Skvrna

Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít.
Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život…
Skvrnu (v originále Grownup) napsala Flynnová pro soubor Rogues (Darebáci), který z povídek vícera autorů sestavil George R. R. Martin. Toto je její první samostatné vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347798/skvrna-nuV-347798.jpg 3.4187

The Grownup (2014)

Vazba knihy:vázaná
ISBN:978-80-242-5880-5

Marki87
dnes

Příjemné čtení na jeden večer. Psáno čtivě a svižně. Nejdříve to vypadalo na klasickou zápletku prokletého domu, ale pak přišel velmi zajímavý zvrat, pro mě nečekaný... A konce taky povedený. K oddechové četbě určitě doporučuji.

BelphegorSara
včera

Já od toho čekala daleko víc. Knihu jsem měla přečtenou do hodiny a půl. Čekala bych, že bude lepší už podle názvu, ale ten příběh byl uplně o něčem jiném. Trošku jsem se do toho dostala když odjela s tím klukem, ale pak zase zklamání. Hodně slabá povídka.

ddkk
19. listopadu

Koukám na hodnocení níže a nemůžu se s nimi ztotožnit. Povídku jsem si užila a vůbec mne nenapadlo ji srovnávat s ostatními knihami Gillian Flynnové. Příjemné počtení, svižný děj. Proč bych se měla zalamovat nad "profesí" hlavní hrdinky a jejím reálným intelektuálním potenciálem? Koneckonců vzpomeňme na Garpa...Bylo to zábavných pár hodin, které mne uspokojily a pobavily. A víc jsem neočekávala.

bedkniha
19. listopadu

No...prvních několik stránek to jako horor nevypadalo, ale pak to začalo...možná autorka napíše pokračování jako další povídku ? :))

DominaCZ
16. listopaduodpad!

Kniha o HONĚNÍ CHLAPŮ. Panejo.

Obálka a vůbec vzhled knihy je krásnej, ale: Tohle bylo blbý stejně jako Temný kouty. Ty mě taky štvaly.
Asi ani nemá cenu vypočítávat ta negativa, je to prostě krávoviva jak z blogísku nějaké začínající holčiny. V tom případě by se nad tím dalo pousmát a tak nějak to vzít jakože ok, v tom případě se to dalo. Ale psáno ÚDAJNĚ touhle přeceňovanou babou? Ale asi jsem na to přišla.

Přijde mi, jako by tohle jediný psala ona, proto je to tak diametrálně odlišný od těch jejích "best"sellerů, a to za ni psal někdo jinej nebo co.
Psáno fakt ... divně.
Jako že vtipný, jako že hustých praktik schopná megaúspěšná pouliční pracovnice, která si hraje na vědmu i když ví úplný NIC, což ale nevadí, protože tam se úplný NIC děje.
Vygradování bylo něco jako mejkap rozetřenej doztracena - prostě nebyl znát.
Tady teda dávám odpad s chutí.

nej hláška? " A co ty zvratky v mé kabelce ?! "
"Ty byly moje. Neposlouchala jsi mě, nechtěla jsi odejít."
No uznejte, prostě odpad.

adrika20
15. listopadu

Omlouvám se spisovatelce, ale tohle byla nejhorší kniha co jsem kdy četla,

josska
13. listopadu

Knížka je moc pěkné graficky zpracovaná i uvnitř ale ta povídka no nic moc ze začátku jsem byla překvapená,pak tam byl trošinku děj a konec ...otevřený no dám tři hvězdičky za zajímavý vzhled knížky ....

Andynka
13. listopadu

Super... odpolední chuťovka. Přečteno jednim dechem. Zajímavý zvrat. Takže za me doporučuji. :-)

Prey
12. listopadu

To se spisovatelka má, když marketing umí jako samostatnou knížku prodat i její povídku. :-) Text přesně jede v kolejích současných úspěšných knih (rádoby sex, rádoby psychologie, rádoby překvapivé vyústění), ale proč si stěžovat, když třeba do MHD je to ideální záležitost. (Čteno v překladu Alexandry Fraisové.)

miuk
12. listopadu

............WTF?

kikies
10. listopadu

Bohužel, tohle se mi nezamlouvalo. Flynnovou jsem poznala jen v těch možných variantách konce, kterého se stejně nedočkáme. Je to krátké, strašidelné jen trochu, ale hlavně hrozně divné a blbě nedokončené.... Ne, tohle fakt ne. Na tohle bylo jejího talentu škoda! Jak kdyby se jen rozcvičovala....

bafuskyBaf
09. listopadu

Proč to bylo tak krátké? Když to začalo mít trochu grády...tak konec.. sem z toho trochu zklamaná..

Minette
07. listopadu

Tuto autorku mám hrozně ráda a líbí se mi její knihy ale co tohle sakra bylo za blbost??

Angiee88
06. listopadu

Prvni stranka knizky me vazne dostala a absolutne sem necekala, co od toho cekat.. No knizka, tedy povidka nebyla spatna, ale cekala sem trochu neco jineho. No a format knihy po rozbaleni baliku me docela sokoval.. Ale mile :)

Něha
04. listopadu

Naprostá bomba po všech stránkách.

spider.rio
04. listopadu

Přátelé je to krátké, zamotané a málo hororové a ten divný neukončený konec jakou by třeba mohla být povídka na pokračování.

Dousabel
02. listopadu

Tak nejdřív mě šokoval formát knihy, když jsem ho vybalila z balíku :D Potom hned na prvních stránkách ta slečna rukodělnice :) Ale musím uznat, že po velkém zamyšlení po přečtení této mikroknížečky je ta povídka opravdu psycho. Nemám ráda nevyjasněné konce, ale tady to tak mělo být. Rozhodla se správně? A kdo tady byl ten psychopat?

tulip131

Po první větě jsem si říkala, po čem jsem to sáhla. Navíc ještě povídka, ale nakonec jsem byla spokojená. Čtivé a zajímavá zápletka.

Petbe

Nejslabší co jsem od ní četla...

pavlina361

Bohužel kniha mě nenadchla. Četla jsem všechny knihy z dílny Flynn, ale Skvrna je psaná jiným stylem a určitě nejslabším dílem autorky. Kniha má cca. 60 stran, takže máte přečteno jedním dechem, a konec Vás trochu i překvapí. Za mě tři hvězdičky.

Terata

Jedná se o průměrnou duchařskou povídku z pera Flynn.

Osobně bylo tohle první setkání s autorkou a sice mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na její styl psaní, ale po čase to bylo fajn.

Co mě dost překvapilo bylo to, že tato povídka je napsaná na žádost George R. R. Martina, vůbec by mě nenapadlo, že se tito dva pisatelé mohou znát.

No ale teď k příběhu.

Ze začátku jsem si říkala, o čem to bude, protože hned na začátku autorka mluví o věcech, které bych v duchařské povídce nečekala. Každopádně se to postupně rozjíždělo, a budu upřímná, trochu jsem se i bála (asi to bylo tím, že den předem jsem se koukala na duchařský horor :D).

Z konce jsem byla ale trochu zklamaná. Čekala jsem, že se tam stane něco BUM a PRÁSK, ale bohužel ... asi jsem v tomto žánru příliš náročná a ne vše ukojí mé čtenářské chutě.

MAFIAGIRL

TAHLE SPISOVATELKA MÁ NA VÍC.DOCELA JSEM BYLA ZKLAMANÁ.

kachenbooklover

Pro mě slabší průměr..určitě jsem od knížky čekala víc,tak mě to zase tolik nenadchlo..

Boboking

Čtivá moderní verze gotických románů, která neurazí, ale ani nepřekvapí. Tedy až na to původní "povolání" hrdinky. A myslím, že pod jiným názvem vyšla ve sbírce Darebáci, Argo, 2016.

h.mose

Slabší průměr. Kdyby takovou povídku napsal kdokoliv jiný, než Flynn, rozhodně by mu to knižně nevyšlo :)

ElfkaEleanor

Poutavá jednohubka se slabším rozjezdem, ale o to více překvapivým koncem. Hvězda navíc za designe knihy.

teniska_rotter

Úplně bych neřekla, že se jedná o strašidelnou povídku, nicméně jdem jí přečetla jedním dechem. Taková malá jednohubka, co neurazí, ale zase nějak extrémně nenadchne. A poznámka pod čarou - styl psaní mi moc Gillian nepřipomíná, což nemusí být brané jako chyba.

Kíťovec

V tomto případě mohu pochválit dokonale vystylovaný obal knihy. Obsah přelouskáte za pár minut. Řekla bych, že je to taková jednohubka s nečekaným koncem, vraždit se prostě nebude. Nenahlížejte na povídku, jako na dílo Gillan a nebudete zklamaní :)

Jane100

Jako mistrovské dílo bych to fakt nenazvala a hororovou povídku už vůbec ne. Může mi prosím někdo vysvětlit, co bylo na příběhu hororového? A co měl znamenat ten začátek s tim honěnim? Já vím, ze Flynn si libuje v nechutnostech a vůbec jí to neberu, ale tohle jsem teda fakt nepochopila. Celé to bylo něco jako slohová práce žáka 5.třídy. Dala bych jí za to kuli. No možná za ty různý varianty konce, který se jí jakž takž povedly, bych k tý kuli připsala hvězdičku.

dagsvob

Tak nevím, jako hororová povídka mně to zrovna nepřišlo, nebála jsem se ani jednou. A navíc nemám ráda otevřený konce, takže jen 3 hvězdy.

povídky hororové povídky

Gillian Flynn