Skutočná história v pozadí Da Vinciho kódu

Skutočná história v pozadí Da Vinciho kódu https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77182/bmid_skutocna-historia-v-pozadi-da-vinci-qjZ-77182.JPG 3 4 2

Nikomu snáď netreba predstavovať bestseller Dana Browna - Da Vinciho kód. Aké sú však historické fakty? Na túto otázku vám pútavo odpovie historička a odborníčka na stredoveké dejiny, Sharan Newman, ktorej kniha nezabieha do špekulácií, ale uvádza iba overené a výskumom podložené skutočnosti.

Literatura světová Historie Umění
Vydáno: , Eastone Books

The Real Histori Behind the Da Vinci Code , 2005

LordByron
29.01.2024 4 z 5

Krátka milá knižka kde máte vysvetlene viac menej všetky Dán Brownove historické odkazy a ano Dan Brown si vymýšľa teda riadne, ale pri mnohých tých témach sa človeku až nedá nekonspirovat..
V pár veciach bola možno autorka príliš skeptická a príliš pro-kresťanská, ale drvivá väčšina knižky je super. Vzdy som si ňou rád listoval..

Miro.slav
02.05.2019 2 z 5

Rovnako ako bol populárny H. P., tak bolo populárme aj toto. Rovnako ako vychádzali rôzne knižky k metlobalu a fantastickým zverom, tak vychádzali publikácie aj k "Da Vinciho kódu". Rovnako ako pri H. P., aj pri Brownovej knihe ide o fantasy. A toto je pokus o hľadanie histórie vo fantasy. Nič viac, nič menej.

Kniha Skutočná história v pozadí Da Vinciho kódu je v