Skryté síly v člověku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha duchovního učitele, zakladatele systému Jóga v denním životě, podle něhož cvičí lidé po celém světě, nás podrobně seznamuje s působením našich energetických center a v nich obsažených skrytých sil, které určují náš osud. Praktikováním jeho systému jógy se mohou probudit a otevřít naše vnitřní silová centra. S jejich pomocí se nám podaří to, co si tak usilovně přejeme - žít smysluplným životem v harmonii, míru a štěstí. Autor nás v této knize seznamuje s charakteristikou osmi hlavních lidských energetických center (čaker) a nabízí nám hluboký vhled do pochopení jejich funkce a významu pro náš život. Vede nás krok za krokem na cestě dovnitř nás samých a popisuje nám, jak nalézt a využít skryté síly dřímající v energetických centrech k duchovnímu rozvoji a ke sjednocení s naším skutečným Já. Kniha popisuje také jinak málo zmiňovanou bindu čakru, jedno z nejpozoruhodnějších a nejdůležitějších energetických center v lidské bytosti. Lidé vždy snili o objevení "elixíru mládí". Zvláštnost knihy o čakrách, kterou máte před sebou, spočívá v tom, že popisuje i málo známou bindu-čakru, jedno z nejtajuplnějších a nejpozoruhodnějších energetických center člověka. Právě v současné době lidé sní o "zdroji věčného mládí". Takový pramen mladosti, vitality a zdraví se nachází právě v této čakře a my z něj můžeme čerpat prostřednictvím speciálních cvičení. Kniha si jistě najde cestu k těm, jimž je určena a bude zdrojem poznání a moudrosti. Tento elixír mládí, vitality a zdraví se skrývá v této čakře a pomocí určitých cvičení může být objeven a využit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110224/skryte-sily-v-clovek.jpg 4.811
Žánr:
Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Path of Consciousness, 1987


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Skryté síly v člověku

Azmodan
23.03.2020

Výborná nádherná kniha. Má krásné grafické zpracování. Vyobrazení čaker je zážitek sám o sobě. Jenomže to je jen obal. Co je pod ním je ještě lepší. Je to nedílná součást knihy "Joga v denním životě", která doplňuje praktické rady jak cvičit, dýchat a praktikovat mentální techniky jejich duchovní složkou, jejich duchovním rozměrem, něčím, co jogu povyšuje nad prosté fyzické cvičení sladěné s dechem. Kniha otevírá brány jistých morálních, etických principů a zásad, kterými, když se budeme řídit nic nepokazíme. Nenásilnou formou nám představuje jisté duchovní cesty, jejichž dodržováním se z nás může stát "lepší člověk". Člověk, který kolem sebe bude šířit pohodu a klid a ne zlobu a nenávist.
Kniha obsahuje i několik zajímavých příběhů. Nedovedu si představit, že by podle této knihy někdo dokázal samostatně cvičit (což u Jogy v denním životě by mělo být bez problémů), nicméně i sám autor několikrát upozorňuje na fakt, že tato "úroveň poznání" je spíš na praktikování s mistrem, není to samostudium.
Její jediná, ale o to silnější chyba je její nesehnatelnost! Vydání, které popisuji je z roku 2004 a dá se sehnat na různých burzách, nicméně bohužel jen sporadicky a za dvou až trojnásobnou cenu než jaká byla v době vydání. Je to škoda, myslím si, že koho zajímá kniha Joga v denním životě musí zajímat i tato!!!

vesirena
11.02.2012

Kniha seznamuje s teorií čaker- kosmických enrgetických center v lidském těle...
celá kniha je proložena asi 25 krátkými podobenstvími- příběhy, které sami o sobě jsou neskutečnou studnicí poznání

čtivá kniha, plná poznání a moudrosti