Skrýš

Skrýš https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153231/bmid_skrys-K5S-153231.jpg 4 704 217

Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky v jednom větším městě na západním pobřeží Švédska. Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou svaté Patricie, jíž se mezi lidmi říká Svatá Psycho, zvláštním zařízení s ostrahou, kde jsou internováni psychicky narušení pachatelé násilných trestných činů. Mezi nimi jsou i rodiče dětí z Mýtiny. Smyslem pobytu dětí ve školce je, aby jim byl s rodiči umožněn kontakt. Jedním z Janových pracovních povinností je eskortovat děti podzemním tunelem, který školku a kliniku spojuje. Jan je schopný pedagog, který ovšem leccos tají – například to, proč tolik stojí o místo právě v Mýtině, nebo to, k čemu došlo o několik let dříve, kdy šel se skupinou dětí ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa a při návratu mu jedno z nich chybělo.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sankta Psyko , 2011

bekule
29.08.2018 3 z 5

Očekávala jsem mrazivější atmosféru. Četlo se dobře , hodně zajímavý příběh jen to napětí tam chybělo.

jfialova
06.08.2018 3 z 5

Nadprůměrná kniha. Nejvíc se mi líbily popisy cest do léčebny, bloudění v podzemí atd. Hlavní hrdina je takový divný, zpočátku mi přišel psychopatický (asi to byl záměr autora), s ubíhajícím dějem překvapí svými morálními postoji a zásadami. Ostatní postavy také zvláštní. Pomalu aby se člověk bál dát děcko do školky :-)

VIVINKAR
03.08.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Pěkně postavený příběh, který pozvolna plyne, čtenář se postupně dozvídá důležité informace, je mu odkrývána hlavní postava, napětí graduje...čtete, čtete, čtete, protože chcete víc a pak....pak přijde konec. Strašně rychle a strašně divně. Prostě konec byl slabej, ale příběh pecka.

Eicherik
23.07.2018 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Thriller přesně podle mého vkusu. Příběh se pomalu rozjíždí a odkrývá čtenáři jedno tajemství za druhým. Velmi pěkně popsané prostředí, v kterém se děj odehrává. Určitě si přečtu i autorovu detektivní sérii Öland.

fis.rena
17.07.2018 4 z 5

Psychiatrická klinika Svaté Patricie..."Svatá Psycho", to je prostředí pro knihu jako stvořené. Alespoň pro mě ano. Kniha je napínavá,provází nás životem všech aktérů i dění v samotné klinice,ale nijak násilně,nikterak do hloubky,pouze očima samotného Jana. Je to škoda,ráda bych nahlédla přes kamerový systém kliniky do jejího chodu a do symbiózy pacientů s personálem. Samotná myšlenka školky pro děti pacientů kliniky je zajímavá. Fungovalo by to vůbec v reálu?
Nicméně čtení mě bavilo,udrželo si mě,ačkoliv jsem tam postrádala trochu více "šťávy". Konec byl na mě takový "hrcprc" a nedostalo se mi úplného závěru,na který jsem čekala.
Ale jo,hele,líbilo se mi to,tak dávám čtyři zářivé.

stafbul
25.06.2018 3 z 5

Zvláštní kniha, napínavá, do 3/4 jsem pociťovala nadšení, že tuhle knihu čtu. Vážně jsem se nemohla odtrhnout. Přece jen velmi zvláštní prostředí, postava s dvěma velkými vnitřními spory a tajemno, napětí. Ale ten konec to celé jaksi zabil. Nerozumím autorům, kteří vystaví dobrý příběh a potom ho zničí koncem....proto jen ty tři hvězdy....zkrátka zklamání z konce je příliš velké, než aby mi dovolilo hodnotit lépe.

M100
17.06.2018 5 z 5

Napínavé až do konce...

Schamila
14.06.2018 4 z 5

Zase něco zvláštního - psychické drama v sousedství, pořád tápete, jak to všechno spolu souvisí a když už máte skoro jasno, tak opět je všechno jinak. A ten konec - ach jo - Zajímavé čtení....

eiramka
14.06.2018 3 z 5

Špatné to nebylo , zápletka byla zajímavá, motivy hlavního hrdiny jsou rozkrývány postupně, tušení něčeho děsivého je přítomno permanentně, ale stejně tomu něco chybělo - nebo naopak přebývalo?

piittii
22.05.2018 3 z 5

Dobrý děj, od začátku přemýšlíte, co hlavní hrdina dělá a hlavně proč to dělá. Pak jste překvapení. Škoda jen toho slabého konce. I když uznávám, že je překvapivý...

SilvieSisinka
20.05.2018 4 z 5

Dočteno,super to opět bylo.Jen trošku jiný styl psaní od J.Theorina.Miluji jeho sérii Ölandu.Zde ve Skrýši nemůže popisovat krajinu,přírodu a vše krásné.V psychiatrické Klinice svaté Patricie není tak krásně.Napínavé,skvělá zápletka.Jen ten konec Johane to bylo co?!!!!Mám si vzít pero a dopsat si to sama :-D Závěr useknut,mohl jsi to více rozepsat.....pár stránek navíc by určitě nevadilo :-)

Anne123
15.05.2018 5 z 5

Tak jsem opět dostala víc, než jsem si představovala. Kniha měla všechno...promyšlený příběh, lásku i psychopata. Tady člověk vidí, kam až ho mlže dohnat posedlost druhou osobou. Z knihy jsem jednoduše nadšená a doporučuji vám si ji přečíst.

Dousabel
10.04.2018 3 z 5

Dalo se to napsat lépe. Knížka působí tak nějak neuspořádaně, žádný dílek příběhu mi nepřišel pořádně dotáhnutý do konce. A závěr, ten mě vyloženě vytočil :) Škoda, protože ostatní díla z Ölandu jsou supr.

playada
24.03.2018 3 z 5

Překombinované, v závěru zmatečné.

andrea4053
13.02.2018 4 z 5

Bola to moja prva kniha od autora a urcite nie posledna. Pribeh ma zaujal uz od zaciatku a preto som ju zhltla za jeden den. Nechcem nic prezradit tak to len zhrniem ze knihu doporucujem. Ale ten zaver-!!! Mam zmiesane pocity, preto 4*

Vojla
08.02.2018 5 z 5

Do knihy jsem se od prvního momentu začetl a nemohl jsem se odtrhnout. Výborná a napínavá kniha. Jen mě trochu mrzí konec.

evilunicorn
24.01.2018 5 z 5

Skrýš jsem si opravdu užil.Kniha má spád,návraty do minulosti jsou plné překvapení,a děj odsýpá,je napínavý a nenudí.Konec možná mnohé zklamal,ale mně nevadí.Bavilo!

esfinge
09.01.2018 5 z 5

Knihu jsem zhltala za dva vecery, prolinani do minulosti me nadchlo a moc me mrzi konec. Uz si objednavam dalsiho Theorina.

Monbon
03.01.2018 4 z 5

opat super pribeh od tohto autora, len skoda, ze sa Jan do konca nedozvedel pravdu..preto nedam 5 * :-)

Dresia
23.12.2017 5 z 5

Tahle Theorinova kniha byla moje první a zatím nejlepší.