Skutečný příběh Cílka a Lídy

Skutečný příběh Cílka a Lídy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28354/mid_skutecny-pribeh-cilka-a-lidy-l2k-28354.jpg 5 38 6

Všestrannému českému umělci se podařilo v jeho nové komiksové knize zachytit unikátním způsobem na třech stech dvaadvaceti fotografiích dobrodružnou pouť bezstarostného chlapíka Cílka, který vyšel jednoho letního rána navštívit svou přítelkyni poustevnici Lídu. Netušil, že se vrátí, až bude ležet sníh, s bohatými zkušenostmi a spoustou nových přátel. Příběh se odehrává v reálném prostředí a čase.... celý text

boticelli
boticelli
19.06.2023 5 z 5

Nádherné. Autorovu fantazii si velice cením, Vlas a Brada jsou moji miláčci už pár desítek (!) let, Cilek a Lída dobyli mé srdce právě teď.

azzies
azzies
21.12.2019 5 z 5

Vzpomínáte si, jak jste si jako malí hráli v lese a ze šišek a mechu stavěli přístřešky pro lesní skřítky? Tak vězte, že pokud tomu dá někdo koncept, příběh a nafotí to, může z toho být originální knížka. Některé momenty pobavily moc, jedno světlo musí stačit a futrál na mobil je přece parádní batůžek. Občas je příběh " trochu haluz" , sem tam je fotka tmavší, než by měla být, celkově to ale čtenáře baví velmi dobře.
Víc takových, chtělo by se říct.

kristleko
kristleko
20.07.2015 5 z 5

Nádherné umělecké dílo podané formou pohádkového fotokomiksu o lesním mužíčkovi Cílkovi, který hledá svou kamarádku Lídu, unesenou zlým Rulíkem... Po cestě potká Olbrama, zlopoury, Medu a Homéra. Ten nosí batoh z obalu na telefon a má prďácký auťák, co jezdí na „S. E. D. zet péčko“. Celé je to svérázné a takové roztomile samorostlé – stejně jako autor sám, jeden z nejoriginálnějších (a mých nejmilejších) českých výtvarníků.

Heřmis
Heřmis
22.04.2015 5 z 5

Moc hezká kniha, výtvarné zpracování je super, dětem se moc líbí.

Makrela Liška
Makrela Liška
08.03.2013 5 z 5

krásné, nádherné, blízké

Petrvs
Petrvs
03.06.2012 3 z 5

Unikátní fotokomiks, krásná artová záležitost, spousta nápadů; ovšem pár škarohlídů by možná řeklo „Kuky verze 0.5“.

Přesto mi na tom cosi nesedlo, nedovedlo mě to vzít za srdce a nějak jsem Cílka nedovedl vzít za své, nevím, zda to bylo pro mě trochu zmateným temporytmem, nehezkým písmem nebo vlastně čím.

Přesto přezevšechno velmi zajímavé dílko, které stojí minimálně za prohlédnutí.

pro děti od 4 let

František Skála