Skvrna

Skvrna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347798/bmid_skvrna-nuV-347798.jpg 3 1137 334

Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít. Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život… Skvrnu (v originále Grownup, původním názvem What Do You Do?) napsala Flynnová pro soubor Rogues (Darebáci), který z povídek vícera autorů sestavil George R. R. Martin. Toto je její první samostatné vydání.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Knižní klub

The Grownup , 2014

SilvieSisinka
25.12.2017 4 z 5

Velka skoda kratke povidky.Nebylo to spatne cteni,jen velice brzo skoncilo.

certik003
15.12.2017

Povídka sama o sobě není špatná, i když začátek zřejmě dost lidí odradí, jenom bych v anotaci zaměníla označení mistrovská hororová povídka za: povídka s nádechem hororu. Taky bych ji vydala v souboru dalších povídek, ale rozhodně ne jako samostatnou knížku. Vlastně knížečku...

Martasek5
14.12.2017 3 z 5

Tybrďo. To bylo tak rychle dočtené že nevím co si mám myslet (: začátek trapárna, potom se to začlo rozjíždět, sotva Vás to chytne tak je konec! Konec zajímavý, otevřený, protože nikdo neví jak to vlastně s psychopatem ( a kdo jím je) bylo

Graem
13.12.2017 3 z 5

Průměrná povídka, rozhodně mi nepřišla tak hororová, jak anotace slibovala. Konec mi přišel hodně narychlo spíchnutý a nezáživný. Je to moje druhá kniha od Gillian a už vím, že příště dám přednost klasickému dlouhému formátu.

KatnissLavender
13.12.2017 3 z 5

Začátek knihy mne málem odradil, něco takového jsem opravdu nečekala. Naštěstí se příběh začal odvíjet lepším směrem a jak gradoval, byla jsem stále spokojenější a spokojenější. Psycho to rozhodně bylo, dokonce mne i zamrazilo, ale žádné hlubší pocity ve mně kniha nezanechala. Hodnotím ji jako lepší průměr.

Jamra
09.12.2017 3 z 5

Knihu jsem objednala a myslela jsem, ze je to opravdu KNIHA. Kdyz mi tahle miniaturka přišla, byla jsem vlastně trochu naštvaná... Za tu cenu, čtení ani ne na hodinu. A teď po přečtení jsem pořád naštvaná. Mohl z toho být delší příběh a o to napínavější s nějakým zajímavým koncem... Vlastne nevíme, jak to všechno bylo.

Nixa
04.12.2017 3 z 5

Vůbec nevím co si o tom mám myslet. Na jednu stranu se mi povídka líbila, ale na druhou stranu jsem si říkala, že to nebylo nic moc. Opravdu škoda toho konce, protože příběh vypadal slibně...

PavlínaAlžběta
02.12.2017 4 z 5

Velmi povedená povídka. Dle anotace i obalu malé knížčtičky čtenář čeká trochu jiný styl četby...horor, thriller, duchařina, ale mně se toto ani ne půl hodinové počtení líbilo. Styl psaní spisovatelky je skvělý a zpočátku to vypadalo na Bůh ví jaké hororové čtení, ale to se nekonalo. Závěr byl překvapující a toho autorka chtěla na rozdíl od svých jiných románů docílit a povedlo se jí to. Škoda, že je povídka příliš krátká, já bych ještě nějaké to napětí přidala. Doporučuji

petula22
01.12.2017 4 z 5

Rychlovka, která neurazí :-)

Košišta
01.12.2017 3 z 5

Rozjezd skvělý, ale k čertu s tím koncem! To přece nemohlo G.R.R. Martina uspokojit?

Lychorinda
01.12.2017 3 z 5

Musím říct, že od autorky jsem čekala více.
Moc mě to teda nenadchlo.

kalinkacz
29.11.2017 3 z 5

Nejsem vyloženě povídkový typ, ale tahle určitě nebyla špatná... Je to taková jednohubka na jednu hoďku u které se bojíte, smějete a jste překvapení... Jediné v čem tkvěl můj problém byla duchařina, moc s ev ní nevyznám a není to jednoduše šálek mého čaje, jsem si ale jistá, že ten, kdo ji má rád, bude touhle knihou ohromený!

Vesmich
28.11.2017 4 z 5

Povídka na pěknou dobrou noc, jako dezert po obědě, anebo k snídaňové četbě, jako ladidlo na následující, nejlépe nabitý pracovní den. Rozjezd je famózní, k popukání a lehounký, jako piškot. Ve třetí třetině mě okouzlení přešlo, ale závěr je zase mnohoslibný. Rozhodně vydařený text, který pobaví a navzdory avízu o horroru vyděsí jen velmi lehce.

Marki87
23.11.2017 4 z 5

Příjemné čtení na jeden večer. Psáno čtivě a svižně. Nejdříve to vypadalo na klasickou zápletku prokletého domu, ale pak přišel velmi zajímavý zvrat, pro mě nečekaný... A konce taky povedený. K oddechové četbě určitě doporučuji.

BelphegorSara
22.11.2017

Já od toho čekala daleko víc. Knihu jsem měla přečtenou do hodiny a půl. Čekala bych, že bude lepší už podle názvu, ale ten příběh byl uplně o něčem jiném. Trošku jsem se do toho dostala když odjela s tím klukem, ale pak zase zklamání. Hodně slabá povídka.

ddkk
19.11.2017 4 z 5

Koukám na hodnocení níže a nemůžu se s nimi ztotožnit. Povídku jsem si užila a vůbec mne nenapadlo ji srovnávat s ostatními knihami Gillian Flynnové. Příjemné počtení, svižný děj. Proč bych se měla zalamovat nad "profesí" hlavní hrdinky a jejím reálným intelektuálním potenciálem? Koneckonců vzpomeňme na Garpa...Bylo to zábavných pár hodin, které mne uspokojily a pobavily. A víc jsem neočekávala.

bedkniha
19.11.2017 3 z 5

No...prvních několik stránek to jako horor nevypadalo, ale pak to začalo...možná autorka napíše pokračování jako další povídku ? :))

adrika20
15.11.2017 2 z 5

Omlouvám se spisovatelce, ale tohle byla nejhorší kniha co jsem kdy četla,

josska
13.11.2017 3 z 5

Knížka je moc pěkné graficky zpracovaná i uvnitř ale ta povídka no nic moc ze začátku jsem byla překvapená,pak tam byl trošinku děj a konec ...otevřený no dám tři hvězdičky za zajímavý vzhled knížky ....

Andynka
13.11.2017 4 z 5

Super... odpolední chuťovka. Přečteno jednim dechem. Zajímavý zvrat. Takže za me doporučuji. :-)