-)

Zuziiik
30.05.2016 5 z 5

Dvojka, ač se mi hůře četla, se mi líbila víc než Vraní dívka.......zase další vraždy a příběh se nám více zamotává.........bububu.........

mirunda
21.05.2016 4 z 5

Bavila mne o poznání méně než první díl, který jsem přečetla snad ze dne na den. Ale opět otevřený konec a přiznám se že se v tom začínám malinko ztrácet. Uvidíme jak to rozsekne trojka

kroftik
09.05.2016 3 z 5

Musím konstatovat, že druhý díl mi přišel o ždibec lepší. Souhlasím s předchozím komentářem v tom, že jsem se už tolik v postavách neztrácela, a proto se mi to celé četlo vcelku plynule. Přesto, zřejmě abychom mentálně nezaháleli, přibyla další doslova halda postav. Že by knížka měla závěr už jsem po zkušenosti z prvního dílu nečekala, takže ani v tomhle žádné zklamání. Tentokrát poctivé tři hvězdičky.

lampernaqui
09.05.2016 2 z 5

Ani lepší, ani horší. Prostě druhý díl, který pokračuje s hlavním motivem a připravuje půdu pro závěr. Asi jsem hrozná persona, ale nějak drastická a nechutná mi tahle série stále nepřipadá, četl jsem horší věci. Ale alespoň jsem už trochu poznal hlavní postavy a neztrácel jsem se mezi charaktery, takže se tento díl četl lépe. Uvidíme jak závěr.

kittlerka
07.05.2016 5 z 5

Tenhle díl se mi četl mnohem lépe než díl první, konečně děj začal dávat smysl, je to skvěle zamotané a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Hned se jdu vrhnout na poslední díl:)

Nuny
11.04.2016 2 z 5

Je to tak dlouhé a pořád stejné. Čtvrt knihy o výpadcích mysli Sofie, čtvrt o minulosti Victorie, čtvrtka o stále stejných myšlenkách detektivky Jeanette a čtvrtka o vraždách, které víte, že se musí stát. Není v příběhu žádné překvapení a chybí náboj, který nutí číst.
Opět chválím důslednou psychologii postav, ale to je pro mě vše.

Michaeles
09.04.2016 4 z 5

Druhý díl serie byl lepší než první, děj byl rychlejší, plynulejší a je vidět že autorská dvojice se více rozepsala. Jen těch postav je čín dál víc a člověk se v určitých chvílích ztrácí. Už jsem zvědavý na poslední díl.

labupor
31.03.2016 3 z 5

Tak a honem na Pýthiiny rady. Ať mám trilogii za sebou. Zajímavé čtení, které mě však nezaujalo tak, abych knihy četla se zatajeným dechem.

sarka45
30.03.2016 5 z 5

Druhý díl mě vůbec nezklamal. Byl už pro mě trochu méně traumatizující než díl první, patrně jsem si již na ty hrůzy trochu zvykla, věděla jsem, do čeho jdu. Byl už trochu méně o Victorii, více o lidech z jejího života, začal poodkrývat souvislosti. A není to žádná radost, jen čirá hrůza, že se takhle někdo může chovat. Navíc člověk začal zjišťovat, že není všechno tak, jak se zdálo v prvním díle. Hodně napínavé čtení.
Také jsem si již úplně zvykla na způsob psaní autorů. Moc se mi líbí. Žádné plytké popisy, jdou do hloubky, nutí k zamyšlení. Žádné odpočinkové čtení na lehátku k vodě. Za mě výborné.