Skrytý plamen

Skrytý plamen https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72591/bmid_skryty-plamen-J3O-72591.jpg 4 113 12

Lauren a Jared - dva věční soupeři, které osud svedl dohromady a kteří si svůj šťastný život, ať už bude společný nebo ne, musí trvdě obhájit. Lauren pochází z rodiny pastora kde platí pravidlo Čest nade vše. Po velikém zklamání se vydá za přítelem svého patrona, který ji nabídl azyl. S tím už se ovšem nesetká. Jaký ale měl záměr, když ji sem pozval? A proč s ní jeho žena a syn od první chvíle opovrhují? To se Lauren brzy dozví ...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hidden Fires , 1982

alekis
25.11.2020 5 z 5

SPOILER (mini)
Dívám se, že kniha vyšla poprvé r. 1982, jak je uvedeno. Takže to bude nějaké rané dílko. A je to trochu vidět.
Než se skvělá Sandra Brown vyprofilovala jako autorka thrillerů s romantickou linkou, nejspíše začínala s takovýmito romancemi.
Je to klasické klišé, ale už tady je vidět, jak čtivě a zábavně autorka umí (už tehdy uměla) psát, její popis prostředí a nejspíš i dobrá znalost Texasu jako takového (její oblíbený literární prostor) musím zdůraznit.
Nemám ráda, když v knihách, a už vůbec ne v realitě matky nějakým způsobem - zde psychickým nátlakem - ubližují svým dětem, ať malým, či velkým. Tady je to velmi výrazné. Mám pocit, že období, kdy se v romantických dílkách musela vyskytnout žena - bídnice a bezskrupulózní padouška (slovo dostalo podtržítko, prostě jediný správný tvar je padouch - mnoho slov existuje jen v mužském rodě, snad nejtypičtější je bl..c) ovlivnilo spoustu autorek. Je mi milejší, když padouch - ška není z rodiny, a tak, když špatně dopadne, je to příjemné zadostiučinění...
Dosti filosofických rozborů této romantické hříčky, která samozřejmě dobře skončí. Za příběh 4* a za ten (od samého začátku) pěkný Sandřin styl psaní jednu navrch.
:-)

petraj30
27.07.2020 5 z 5

Něco takového jsem od Sandry Brown nečekala. Několikrát jsem se přesvědčovala, že to napsala skutečně ona:-) Byla jsem unešená. Sice nemám ráda filmové westerny, nicméně u knih to rozhodně neplatí a tato kniha nebyla výjimkou.
Historická romance zasazená do divoké přírody a skvělí hrdinové, k nimž osud nebyl zrovna shovívavý, jen Jared mohl být více důvěřivější a vstřícnější, ale chápala jsem jeho důvody k nevraživosti.
Moc se mi líbilo, že kniha neměla jen dva hlavní hrdiny, k tomu výborná zápletka... Já se vůbec nenudila. Dokonce mě mrzelo, že to má jen jeden díl.
Od SB jsem zvyklá na detektivní příběhy a přelouskám občas nějakou tu romanťárnu, ale toto bylo velké překvapení. Sice to bylo občas smutné, ale jinak skvělé čtení.

locin
07.05.2020 5 z 5

Po dlouhé době sednuto ke knize a teda ta mě fakt bavila. Čteno jedním dechem, autorka tedy umí chytnout a vtáhnout do děje :o)

helenkan
25.02.2020 4 z 5

Další pěkný romantický příběh. Plný intrik,závisti,nenávisti a hlavně taky lásky,která nad vším zvítězí a proto se mi to líbí.

smardice
18.07.2019 4 z 5

Počteníčko tak akorát na letní prázdninový čas.

independentka
09.03.2019 4 z 5

Odpočinková kniha :-)

haWranka
20.03.2017 3 z 5

Sandru Brown mám moc ráda, ale tak nějak se mi od ní asi víc líbí romány ze současnosti. Tady mi přišla hrdinka taková jalová, hlavní hrdina až moc kruťas a trouba v jednom. No, nevím.

martiline
29.11.2016 5 z 5

Měla jsem příběhy od Sandry Brownové vždycky moc ráda. Vždy krásný příběh s nějakou tou zápletkou. :-)

BlueIvy
13.09.2015 5 z 5

Nepaci sa mi prostredie do ktoreho je kniha situovana ale samotna kniha je skvela. Zaujimave ale je, ze odvtedy som precitala asi iba dve knihy, no nedokazem si vybavit celkom presne dej tejto. Zanechala vo mne vsak vyborny dojem, pri jej citani som mala skvely pocit a nemohla som sa od nej odtrhnut.. A o to v konecnom dosledku ide.

kika 13
28.10.2012 3 z 5

Četlo se to samo pěkné a pohodové čtení

meduzka123
22.08.2011 5 z 5

Tuto knihu mohu doporučit, je to krásný příběh. Přečtete ho jedním dechem :-)

WEIL
19.08.2011

Bez boje lze mít krásný život?

A co je to krásný život? Či šťastný život. V tom se asi lišíme, ale co máme společné, tak je touha po spokojenosti, bez ní se dobré věci hůře rodí.

A Lauren a Jared to vědí, mají jeden druhého a to jim dává sílu aby překonávali nástrahy a darebnosti okolního světa.

pro ženy milostné romány romance historické romance

Sandra Brown
americká, 1948