Skrytý svět šikanování ve školách

Nikdo a nikde není proti šikaně imunní. Šikanu popsalo na základě vlastních zkušeností několik největších spisovatelů minulého i našeho století – vzpomeňte jen na Musilovy Zmatky chovance Tőrlese zachycující poměry panující v kadetce rakousko-uherské armády v Hranicích na Moravě i geniálního Musilova odhadu, že jde o kořeny fašismu. Krásná i méně krásná literatura jsou však jen literaturou, kterou vracíme do knihovny. Kolářova kniha je opakem – je skutečností, která se na nás bude z knihovny trvale dívat, připomínat se, tahat ty vnímavější z nás za rukáv a říkat třeba – jdi se tam znovu podívat, promluv s těmi dětmi, nenech bujet zlo, nenech ublížit slabším a menším. Každá dětská duše, kterou tato nenápadná knížka pomůže zachránit, by měla být autorovi vděčná, přestože se třeba nikdy nedozví, že někdo takový byl a dal mu dvacet let svého života...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51382/skryty-svet-sikanovani-ve-skolach-51382.jpg 4.73
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál

Kniha Skrytý svět šikanování ve školách

muchomurka

Knihu jsem zatím jen načetla, tj. nečetla každé slovo. Není to snadné čtení. Ale mělo by být povinné pro pedagogy všech úrovní a i pro rodiče. Na to, že kniha vyšla v devadesátých letech je stále aktuální a potřebná, s kvalitními informaci.
Při jejím čtení mi bylo úzko, hlavně při pomyšlení, že je toto chování téměř obvyklé na všech školách a dalších zařízeních. Jsem ráda, že jsou lidí, jako pan Kolář, který se tématu věnuje a šíří osvětu a hlavně, který se nenechá nachystat agresory, ale dokáže je odhalit a pomoci oběti.