Skutečný život hospodářských zvířat

Skutečný život hospodářských zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476162/bmid_skutecny-zivot-hospodarskych-zvirat-PIH-476162.jpeg 4 5 2

Podtitul: O životě hospodářských zvířat bez cenzury. Bohatě ilustrovaná knížka představuje dětem skutečný život hospodářských zvířat, která nemají to štěstí a nežijí na ekologické farmě či na statku. Jak se dnes žije hospodářským zvířatům ve velkochovech, na rozdíl od zvířat chovaných tradičně na statcích, ekologických farmách a zemědělských usedlostech? Toto téma přibližuje bez cenzury bohatě ilustrovaná kniha pro děti od sedmi let. Ale není to čtení o životě šťastných prasátek na zelené louce. Je o tom, jak dnes opravdu žijí hospodářská zvířata chovaná ve velkochovech, jako „surovina“ pro výrobu jídla. Nahlédněte do současného způsobu chovu prasat, skotu, drůbeže a dalších druhů hospodářských zvířat. Tato knížka dětem věcně, bez hodnocení a se znalostí oboru ukáže rozdíly mezi velkochovy a ekologickým přístupem k chovu na farmách. Zároveň poukazuje na to, jak životní podmínky zvířat souvisí s tím, jaké jídlo si každý z nás kupuje a servíruje na talíř. Možná trochu neobvyklé téma pro děti, ale velmi aktuální.... celý text

Příroda, zvířata Pro děti a mládež Ekologie, živ. prostředí
Vydáno: , Kazda

Das wahre Leben der Bauernhoftiere , 2020

kristyna.havlov
20.05.2022 4 z 5

Knihu jsem si pujcila v knihovne v detskem oddeleni. Sama mam knizek ohledne veganstvi a chovu zvirat pro lidsky uzitek dost precteno a proto jsem chtela precist i tuto. Musim pochvalit, ze i deti se mohou dostat k pravdivym informacim, jak lide vyuzivaji zvirata pro svuj uzitek. Ilustrace knihy jsou opravdu famozni, skoro jako nejake fotografie. Hodne povedene. Moc se mi libila uvaha na konci knihy.

MimaJ
23.07.2021 4 z 5

Krásne ilustrovaná a veľmi potrebná kniha pre generáciu mladých čitateľov, ktorá nezaujato, stručne a pravdivo hovorí o podmienkách chovu zvierat, ktoré skončia na našom tanieri. Citlivo nabáda k zamysleniu, čo všetko stojí za celým procesom chovu a že je naozaj potrebné postaviť sa k celej téme vedome a zodpovedne už v ranom veku.

pro děti od 5 let práva zvířat, zvířecí práva velkochovy slepice farmy, hospodářství prasátka, vepři krávy

Autorovy knížky

Lena Zeise
německá, 1992
2021  84%Skutečný život hospodářských zvířat

Kniha Skutečný život hospodářských zvířat je v