Skotsko

Publikace je prvním pokusem českého historika uchopit skotské dějiny odděleně od anglických, respektive britských. Skotsko bylo až do počátku 18. století samostatným a suverénním státem, jehož stuartovská dynastie dokonce usedla na anglický trůn.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20381/skotsko-20381.jpg 4.210
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Libri

Kniha Skotsko

Jizi
30.08.2019

Fakty, jmény, daty a dalšími informacemi tak nabitá kniha, že si z ní nakonec odnáším jen to, že Skotsko mělo na dějiny Velké Británie mnohem větší vliv, než mě kdy napadlo, kilty nejsou pro srandu, Vysočina a ostrovy jsou fascinující svět sám pro sebe a taky vědomí, že tam se prostě musím vrátit. Jednou rozhodně nestačilo. ​

ksander33
13.07.2017

Jestli v rukou držíte tuto knížku, nejspíš si říkáte, že ji za jedno odpoledne budete mít přečtenou. Taky jsem si to říkala... Pravda je, že nesmírně naditá informacemi. Kdybyste si z ní chtěli vypsat důležité poznámky, prakticky ji celou přepíšete. Začátečníkovi, který o Skotsku toho ví jen málo (jako já), z toho půjde hlava kolem a raději si bude dělat delší pauzy na vstřebání informací. Každopádně knížku velmi doporučuji! Vytkla bych jen nedostatečnou mapu a chyběl mi encyklopedický přehled všech států se stručnou charakteristikou. Pravdivost informací nemohu posoudit, jsem přeci jen "skotský začátečník".

Simi
31.07.2016

Chystám se do Skotska a tato publikace je perfektní seznámení se s historií Skotska a nejen to. Díky závěrečným encyklopedickým informacím se dozvím i něco navíc o současnosti této krásné země. Oceňuji pojetí, autor se neutápí v hlubokých vědeckých sondách do historie, ale řekne vše podstatné, a to přitažlivou a zajímavou formou. Jen je třeba mít na paměti, že současné informace jsou někdy již historií, přece jen od vydání pár let uplynulo.

Skotsko

Jan Frank