Skrytý svět záhad a tajemství

Skrytý svět záhad a tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342597/bmid_skryty-svet-zahad-a-tajemstvi-65a9775908544.png 4 12 2

Tato kniha je určena všem, kdo hledají pravdu tam, kde ji podle soudobých poznatků vědy nelze zatím najít.Ale to, co platí dnes, nemusí platit zítra...Existuje celá řada dosud nevysvětlených skutečností, záhad, paranormálních jevů...

Kulhajs
02.12.2018 2 z 5

Knihu jsem přečetl, ale nebavila. Neustále jsem měl pocit, že tohle už jsem někde četl a byl jsem nucen přeskakovat statě i stránky. Pak jsem se podíval do seznamu použité literatury - autor použil víceméně záhadologickou klasiku, kterou (kdo se o téma zajímá) má každý doma, přičemž přestože knihu autor napsal v roce 2007, tak nejnovější použitá je z roku 98, což mi přijde jako dost slabé, takže pro mě kniha neměla žádnou hodnotu, nic nového jsem se nedozvěděl, kniha nejde do hloubky a je spíše úvodními slovy k různým tématikám jako je vznik vesmíru, původ člověka, Daniken, upíři, Tunguzka, UFO......... Nejspíš to tak i autor zamýšlel. Na druhou stranu, pro nováčka v tématice záhad kniha určitou informační hodnotu má.

WolfIssen
01.11.2017 4 z 5

Velice čtivá kniha, plná teorií a otázek o největších záhadách vesmíru a člověka. Kniha je rozdělená do tří částí. V té první, vesmírné části, nás autor provází otázkou Velkého třesku, Teorií chaosu, Hyperprostoru, mimozemšťanů a v neposlední řádě Tunguzskou záhadu. Ve druhé části se věnuje záhadám člověka a přibližuje nám parapsychologické jevy jako je zjevení, posmrtné bytí, astrální cestování, minulé životy a záhadná zmizení. Konečná třetí část pojednává o zrodu paleoastronautiky v čele s jejím zakladatelem a otcem Erichem von Dänikenem, dále o evoluci člověka a končí pojednáním o mýtickém ráji a jeho nekonečném hledání. Kniha neobsahuje žádné ilustrace ani fotografie.