Skrýš

Skrýš https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153231/bmid_skrys-K5S-153231.jpg 4 705 217

Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky v jednom větším městě na západním pobřeží Švédska. Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou svaté Patricie, jíž se mezi lidmi říká Svatá Psycho, zvláštním zařízení s ostrahou, kde jsou internováni psychicky narušení pachatelé násilných trestných činů. Mezi nimi jsou i rodiče dětí z Mýtiny. Smyslem pobytu dětí ve školce je, aby jim byl s rodiči umožněn kontakt. Jedním z Janových pracovních povinností je eskortovat děti podzemním tunelem, který školku a kliniku spojuje. Jan je schopný pedagog, který ovšem leccos tají – například to, proč tolik stojí o místo právě v Mýtině, nebo to, k čemu došlo o několik let dříve, kdy šel se skupinou dětí ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa a při návratu mu jedno z nich chybělo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sankta Psyko , 2011

petrels
04.05.2015 3 z 5

Na můj vkus trochu nedomyšlený příběh. Čekal jsem určitě od tohoto autora něco lepšího.

Chemlona
18.04.2015 3 z 5

Tak nevím, jak mě Theorin nadchl se sérií Öland tak u Skrýš mě spíše zklamal, nějak nemám na knížku názor. Rozhodně to Johan umí i lépe.

Daenerys
15.04.2015 3 z 5

Jsem na rozpacích... kniha se četla sama, to ano, ale celou dobu i po dočtení mě doprovázel takový pocit stísněnosti, že to bylo až nepříjemné. Konec mě navíc celkem zklamal.

zuzana13
29.03.2015 5 z 5

Dobře se četla. Tenhle žánr mám ráda. Doporučuji k přečtení.

gatear
17.02.2015 5 z 5

První knížka od tohoto spisovatele. Kniha byla napínavá, čtivá. Určitě zkusím další knihy od tohoto autora - já doporučuji

Yaruschka
17.02.2015 3 z 5

I přes dobré náměty je Theorinův sloh na můj vkus moc jednoduchý, nekomplikované věty a dialogy, prostý popis věcí a událostí........... Všechno pluje tak po povrchu, že kniha ve mne nezanechá žádný hlubší dojem a brzy i zapomenu, o čem vlastně byla a přečteno mám za jeden/dva večery. Žádný „dar řeči“ jako např. Nesbo na jehož knihy čekám jak na Boží smilování :)) (když mluvím o detektivním žánru). Určitě je to ale dobrá odpočinková četba, kterou si ráda dám po nějakém složitějším kousku.

Dodee
02.02.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem dala příteli k vánocům. Když ji rozbalil tak jsem, trochu sobecky, řekla, že doufám, že mi jí dá také přečíst. Když jsem se k ní dostala, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Má dobrý děj a prostředí psychiatrické léčebny mě baví. Ale rozhodně nesouhlasím s tím, a na tom jsme se s přítelem shodly, že by mělo být pokračování. 90%

Veroba
27.01.2015 5 z 5

Kniha byla výborná. Napínavá od začátku do konce.

Lucik666
27.12.2014 5 z 5

Kniha byla skvělá. Ten konec byl šílený. Prostředí psychiatrických ústavů se mi hodně líbí. Má to atmosféru.

Éowyn
15.10.2014 4 z 5

Knihu jsem nemohla ani odložit, ale ten konec mě strašlivě zklamal. Proto jen čtyři hvězdičky.

vyvodka
10.10.2014 5 z 5

Má druhá Theorinova kniha a opět jsem ji přečetla jedním dechem. Líbilo se mi, že prostředí, kde se děj odehrává (psychiatrická léčebna, školka), je originální. Dobře propojené časové linky zvyšovaly napětí. Když už jsem si myslela, že je tady konečné rozuzlení, tak odklad a další překvapení. Knížku hodnotím 5 hvězdičkami, nemám autorovi co vytknout.

Patouska
21.09.2014

Skvělá kniha. Jen ten konec....chci pokračování :D

denuska
01.09.2014 5 z 5

Hodně čtivý příběh, napínavý, místy jsem nemohla knihu odložit, přesto mě
konec trochu zklamal, jakoby autor už vyčerpal všechny své možnosti a
příběh rychle dokončil. Čekala jsem napínavější rozuzlení.

LolaRose
16.08.2014 5 z 5

Kniha je opravdu moc povedená, přemýšlím, že si koupím další knihy od Theorina.

Oifa
12.08.2014 4 z 5

Kniha byla podle mě nejslabším Therinovým kouskem, ale k přečtení ji doporučit můžu na 100%. A ten konec? Doufám, že to Theorin nemyslel vážně, protože to by mě fakt naštval. Chci pokračování!!

Zorka
20.07.2014 4 z 5

Knížka mě velmi zaujala zejména svým tématem, čekala jsem díky němu psychologický román. Velkou částí dílo moje požadavky splnilo, až na pro mě příliš přestřelený závěr. K dobru přičítám 3 dějové linie, které postupně odkrývaly minulost Jana Haugera a nutily mě skládat mozaiku jeho života, to mě bavilo.

mmmisulka.r
03.07.2014 5 z 5

Kniha pěkná, ale konec mě teda dost naštval :-D

zelenoockaa
22.06.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a už teď vím že se k ní budu ráda vracet.

Lothorien
01.06.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale ten konec, ten mně dostal!!! Paráda!

Dagmara36
28.04.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila. A ten konec, ten jsem opravdu nečekala. Docela mě Theorin dostal.