Skryto v Paříži

Skryto v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327469/bmid_skryto-v-parizi-o8F-327469.jpg 4 73 24

Ztracena ve Francii, v cizím prostředí, mezi lidmi, kterým sotva rozumí, se Annie vzpamatovává z náhlé smrti svého manžela. Jedinou jistotou v jejím životě je dům uprostřed Paříže, ve kterém se ukrývá před světem a který láskyplně opečovává, dům provoněný jídlem, protože Annie je nejen dokonalá hospodyňka, ale také nadšená kuchařka. Za žádnou cenu se milovaného domku nechce vzdát a když jí hrozí bankrot a vystěhování, rozhodne se do svého domova přijmout nájemníky. S příslibem nových začátků v Paříži přiláká Lolu, bývalou modelku, která s dětmi prchá od manžela, a záhadnou tichou dívku Altheu. Když se k nim připojí ještě nevyzpytatelný francouzský umělec a nesnesitelný Francouz s aristokratickým chováním, životem v domě to pěkně zamíchá. Annie chtěla zachránit svůj dům, ale brzy zjistí, že ještě naléhavěji potřebují pomoc její nové nájemnice – a možná by v průběhu mohla zachránit i sebe samotnou…... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Motto

Hidden in Paris , 2011

Annkag
11.06.2021 2 z 5

Bylo to milé letní čtení ale nemyslím že by jsem se k tomu nadšeně a s radostí vracela.
Postavy byly příjemně fádní s někdy dělali nebo říkali věci které nedávali moc smysl....ale koniec-koncov bez takýchto kníh by nebyli tie skvělé.

jarmila7388
06.11.2020 2 z 5

Zase odechovka nic moc zapletka slaba tak fakt pro ženy starsi.Ale, nebyla uplne tak spatna.Za mne da se to čist.

Linda007
28.09.2019 3 z 5

Uf to bylo dlouhý, ufňukaný a průměrný.

iva2423
31.08.2019 3 z 5

Celkem dobré letní čtení, ale useknutý, narychlo dopsaný konec . Předtím vše až zbytečně rozvláčné a závěr na pár stránkách, jakoby ve spěchu a bez napadu dopsaný. A hlavně naivní myšlenka, že lze človeka změnit , že se z tyrana stane díky psychoterapii úplně jiný manžel.

Marla
07.08.2019 3 z 5

Tak jsem se nechala nachytat na hezkou obálku a s vidinou, že bych neměla co číst na dovolené jsem toto dílko zakoupila. No a na konci krásné dovolené jsem knihu zanechala v pronajaté chatě pro další čtenáře....Nebylo to špatné čtení, ale takové nějak ztracené, nedodělané, něco chybělo, abych si knížku odvezla s sebou domů.

rozvera
07.01.2019 3 z 5

Žádný strhující děj, ale příjemné čtení, dobře vykreslené postavy. Nelituji času, který jsem u knížky strávila.

Mandlevest
25.11.2018 4 z 5

Moc příjemná knížka, připomínala mi knihy od P.Scanlan nebo C.Kelly, které jsem moc ráda četla. Je o přátelství, naději, lásce a taky o Paříži...Mám docela nacestováno, ale v této metropoli jsem zatím nebyla. Po přečtení této sympaticky optimistické knížky jsem výletu do tohoto krásného města blíž.

bigben
27.08.2018 3 z 5

Výborné letní čtení:-)

Dašička
21.06.2018 5 z 5

Super oddychovka na léto:)

BaNaMa
29.05.2018 4 z 5

Celkem dobrá oddychovka.

Alex.rrr
11.01.2018 2 z 5

UUUF, tak dočteno. Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvězdami. Příběh z Paříže…ok, ale neskutečně předvídatelný…, evidentně každá žena, co má existenční problémy doma sundá boty od Manolo Blahnika a jde čalounit nábytek a brousit parkety, že na to asi nemají… Přitom v knížce není toto vůbec potřeba zmiňovat. Další postava Lola – exmodelka z Ameriky, co doma bydlí v zámku… a třetí pipina je bohatá, protože šetří a nic neutratí. Do Annie se zamiluje její neskutečně bohatý přítel. Zázrakem přestane oplakávat mrtvého manžela, který ji podváděl a z kukly vyrazí motýl a pro radost, i když nemá peníze (okolo čeho se knia točí) si pro radost koupí Chanel NO.5 a vyhodí z lodi šátek od Hermése… Byly chvíle, kdy jsem se u knihy zasmála, ale celá mi přišla bez obsahu a za měsíc nebudu vědět o čem je. Autorka strávila příliš mnoho u Rosalind a Divokého anděla. Doporučila bych méně telenovel a čtení jen pro dívky na dovolené, kde fakt nemáte co jiného dělat..

Mermaid
31.12.2017 4 z 5

Dost silně osciluje mezi jednou a pěti hvězdičkami. Jedna je za nudný začátek, nesympatickou hlavní hrdinku, no a taky (jelikož zrovna tuto část Paříže znám poměrně dobře), za svevolne nakládání s realiemi. Autorka sice z Paříže tuším pochází, ale často jsem měla pocit, že popisuje úplně, úplně jine město, než jak ho znám, jen používá známé nazvy ulic.
Co se mi naopak hodně líbilo, bylo prokreslení většiny vedlejších postav, jejich uveritelnost, jen škoda, že ten závěr byl tak unahleny.
Slabší 4*, ale nebylo to špatné, kniha s příběhem kvalitativně roste

KatkaHutyrová
09.09.2017 5 z 5

Moc krásné, oddechové čtení, které má styl a atmosféru. Hodnotím plným počtem hvězdiček.
Je to nenáročná, avšak velice čtivá kniha - mimo jiné o tom, jak důležité je skutečné přátelství. Romantické duše si přijdou na své. :-)

Emilie1906
31.05.2017 5 z 5

Po knize jsem sáhla, protože mám ráda Paříž. Na štěstí to není romantická slaďárna, kterou nemusím. Osudy postav jsou zajímavé, v něčem mě oslovily. Samozřejmě je to jen beletrie, ale užívala jsem si popis starobylého domu uprostřed Paříže a všedního života v Paříži.

intelektuálka
15.05.2017 3 z 5

Tohle je odpočinkové čtení, které jsem si vybrala kvůli prostředí Paříže. Působí optimisticky, Annie chce pomoci sobě i jiným. A myslím, že se jí daří.

cérka
07.05.2017 3 z 5

Kniha má nádhernou obálku, která ve mně vzbuzuje atmosféru jarní Paříže a ovocných sadů pod Petřínem :-). Obsah nebo spíše děj/neděj mne však zklamal. Snažila jsem se číst poctivě, později i pomaleji v domnění, že mi něco uniká. Nicméně poslední "pětinu" knihy jsem si zkracovala jak jen to šlo. Samotný konec byl pro mne vysvobozením. Autorka zřejmě nadmíru sleduje mexické telenovely. Tři hvězdičky jen díky obálce :-(

JanaDor
18.04.2017 5 z 5

Přesně takový typ románů mám ráda. Je lehce romantický, s dějem o životě a rodině a k tomu je velmi čtivý, takže jsem se u něj krásně odreagovala. Bonusem je jiskření mezi partnery, to mám tak ráda…..
Moc se mi líbil vylíčen vztah mezi mužem a ženou, kdy muži se líbila žena neučesaná, v teplácích a třeba i ubrečená. To je tak hezké, když ji má rád se vším všudy.
V knize je více námětu k přemýšlení. Jak porucha příjmu potravy, tak domácí týrání, dojde i na nevěru. Život tří cizích žen se v románu protne, a dá nám nahlédnout na jejich uzdravení.

Šánka
16.04.2017 5 z 5

Ve starém domě, uprotřed Paříže se odehrává pestrá směs osudů všech hrdinů této velmi mile optimistické knížky.
Vše je podbarveno dokonale vystiženou mentalitou Pařížanů a tou jedinečností romantické Paříže. Bavila jsem se, místy jadrnější dialogy mě rozesmály a Annie byla skvělá ! A ač je téměř od počátku jasné, kam se děj posune, je to moc hezké čtení.
A víte, že by nebylo vůbec špatné, jen tak na čas utéct od všech trablů a povinností a najít si takové místečko skryté v Paříži :-).

Peace
14.04.2017 4 z 5

"Chceme všechno strašně rychle. Pořád jenom shromažďujeme, utrácíme, konzumujeme. Jsme bohatí a jsme zdraví, a přesto toho všeho nedokážeme využít ve chvíli, kdy jde jen o to vychutnat si okamžik."

Sice má kniha průhledný a předvídatelný děj, ale jde o velmi milou oddechovku, kterou rozhodně nic nepokazíte.

romana9089
11.04.2017 5 z 5

Naprosto skvělá oddechová knížka. Nádherný obal knihy, stejně tak jako obsah. Celý příběh, jednotlivé postavy, jejich osudy, které se vzájemně proplétaly, jejich vývoj... to všechno jsem si zamilovala a každý den jsem se těšila, až se dostanu ke čtení.

Paříž

Autorovy knížky