Hladový oheň

Hladový oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218253/bmid_slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4 873 157

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Book 2: Hungerelden , 2011

KnihomolkaMari
08.04.2020 4 z 5

V knize se začíná několik věcí vyjasňovat a proto se posléze dá lépe porozumět činům duševně nemocné Viktorie, ale je pravdou, že kniha obsahuje možná až přes příliš postav a někdy je trochu těžší se v nich dobře orientovat. Nicméně mi tento díl přijde o něco více záživnější, než díl první. Líbí se mi zejména, že se více zaměřuje na líčení Viktoriiny osobnosti.

monika6035
05.02.2020 4 z 5

Kniha čtivá, ale škoda přespříliš postav

Layyen
04.01.2020 1 z 5

zmatené, moc postav, ač mi zpravidla severské detektivky velmi sedí, tak toto je velké zklamání

Katulinka69
17.12.2019 odpad!

Omlouvám se,ale já to nedocetla, vůbec mě nenadchlo, další dil jdu rovnou vrátit do knihovny

trudoš
29.08.2019 2 z 5

Jsme u druhého dílu ze tří a příběhu stále chybí jasná dějová linka. Aniž by se řádně uzavřelo vyšetřování z předchozího románu, přibude na seznamu zvráceností odhalování činů party degenerátů z vyšší společnosti. Ale kromě toho, že se do sebe hrdinky zakoukají, se nic důležitého nedozvíme - autoři mlží jako podnikatel při daňovém přiznání a něco podstatného se opětovně dozvíme až v závěrečných kapitolách. Po předchozích zkušenostech jsem se však už dopředu vzdal nadějí na smysluplný vývoj událostí a podvědomě jen zvedal sázky na to, kdo další z hlavních aktérů ještě zjistí, že byl v dětství ponižován a znásilňován. Detektivka se vytratila zcela a na pořadu dne jsou jen zvrhlosti na sto a jeden způsob, okořeněné jakože nějakou psychologií. Ale komu na tom záleží? Hlavně když se má nad čím zvedat žaludek. Bezděčně mnou pak otřáslo autorské přesvědčení, že každá žena je ve své podstatě lesbička, a chlapi do jednoho pedofilové non plus ultra. A kdo tvrdí že ne, platí to o něm dvojnásob.

kubla111
17.07.2019 4 z 5

Napětí se stupňuje, některé věci se vyjasňují. Příběh je překvapivější a spěje ke třetímu dílu, k rozuzlení. Kniha se čte jedním dechem, obrátky se zvyšují, ubírám jednu hvězdu jen proto, že nás autorka nutí ke koupi dalšího dílu (který tedy už mám, pochopitelně), abychom věděli, jak to všechno dopadne :) Naštěstí druhý díl byl lepší než první, co mám očekávat od třetího? Jdu do toho ....

adulik23
09.07.2019 3 z 5

Stále som akási zmätená z celej série, neviem sa v tom príbehu nejako zorientovať a som zvedavá ako to teda napokon dopadne... tento diel ma bavil menej ako prvý...

terimila
05.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších severských detektivních sérií. První díl perfektně rozehrál napětí... a já jsem se vrhla do dvojky se strachem, co přinese, a s nadějí pro několik málo těch sympatických. Nu... to, co se z toho začalo klubat, jsem vážně nečekala. Příběh se rozvinul geniálně a já jen zírala na všecky ty temné šílenosti, které nejenže někdo dokázal páchat, ale občas je i někdo dokázal přežít... Knížka, co se čte jedním dechem. Půjčení nestačilo, prolezu antikvariáty a půjde do mé domácí knihovničky. Vřele doporučuju.

lachtan77
05.02.2019 4 z 5

hladový oheň se čte lépe než první díl. Asi je to tím, že se už člověk víc orientuje v příběhu a v postavách. Téma zneužívání dětí je samo o sobě hrozné a autor to ještě umocňuje vraždami. Je to hodně zamotané a někdy bohužel až moc. Méně je někdy více :) I tak jsem samozřejmě zvědavý jak to dopadne a těším se na další díl.

Nazli
18.01.2019 4 z 5

Příběh nabírá na obrátkách a to neskutečným způsobem. Přečetla jsem to jedním dechem.

Monni
30.12.2018 3 z 5

Tento díl mě zrovna moc nenadchl. Cca do půlky to byla celkem nuda, nic moc se nedělo, vražda, nic moc a další vražda.... Od půlky už to bylo čtivé a celkem to utíkalo a poslední cca třetina? Tak z té jsem byla chvílemi celkem zmatená, ale konec? No sem zvědavá jak se to pohne ve třetím díle a jak to skončí. Tak uvidime. Každopádně tento díl mi přišel celkem slabota a hlavně tam byla spousta chyb. ????

Marfiel
30.12.2018 5 z 5

Chvílemi neskutečný zážitek. Tohle není knížka na jedno odpoledne. Tradiční kriminální rámec tu slouží pro hlubší a zároveň fascinující psychologickou sondu do křehké duše týraného člověka. Hvězdičky navíc za sympatickou kriminální dvojici a za vynalézavé retrospektivní odhalování pravdy... Je to prostě jiná severská krimi, zvláštní, ale působivá.

HYPNOS88
18.12.2018 4 z 5

Druhý díl navazuje plynule na první a děj pokračuje. Pravda, je to trochu nepřehledné, moc jmen, moc dějových linií, ale pořád to co sebe při troše paměti zapadá a stále se objevují nové a nové informace. Za mě velmi slušné čtení a jsem zvědavý, co přinese třetí a závěrečný díl.

bigben
03.12.2018 3 z 5

Na můj vkus spoustu dějových linií, hlavních i vedlejších, k tomu příslušný počet postav a pro mě lehké ztrácení se v dění. Promítání prvního dílu, který jsem nečetla a už nepřečtu, když je vše prozrazeno...a budu muset číst třetí část, třeba se tam něco rozlouskne...

Lady Jane
10.11.2018 5 z 5

Druhý díl trilogie jsem přečetla hned po prvním dílu, protože příběh plynule navazuje a i přesto, že to je velmi těžké a hutné čtení o samém dnu lidské zkaženosti, jsem chtěla vědět, jak se bude příběh dál vyvíjet. Chvílemi se člověku nechce ani věřit, jakého odporného hnusu jsou někteří lidé schopni a bez výčitek dokáží pro své zvrácené uspokojení ničit životy nevinných bezbranných dětí, které se, pokud přežily, musejí po zbytek svých životů potýkat s nepopsatelnými traumaty...

KlariN
28.10.2018 2 z 5

Ubíjející, nepřekvapivé, stylisticky neobratné. Pod samoúčelnou brutalitou často číhá sentiment, a nepřesvědčivě definované vztahy, Trilogii pravděpodobně dočtu, ale jen pro komplet...

Eicherik
21.10.2018 5 z 5

Psychologický krimi thriller. První díl se mi líbil o několik odstínů více. Nejvíce na obou dílech oceňuji téměř až popularizující psychologické prvky. Nezbývá, než se pustit do závěrečné části celé trilogie.

PabloFuentes
12.08.2018 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Občas tam nastávají momenty, kdy si řeknete, že už se konečně Jeanette všechno doví, jste z toho nadšení a ono zase nic. Sofie je jednoznačně má oblíbená knižní postava všeobecně. Přiznávám. Líbí se mi, když se autor hrabe v hlavách narušených lidí.

EleanorJane
18.06.2018 3 z 5

Člověku konečně trochu docházejí souvislosti. Možná se to může zdát trochu chaotické. Ale začíná se vše se vším propojovat.

Veronika33
12.06.2018 4 z 5

Tento diel bol o niečo lepší ako prvý, aj to len vďaka tomu, že som už mala ujasnené kto je kto. Stále však tomu niečo chýba a úprimne nechápem prečo je táto séria vyzdvihovaná. Pokračujem ďalej, pretože chcem zistiť ako to skončí.