Skryté věci. Písmo jako spiritualita

Skryté věci. Písmo jako spiritualita https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49789/skryte-veci-49789.jpg 5 7 2

Pouze když se spojí vnitřní a vnější autorita, teprve pak máme skutečnou duchovní moudrost. Až příliš dlouho jsme trvali pouze na vnější autoritě, bez učení se modlitbě, vnitřní cestě a zralé mysli. Výsledek pro svět a pro náboženství byl zničující... Nabízím tyto úvahy, aby se znovu sjednotilo to, co nikdy nemělo být rozděleno; Písmo svaté a křesťanská spiritualita.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Cesta

Things Hidden: Scripture as Spirituality , 2007

honyczek
29.06.2023 5 z 5

Krásné zamyšlení nad tím, jak necháváme Boha působit ve svém životě. Velmi mě inspiroval závěr knihy, kde autor mluví o odpuštění a otevřenosti Boží lásce.

bleska
31.01.2012 5 z 5

Co napsat ke knize, která mě silně oslovila každou svojí stránkou? R. Rohr má velký dar rozjasňovat věci, které člověk tak nějak tuší, ale není si jistý a tak prostě tápe dál... než narazí právě třeba na některou z knih R. Rohra.

Pravé významy evangelijních poselství jsou zastřené až příliš lidskou naukou, a zapomenuté staletími. Je třeba je odkrývat.