Pojízdný krámek snů

Pojízdný krámek snů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/bmid_pojizdny-kramek-snu-LKu-366923.jpg 4 655 193

Skotské knihkupectví série

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little shop of happy ever after , 2016

kotatkoz
25.11.2021 3 z 5

Knížka je přesně taková jakou ji čekáte, neurazí - nenadchne, cukrová vata - něco, co během chvilky zmizí, vy víte, že byste se bez toho obešli, a zůstane po tom jen přeslazeno a lehce výčitky, a přitom vlastně poměrně příjemný pocit :D

ikul
07.11.2021 4 z 5

Tento příběh měl pro mne atmosféru filmu Přestupný rok s Amy Adams. Ten příjezd Niny do vesničky, dva staříci u hospody. Děvče, kterému se nedaří a protivný majitel. Měla jsem naprosto stejný hezký pocit. A vůbec nevadilo, že Nina je ve Skotsku a Amy v Irsku.

Evar88
04.11.2021 4 z 5

Tohle bylo hrozně příjemné a milé čtení. Podle anotace a obálky jsem se domnívala, že se bude jednat o další bezduchý román z červené knihovny, opak je ale pravdou. Hlavní hrdinka je sympatická mladá žena, která má své strachy, starosti, sny i touhy a když se ocitne ve slepé uličce, pokusí se znovu postavit na vlastní nohy. Moc se mi líbilo zasazení děje do prostředí Skotska a vylíčení tamějších mužů, kteří se stále chovají jako muži. Po přečtení knížky mám chuť zabalit kufry a koupit letenku směr Edinburgh.

katynka78
28.10.2021 3 z 5

Nikdy jsem nebyla na červenou knihovnu, jen snad krátké období puberty a nebo když v té romantice je lékařské prostředí, tak to jo. Ale jinak to nevyhledávám.
Časy se ale mění a v záplavě psychotrilerů, krimi a občasných drsnějších knih je potřeba čas od času odlehčit.
Nejdu do erotických, top lechtivých témat, ale romantika spojená s jídlem či knihami mi naprosto vyhovuje a je to milé a přináší potřebný relax.

Jenny Colganová má umění toho, že mne dokáže do svých příběhů vtáhnout a při čtení jejích knih je mi velice dobře jak na duši, tak po těle.

Příběh slečny Niny, která miluje knihy a chce jejich prostřednictvím dělat radost dalším lidem, to bylo blaho.
Držela jsem jí pěsti, prožívala její úspěchy i nezdary. Líbilo se mi, že se nevzdávala a do Skotska jsem se v duchu přestěhovala s ní. Nádhera.
Knížku doporučuju všem, kdo milují knihy, kdo mají rádi romantiku a příběhy s pěkným koncem.

evismaior
20.10.2021 4 z 5

75% - Po Báječném krámku s čokoládou je tohle moje druhá romanťárna od Jenny Colgan a ani tentokrát jsem nebyla v rámci žánru zklamaná. Hlavní hrdinka Nina přijde o práci v knihovně, která musí ustoupit modernizaci a multimédiím, a v náhlém popudu si odsud domů k veliké "radosti" svojí spolubydlící natahá hromady knih, které by jinak zřejmě skončily někde na skládce. Načež ve Skotsku zakoupí obrovskou dodávku, a když už tam je, tak tam začne provozovat pojízdnou prodejnu knih. A jelikož tak objeví díru na trhu, neboť na skotském venkově zjevně všechna knihkupectví vymřela a lidi si tam zřejmě neumí objednávat knížky po internetu (!), tak se jí byznys docela rozjede, teda jen co se naučí ten svůj truck trochu řídit. A jako jasně, že přivede ke čtení lidi, kteří už nic nepřečetli nejmíň 40 let, ne že ne. A do toho se příhodně ubytuje u poněkud zatvrzelého farmáře, který nečte, ale za to mu proklatě sluší kilt. Příběhy o knížkách a knihovnicích či prodavačkách v knihkupectví jsou celkem moje srdcovka, takže jsem si i ochotně nasadila ty růžové brýle, s nimiž autorka vnímá nezkažený a staromilský skotský venkov. Protože člověk by si asi přál, aby to takhle někde na světě opravdu vypadalo.

Aaloha
27.08.2021 4 z 5

Takové milé čtení mezi detektivkama a thrillerama, které vtáhne do Skotska. Hned bych se zašla podívat na nějakou vesnickou slavnost.

JankaV80
26.08.2021 5 z 5

Dlouhou dobu jsem se nemohla do ničeho začíst, knížky jsem odkládala po 40 stránkách, protože mě nedovedly vtáhnout do děje. Čím to, že této knize s úplně obyčejným příběhem se to podařilo? Nevím! Možná tím, že sama kniha je o knihách, čtení a o lidech co mají rádi knihy. Děj je vlastně velmi jednoduchý, nekomplikovaný a od určité stránky knížky předvídatelný a přesto všechno mi to nedalo a knihu jsem přečetla za pár dní a měla jsem problém ji odkládat (vyspat do práce se prostě musím). Je to odpočinkové čtení (nebo čtení na dovolenou), které doporučuji :-)

Haňulilinka
19.08.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Myslím, že se bude líbit většině žen, které milují čtení a knížky. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává.

akinomV
19.08.2021 5 z 5

Knížka o knihomolce a knihách, to je něco pro mě. Po přečtení knížky bych se hned vydala do Skotska a chtěla najít přesně takové místo, které je v knize popsáno. I s těmi lidmi :-) Naprosto krásná letní oddechovka.

Adris
17.08.2021 2 z 5

2,5 hvězdy (průměr)

Pohodový románek v prostředí malé skotské vesnice. Nenadchne - neurazí. Některé dialogy mi přišly divné, určité události by měly potenciál na hlubší rozebrání. Lidé na mě nepůsobili srdečně (spíš morousové:)), hlavně jsem moc nechápala přátelství mezi Ninou, Griffinem a Surinder - ti byli sebestřední a celkem kousaví.

Líbil se mi hlavně konec (romantická linka, pomoc sociálně slabé rodině, splnění svých snů, příroda, skotské festivaly). Čtivá kniha to je, mě si ale emočně a svým zpracováním úplně nezískala. Možná se pár věcí ztratilo v překladu. Stačilo vyškrtnout Griffina, Surinder nechat se starým životem a víc máknout na popisu života v komunitě, romantické lince, charitě/pomoci. To by bylo za mě hezčí počtení ;).

AndreaP.
15.08.2021 5 z 5

Miluju knihy, sama jsem knihomolka, takže naprosto jsem soucítila s hlavní postavou a vlastně, chtěla bych být jako ona a žít její život. Krásná oddechovka, která pohladí po duši, ideální pro letní dny.

marketa6511
31.07.2021 4 z 5

Ta pravá kniha na letní dovolenou. Nic víc, ani nic míň. Krásně se čte a naláká na sever do Skotska.

Jenny46
27.07.2021 4 z 5

Dobrá volba na dovolenou - knihy, knihovna příběh přesně pro vás knihomolky ️
Takové pohhlazení po duši skotský venkov, romantika a splněný sen - čeká vás krásné dobrodružství...

lusitta05

Príjemné romantické čítanie.

Nuny
27.07.2021 4 z 5

Kniha plná klišé, předvídatelných událostí a sympatických postav. Nečetla bych to denně a nejspíš mi to jako ochutnávka autorčina umu stačí, ale uznávám, jedná se o příjemné čtení. Žádné velké zvraty, hlavní postava se svatozáří na hlavě zachraňuje nejen sebe, ale i celou vesnici a co víc, ještě všem všechno na první dobrou vychází. Růžovější už to být nemůže.

TetaLik
25.07.2021

Prectla jsem nekolik knih od teto autorky a musim rict, ze opet nezklamala. Krasny pribeh plny romantiky odehravajici v prekrasne skotske prirode s spetkou humoru.

knihovniceS
06.07.2021 4 z 5

Pojízdný krámek snů
Miluji knihy, mám ráda povídání o knihách a tento příběh je nejen o knihách. Mladá knihovnice Nina přijde o práci, její knihovnu zrušili. Ninu napadne, že „se udělá pro sebe“ a pořídí si pojízdné knihkupectví, aby knihy dopravila ke čtenářům do „zapadlých koutů Skotska“. Svůj plán začíná realizovat, je s tím spojeno dost historek veselých i napínavých. V příběhu se lehce odehrává romantika, dočteme se o skotských zvycích, o naturelu obyvatel ... Kniha se mi moc líbila. Doporučuji

Kaduri
04.07.2021 5 z 5

Príspevok obsahuje malý spoiler.
Toto bolo tak krásne čítanie. Moja prvá knižka od autorky, ale určite nie posledná:).
Kniha o nových začiatkoch, trošku vtipná, trošku smutná, trošku dojímavá ... proste celá úžasná:)
Až máte chuť vydať sa do Škótska, otvoriť si svoj vlastný obchodík s knižkami a stretnúť svojho vlastného Lennoxa:).

Mellania
22.06.2021 5 z 5

Moje první kniha přečtená 4 měsíce po porodu a musím říct, že jsem přesně tohle potřebovala k nastartování. Četla se prostě sama, moc se mi líbila a jakožto milovnice Itálie bych si po přečtení dala říct a s chutí navštívila i Skotsko. Vřele doporučuji :)

Ditules
13.06.2021 4 z 5

Úplně se kaju, že mi jako milovníci Skotska autorka unikla.