D'Artagnan a ti druzí

D'Artagnan a ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166079/bmid_d-artagnan-a-ti-druzi-Dzy-166079.jpg 4 17 3

Skutečné osudy hrdinů z těch nejznámějších a nejvydávanějších románů Alexandre Dumase Tři mušketýři, Tři mušketýři po dvaceti letech, Tři mušketýři po deseti letech /Vikomt de Bragelonne/: D´Artagnan, Mylord Buckingham, Ludvík XIII., Richelieu, Vévodkyně de Chevreuse, Mazarin, Paní de Longueville, Nicolas Fouquet, Železná maska, Slečna de La Valliere, Henrieta Anglická.... celý text

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Kniha zajímavých příběhů, které prožívaly osobnosti tehdejší doby.

Richie1
05.11.2018 4 z 5

Zajímavé srovnání osudů hrdinů románů Alexandra Dumase počínaje D´Artagnanem, přes vévodu Buckinghama, Ludvíka XIII., kardinála Richelieu, vévodkyni de Chevreuse, kardinála Mazarina, paní de Longueville, ministra Fouqueta, slečnu de la Valliere, Henriettu Anglickou až po tajemnou Železnou masku s jejich skutečnými osudy, jak nám je historie zanechala. Některé příběhy jsou více detektivní (Železná maska), jiné jsou plné dobrodružství (D´Artagnan) a jiné zase plné intrik (de Chevreuse). Velký vypravěč Dumas si mnohé vymyslel, ale v jiných detailech byl naopak velmi přesný. Kulisu všech příběhů tvořila neobyčejná doba velkého francouzského krále Slunce, Ludvíka XIV. 80%

Dant76
28.12.2016 3 z 5

Svým způsobem zajímavá kniha, která pojednává o skutečných osudech hrdinů románů Alexandra Dumase. Na knize mě vadilo, že v jednotlivých kapitolách se část příběhu opakovala, takže v celku to působí zamotaně.