Skryj mě ve svém srdci

Skryj mě ve svém srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116326/bmid_skryj-me-ve-svem-srdci-Chf-116326.jpg 4 65 10

Harald Lindmark série

< 2. díl

Devítiletá Petra Nilssonová záhadně zmizí ze svého pokoje a případ opět dostává na starost detektiv Harald Lindmark. Předpokládá, že případ je nějakým způsobem spojen s únosem mladého chlapce, k němuž došlo ve Forshälle právě před rokem. Mezi první podezřelé patří rodiče zmizelé dívky, žijící v neuspořádaných poměrech a neudržovaném domě, směr vyšetřování se však brzy stočí k místnímu florballovému trenérovi, který je pohřešován od stejného dne, kdy se malá Petra ztratila. Před dívčiným domem navíc dennodenně parkuje neznámá toyota. Vyšetřování vázne a čas nebezpečně utíká... Skryj mě ve svém srdce je volným pokračováním románu Dej mi své oči (2008, česky 2011), velmi úspěšné detektivky, s níž se Torsten Pettersson představil českým čtenářům poprvé.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Göm mig i ditt hjärta , 2010

Ticiana
01.08.2020 4 z 5

První půlka knihy mne moc nezaujala, zato druhá byla o to lepsi. Nebo spis konec ty knihy. Nakonec jsem rada, ze mam precteno.

Pitraska
16.06.2019 3 z 5

Pořád velmi solidní příběh. Čte se rychle, ale na první díl to nemá.

1bublina
05.01.2019 3 z 5

Kniha byla taková zvláštní. Trochu jiný styl detektivky, než na který jsem zvyklá. Hodně se tam polemizovalo, jestli to bylo takhle nebo jinak - méně vyšetřování, mnoho různých teorií. V polovině knihy mě hodně překvapilo, že se případ prakticky vyřešil a byla jsem zvědavá, o čem bude druhá půlka knihy. Ta už byla podstatně lepší a závěr se mi opravdu líbil. Autor si nechal vrátka pro další pokračování.
Měla jsem trochu problémy s finskými jmény, protože jsou pro mě dost nezvyklá a někdy se mi spletla postava kvůli podobnému jménu.
ČV 2019 - Kniha, jejíž název je v rozkazovacím způsobu.

Irsaf
29.10.2016 5 z 5

Nebylo to špatný.

evelinaevelina
25.04.2013 3 z 5

Anotace na tuto knihu zní: volné pokračování knihy Dej mi své oči. Já osobně bych řekla, že návaznost je mnohem větší než nálepka "volné pokračování" říká. Rozhodně nejde opomenout, že ve Skryj mě... autor odhaluje Gunnarovo tajemství, používá viníka z prvního dílu atd. což čtenáři detektivek jistě není milé, pokud nejprve čte tuto knihu a ne Dej mi své oči.
Děj se pravda tak nevleče jako v první knize, ubylo psychologických rozborů postav, což dílu přidalo čtivosti.

shortik
02.04.2013 4 z 5

Na mě byl děj příliš "roztahaný"... ani to mě ale neodradí přečíst si další autorovu tvorbu. První díl se mi ale líbil více.

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Tahle detektivka se mi líbila mnohem víc než Dej mi své oči.

wally
06.01.2013 4 z 5

Mnohem lepší než v Česku vydaná prvotina tohoto (ne)spisovatele...měl jsem možnost se s tímto spisovatelem osobně setkat a je to opravdu takový divný brouk...rozhodně byste ho netipovali na psaní detektivek....to spíš těch básniček, kterými je také známý.

asam
04.08.2012 4 z 5

Zase až tak odvázaná jsem z toho nebyla. Na dovolenou k vodě je to vhodné čtení.

Yvette
13.07.2012 5 z 5

Skvěle napsaná kniha se zajímavou zápletkou a nahlédnutím do mysli "hlavních hrdinů". Promilovníky dobrých detektivek určitě doporučuji.

Torsten Pettersson
finská, 1955
2011  67%Dej mi své oči
2012  74%Skryj mě ve svém srdci
2014  65%Hitlerovi nepřátelé

Kniha Skryj mě ve svém srdci je v