Skryté srdce Afriky

Skryté srdce Afriky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130068/skryte-srdce-afriky-130068.jpg 3 18 4

V Nigérii pozná Ilona osudového muže. Před svatbou odjedou do vesnice, kde se má Viktor připravit na roli kmenového náčelníka. Stařešina se sňatkem souhlasí s podmínkou, že bílá žena musí projít magickým obřadem africké bohyně lásky. Ilona svolí a vydá se do pralesa ponořit se do světa starobylých rituálů a kouzel. S úžasem zjistí, že staré orákulum určilo Viktorovi jinou ženu…... celý text

daza.dt
18.05.2022 2 z 5

Pokud přijmete tezi, že mnohoženství je fajn, protože vaše spolumanželky - spoluženy mohou s vámi radostně pracovat pro vašeho manžela a ženská obřízka je fajn rituál na to státi se ženou - tak se vám kniha líbit bude.
Bohužel asi jsem moc evropská a s těmito idejemi se neztotožňuji - za mě nic moc. Autorky Barbara Wood nebo Corinne Hofmann - to prostě umí lépe.

miša63
28.07.2020 5 z 5

Zajímavé čtení, objevování afrických tradic, rituálů a předsudků, které autorka poznala na vlastní kůži.

medlovice
24.07.2019 1 z 5

Převyprávěná Bílá čarodějka. Psané formou matka vzpomíná a vypráví své dospělé dceři o svém africkém dobrodružství. Zcela zbytečná kniha, snad autorka chtěla využít úspěch své knihy o Africe.

lulu28501
15.09.2016 3 z 5

Kniha byla zajimavá.
Popravdě se mi nejvíc líbili části v kterých byla s Viktorem :D
Jinak to mezitím mi přišlo takové nudné,jako bych se učila :D
Neříkam že knihu nedoporučuji(naopak,doporučuji těm který se chtějí dozvědět víc o Africké kultuře) jen mám radši jiný žánr knih.

Ilona Maria Hilliges
německá, 1953