Skrýš

Skrýš https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153231/bmid_skrys-K5S-153231.jpg 4 705 217

Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky v jednom větším městě na západním pobřeží Švédska. Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou svaté Patricie, jíž se mezi lidmi říká Svatá Psycho, zvláštním zařízení s ostrahou, kde jsou internováni psychicky narušení pachatelé násilných trestných činů. Mezi nimi jsou i rodiče dětí z Mýtiny. Smyslem pobytu dětí ve školce je, aby jim byl s rodiči umožněn kontakt. Jedním z Janových pracovních povinností je eskortovat děti podzemním tunelem, který školku a kliniku spojuje. Jan je schopný pedagog, který ovšem leccos tají – například to, proč tolik stojí o místo právě v Mýtině, nebo to, k čemu došlo o několik let dříve, kdy šel se skupinou dětí ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa a při návratu mu jedno z nich chybělo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sankta Psyko , 2011

stumpy
14.12.2017 5 z 5

Ze začátku se kniha zdála jen jako vyprávění něčího života. Nenápadně se přidávali další a další linky z minulosti, tak jak to Theorin umí. A pak už člověk čeká v co obludnějšího se to může ještě vyvinout. Konec byl pro mne nečekaný a dost smutný. Ale nechte se překvapit a vydržte určitě až do konce. Je to jízda.

martina.tim
20.11.2017 4 z 5

První polovina knížky se mi zdála taková trošku vleklá, ale od druhé půlky se to pomalounku rozjelo. Jen jsem trošku zklamaná z toho konce. :(

Forest66
20.11.2017 5 z 5

Velmi zajímavé a velmi napínavé. Vzhledem k okolnostem se v příběhu vyskytovala celkem značná míra naivity v uspořádání věcí, ale jinak to bylo super a těším se, že si přečtu od autora ještě něco dalšího :)

Evice666
28.10.2017 3 z 5

Průběh děje se mi doopravdy velice líbil. Trochu mě ovšem zarazil konec, který byl dle mého pohledu nudný a nedokončený. Rozhodně jsem od knihy očekávala více.

Safrika
20.10.2017 2 z 5

Nedocetla jsem!!! To uz se mi dlouho nestalo! Tato kniha mi nic nerikala, precetla jsem vice nez polovinu a porad me nezaujala..., vzdala jsem to.

papaja
18.10.2017 2 z 5

Kniha čtivě psaná, místy napínavá, ale nic, co by stálo za přečtení. Celé mi to přišlo nějak umělé. Věřím, že kdyby byl námět zpracován jiným autorem dopadlo by to mnohem lépe.

beruska
17.09.2017 5 z 5

Kniha má i trošku negativní komentáře, ale mně se příběh opravdu líbil... Byl možná trošku obsáhlejší, ale vždy jsem se těšila, až budu moct pokračovat ve čtení a dozvědět se, jak vše dopadne :-) ...

Petulik1996
30.08.2017 3 z 5

Vadili mě některé detaily v knize. Strašně moc mě naštval ten konec.

LusSyNDA
06.08.2017 4 z 5

Krátké kapitoly končící vždy tak zajímavou informací, že si člověk začne číst další kapitolu. Jenže takto to jde stále dokola, nejde přestat číst! Kapitoly z minulosti (Rys a Pandem), u nich se nedalo přestat číst už vůbec. Velmi napínavý příběh, konec trochu zvláštní, ale proč by ne. Kniha byla parádní, na její tloušťku jsem ji přečetla velmi rychle

Dolik13
23.07.2017 4 z 5

Velmi příjemné překvapení. Kniha je tajemná, postupně přidává jednu otázku za otázkou a vy postupujete příběhem a pomalu zjišťujete, jak všechno ve skutečnosti je. Líbilo se mi propojení dějových linií z minulosti, kniha mě bavilo, nicméně hlavní hrdina Jan mi k srdci nepřirostl, ačkoliv byla jeho postava dobře charakterizována, tak jsem ho neměl z nějakého důvodu rád. Nutno ale dodat, že konec je velmi překvapivý, a takové konce mám velmi rád.

Elsa14
21.07.2017 5 z 5

Právě teď jsem tuto knihu dočetla. Nepřišla mi sice strašidelná, jak poukazovaly komentáře na zadní straně, ale rozhodně byla napínavá. Konec mě neskutečně překvapil. Až se mi z něj udělalo nevolno. Jan prožil hrozné dětství, a ještě se mu stane to, co se mu stalo (nechci vyzrazovat děj). Jelikož jsem knihu sehnala velmi levně, obávala jsem, aby vůbec příběh za něco stál. Opravdu ale před panem Theorinem smekám. Nesmírně se mu tato kniha povedla a přemýšlím o tom, že si přečtu i další jeho knihu či knihy. Zatím mohu doporučit alespoň Skrýš.

LuckaH2
13.07.2017 4 z 5

Autor mě příběhem držel v hrozné (pozitivní) zvědavosti (střídaním současnosti a vzpomínek) o Janovi minulosti i budoucnosti, pořád jsem si říkala, co se z toho vyvine, proč dělal tohle, proč dělá tamto, a líbilo se mi že Jan nebyl kladný hrdina, ale člověk, kterého poznamenalo dětství, šíkana... Měla jsem tendenci mu říct, do čeho ses to zapletl, nedělej to...Délka mi nevadila, furt jsem chtěla číst dál, a konec překvapení, otevřené a "drsné".
Jediné, co bylo minus - podle obálky jsem se chtěla víc bát, a místo hororu to spíš byl psycho trihler, proto já raději obálky nečtu a zakousnu se rovnou do knihy, která se mi bud libi nebo ne.

skubby
10.07.2017 3 z 5

Zdlouhavé, ale pěkné

HYPNOS88
06.07.2017 1 z 5

Nuda nuda šeď šeď. Po 200 stránkách stále nechycen. Ani trošku, odloženo.

Nikka710
11.06.2017 3 z 5

Od knihy jsem čekala docela něco jiného, avšak celkově se jedná o poměrně zdařilý popis toho, jak může být člověk permanentně nešťastný díky tomu, s kým a s čím se setká v době, kdy se formuje jeho osobnost. I přes všechny činy, kterých se Jan dopustil, hodnotím postavu učitele poměrně pozitivně. Se svou láskou se již bohužel i přes mnohé snažení nesetkal, ale dokázal v sobě zlomit to, s čím léta bojoval a poznal, že i když v nitru touží po pomstě, život a ochrana dítěte je to nejcennější, čím může přispět společnosti.

Lady Jane
30.05.2017 1 z 5

Měla jsem problém se tím rozvláčným a nudným dějem prokousat k poněkud překvapivému konci...podle komentářů na zadní straně knihy jsem očekávala něco akčnějšího a napínavějšího, kniha mohla mít klidně polovinu stránek, měla jsem několikrát chuť ji odložit....upřímně jsem ráda, že to mám za sebou a rozhodně bych ji nikomu nedoporučila....

oolinkaa
25.05.2017 5 z 5

super super..takovou knihu jsem dlouho hledala, a jsem mile překvapena.. dost lidí mě odrazovalo, že budu zklamaná z konce, ale ne, mě se to líbí tak, jak to je.. doporučuji přečíst všemi deseti..:)

konformita
09.05.2017 4 z 5

Také nesouhlasím s komentáři na zadní straně knihy. Nemůžu ani říct, že byla napínavá. Protože vím, že pan Theorin je pan Spisovatel, něco mi tam chybělo. Snad ten konec.

Pajan28
08.05.2017 5 z 5

Sice nesouhlasím s tím, že je tato kniha horor spíš thriller. Ale jinak velmi zajímavý příběh, i když konec mě trochu zklamal, tohle jsem vážně nečekala. A už teď vím, že to není poslední kniha od Theorina.

JiříM
03.05.2017 5 z 5

Nekterou knihu po precteni zalozite a nemyslite na dej. U teto knizky je to naopak. Nekomu se muze zdat dej roztahany, me vsak zaujalo tema a necekany konec...