Pojízdný krámek snů

Pojízdný krámek snů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/bmid_pojizdny-kramek-snu-LKu-366923.jpg 4 653 193

Skotské knihkupectví série

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Argo

Little shop of happy ever after , 2016

NannyOgg24
01.04.2021 5 z 5

Je to moje několikátá kniha od této autorky a patří k těm lepším. Krásně popsané Skotsko a jeho zvyky. Romantika napínavá do konce knihy.

parvitas
09.03.2021 5 z 5

Vďakabohu za eknihy, a že som v čítačke nevidela tie žiarivé farby - jedovato zelená a červená (toto mi Škótsko neevokuje), možno ten tartan, dážď, slnko, či zelená tráva - prežila by som fotky, ale ilustrovaná obálka nič moc. Vidieť ju prvú, by ma teda ma odradila od zakúpenia. :-). Zmeňte obálku českého vydania, prosím a bude to dokonalé.
Ale knihu som prečítala za jeden večer a veľmi mi ulahodila... Milý nápad jednej exknihovníčky - vždy túžila mať kníhkupectvo v dodávke, cestovať po krajine a predávať knihy. Ocitla sa v situácii, že sa v Anglicku rušia knižnice a stávajú sa z nich multipočítačové a neviem aké komunitné centrá zamerané na nové technológie... len tie knihy idú do úzadia. Takéto trendy naozaj nemusím... Veď aj Veronika Šikulová píše v článku (https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/cl... "Kopec, na ktorý sa štveráme my, je iný, dnes, keď sa vo svete debatuje o potrebe priviesť deti k literatúre a naučiť ich znovu čítať, si ministerstvo kultúry na Slovensku dá do svojho programu obnovy vetu o „reforme rozdrobenosti knižničnej siete“, ktorá znamená, že sa uvažuje o rušení pobočiek a počtu knižníc. My knihovníčky sme skoro omdleli, keď sa naše zástupkyne stretli s pani ministerkou, ktorá sa po tom, čo jej vysvetlili dôležitosť knižníc ako komunitných centier, ktoré komunikujú s učiteľmi a rodičmi a učia ich, ako a čo čítať, opýtala, či sa to dnes ešte robí, lebo ona už deťom nečíta!"
Teda rozhovor na tému, čo sa to ešte v knižniciach robí, by bol na dlho...
Tak späť ku knižke o snoch... Hlavná hrdinka po reštrukturalizácii knižnice prišla o miesto, síce sa mohla prihlásiť na nejaké nové, ale tam chceli mladých a dynamických ľudí. Na seminári, kde sa títo vyhodení knihovníci mali zdôveriť s tým, čo by chceli robiť a predstaviť si to, veriť si... proste ju to nakoplo a šla do neznáma. Vybrať si dodávku, prerobiť ju s láskou a ponúkať knižky...
Zároveň nádherná škótska príroda, ľudia a celý pribeh mi úžasne padli vhod. Objavia sa tu odporúčania na knihy a príbehy, ktoré som nepoznala, a tak som o to nadšenejšia. Nie, nehrá sa to na vysokú literatúru, je to v podstate romantika. Ale užila som si knihomoľstvo viac ako napr. Záhadu Henriho Picka, či Knihy, ktoré zhltli môjho otca.
A keďže "zbieram" info o knihách s dvojičkami, je tu jedna scéna aj s nimi (ale inak, trošku klišé, horalsko-pastorálne, ale milé nakoniec).
Páčilo sa mi to ako celok, aj so škótskymi farármi, tancami, jedlom,ubytovaním, celá tá romantická línia a knihy na strome, nočný vlak uháňajúci krajinou... Vlastne si to rada prečítam aj znovu.

red_marionette
05.02.2021 5 z 5

Krásná kniha.

Janinkniznisvet
09.01.2021 5 z 5

Knížka jako na míru. Úplně jsem se viděla v hlavní hrdince. Taky bych chtěla vlastní knihkupectví

Kešu1981
07.01.2021 5 z 5

Jakože jedním dechem!...šmarjá, to byla nádhera...tak trochu mi to připomíná Kroniky prachu, což považuji také za pecku...a ROZHODNĚ: reread :o)

citronie
02.01.2021 2 z 5

Mě tedy tato kniha nenadchla,čekala jsem od ní vic - po přečtení zdejších komentářů.Zřejmě nejsem typická cílová skupina autorčiných slaďáren. Mám to s knihami tak,že když se do 100. stránky nezačtu,je to ztracené.Tady jsem,sama nevím proč,dávala šanci příběhu do 180.! Zbytečná investice. Jedna hvězda za nápad, ostatně ten mě nalákal a druhá? - že mám ráda knihy se záložkou.

Bajuli
19.12.2020 5 z 5

Původně se mi do této krásné knížky vůbec nechtělo jít. Nakonec jsem se nějak teda dokopala a jsem za to moc vděčná. Nina si hned získala část mého srdíčka. Šla jsi za svým snem až mi to připadalo neskutečné... Opravdu nádherná kniha, má nádech romantiky, ale hlavní roli obsadilo budování si svého snu. Kniha má můj obrovský respekt, jsem neskutečně vděčná autorce a na to, že normálně nečtu prolog, tak tenhle se mi líbil moc. Určitě stojí za přečtení.

tess.de.veles
09.12.2020 4 z 5

Kniha se mi libila...hezky pribeh...z krasneho prostredi...Je to lehky milostny pribeh....necekejte zadny podrobny eroticky sceny..., které snad uz jsou v milostnych pribezich samozrejmosti....Pribeh pohladil po dusi...a diky nemu jsem si zamilovala Orknejsky ostrovy a Skotsko....

kudrdlinka
16.11.2020 4 z 5

Knížku jsem si vybrala do výzvy a splnila to, co jsem od ní čekala. Je to pohodové a nenáročné čtení o milovnici knih z prostředí skotského venkova.

Dáduše
01.11.2020 4 z 5

Také čteno do Čtenářské výzvy, kéž by bylo tak jednoduché založit vlastní snové, krásné knihkupectví. Jsem ráda, že to nebylo přeslazené, jak jsem čekala. Plus bylo krásné, divoké Skotsko. Snad se tam jednou podívám ????

Potvurka735
04.10.2020 5 z 5

krásná romantická kniha, lehké čtení pro ženy

Netopyr07
14.09.2020 4 z 5

Čteno na Výzvu - knihovnice a knihkupkyně... Kdyby to bylo tak jednoduché, chacha... Slušně vystavěný příběh.. až na ten závěr, vcelku očekávaný a "od začátku předvídatelný". Nicméně milá oddechovka :-)

Mrňous1
01.09.2020 5 z 5

Tak to byl můj šálek kávy. S autorkou jsem se minula ve vkusu jen jednou, ale touto knihou se trefila téměř dokonale. Skvělý námět, úžasné popisy krajiny i pocitů. Někdy se postavy chovají sice zvláštně a podle mě nelogicky, ale to je asi otázka zkušeností a vlastností každého čtenáře. A vůbec nemohu souhlasit s komentářem, který výše napsala paní, která říká, že je knihovnice a že je to nesmysl, že si lidé kupují knihy za 5 Kč a že je kniha pohádkou pro knihovníky. Já si knihy za 5 Kč kupuji a myslím, že je rozdíl, zda lidé žijí ve městě nebo na odlehlém místě. Takže za mě super čtení.

Libi.livres
12.08.2020 5 z 5

Už dlouho jsem si toužila přečíst nějakou knihu od Jenny Colgan, a tato mi byla doporučena v knihkupectví, takže jsem ji četla jako první knihu od této autorky. A musím říct, že to byla výborná volba, protože kniha mě naprosto nadchla milým příběhem zasazeným do krásného Skotska, a také okouzlila dějem spojeným se světem knih, což každá knihomolská duše zajisté vždy ocení:-))
Hlavní postava Niny mi byla velice sympatická stejně jako její odhodlání a kuráž, kterou prokázala, když se vydala naprosto do neznáma, a sice do cizí země - Skotska, na neznámý venkov, k neznámým lidem a po různých peripetiích zde, i přes svůj strach z řízení, zakoupila velkou dodávku a vytvořila z ní kouzelné pojízdné knihkupectví. Díky němu a své milé osobité povaze si Nina získala srdce zdejších obyvatel a naopak jejímu srdci učarovala nejen divoká krása skotského venkova... Moc mě bavilo sledovat její putování s knihami, seznamování se s osobitými zdejšími obyvateli a zvykání si na život na venkově, který je plný tvrdé práce a drsné přírody, ale zároveň Vás právě to odmění i radostmi života s tím spojenými v podobě přírodních krás, chovu zvířat a pěstování plodin.
Kniha utíká vážně sama a Vy si ji přitom užíváte a necháváte se unést pohodou a slunnými dny uprostřed čisté přírody, malebného venkova a s dobrým příběhem.

lištička123
17.07.2020 4 z 5

Pěkné, nenáročné, romantické čtení na léto. Líbila se mi.

Aranel15
25.06.2020 5 z 5

Vztah Niny a Johna mohl být trochu propracovanější, jinak skvělá kniha.

Gabetka
17.06.2020 3 z 5

Na knihu jsem se těšila kvůli tématu knihomolství. Často se mi to nestává, ale místy jsem se při čtení nudila. Vše, včetně postav, bylo takové povrchní, plytké, prostoduché, nikde autorka nešla do hloubky. Nejdřív celý život vypadal katastrofálně, pak se vše vyřeší, ale z ničeho jsem necítila žádné drama, změnu. K čtenářskému zážitku je potřeba trochu víc, kniha neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Ty tři hvězdičky jsou za hrdinku, která miluje knihy, a za úvodní slovo autorky, které bylo vtipnější a čtivější než celá kniha. Autorčino shrnutí, kde všude a jak moc efektivně se dá číst, mě vážně pobavilo.

Dida86
15.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha, čtení šlo úplně samo, krásný příběh o životním snu....

Ingridkaa1
11.06.2020 odpad!

Tak tohle mi teda vůbec nesedlo. Knížka byla od začátku nudná, do čtení jsem se musela nutit. To, že hlavní hrdinka mi přišla extrémně naivní, to snad ani nemusím zmiňovat. Knížku jsem nedočetla, což se opravdu nestává často. Většinou chci vědět, jak příběh skončí. Tohle se ale fakt nedalo.

irskádívka
06.06.2020 4 z 5

Nenáročné, romantické, něžně naivní i mile laskavé. Takový je příběh Jenny Colganové. Není pro náročné čtenáře ruských klasiků, ale pro něžné duše milující knihy, knihomoly a pro každého, pro koho je krámek s knihami splněným snem. Ano, je to i maličko červená knihovna, ale také vyznání lásky ke skotské krajině a k literatuře v každé podobě.