Skotské duchařské historky

Skotské duchařské historky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12643/mid_skotske-ducharske-historky-v0a-12643.jpg 4 48 9

Duchařské historky série

Kniha Jamese Robertsona Skotské duchařské historky není ani skepticky obezřetná, ani fanaticky důvěřivá, pouze se snaží pravdivě pohlížet na zkušenosti Skotů s cizím a nevysvětlitelným. Je to nápaditá kniha, při jejímž čtení vás bude mrazit v zádech! Moderní variace etablované skotské tradice duchů a vyprávění historek o nich – a také pocta zvláštnímu tajemnému charakteru země, kde v každé noře a údolíčku žijí duchové, ať už pocházejí ze severu, či z jihu, nebo jsou to katolíci či protestanti.... celý text

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Mladá fronta

Scottish Ghost Stories , 1996

Booky84
07.08.2023 3 z 5

Skotsko považuji za tajemnou zemi, plnou přírodních krás a různých duchů. Škoda, že kniha je spíše průměrná a příliš nesplnila moje očekávání...

PastorMal13
19.08.2021 2 z 5

Z knihy mám rozpačité pocity. Za prvé měla velký potenciál, některé příběhy byly dokonce i dobře napsané, ale za druhé autor psal velmi nudně. Dočetl jsem ji z povinnosti.

aktijnov
27.05.2020 2 z 5

Z knihy jsem spíše na rozpacích. Pokud by příběhy dostal do rukou někdo, kdo umí psát, byla by to zajímavá četba, ze které by běhal mráz po zádech.

kytikyti
26.07.2019 2 z 5

Uprimne nic moc. Je to spise presny popis historek co se povidaji ve skotsku.

Madame R
06.04.2015 4 z 5

Miluji skotsko a duchařské příběhy proto jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu.

minimonisek
14.02.2015 3 z 5

Kniha byla celkem zajímavá, obsahuje soubor vyskytujícího se nadpřirozena ve Skotsku. Kapitoly ke konci knihy se mi četly mnohem lépe, jelikož šlo spíše o příběhy než o popisy jako na začátku knihy. Za mě 3 hvězdičky, protože jsem čekala, že kniha bude čtivější.

modranka
15.01.2013 4 z 5

Myslím, že anotácia je vcelku výstižná. Ak si myslíte, že ide o príbehy (poviedky, novely), budete sklamaní. Skôr ide o faktografiu, zachytenú v starších vydaniach (starých aj niekoľko storočí), prerozprávaných autorom. Niektoré boli neuveriteľné, niektoré celkom reálne. Závidím ľuďom, ktorí dokážu vidieť cez paralélne svety. Podľa dostupných informácii sa toto asi týka iba ľudí žijúcich v určitých zemepisných šírkach a dĺžkach.

Ivet.Pe
19.06.2012 3 z 5

Kniha mě zaujala, četla se pěkně. I když je to už delší doba, co jsem ji četla, tak si i teď pamatuji, že ve mně zanechala dobrý dojem. Inspirovala mě ke čtení dalších duchařských historek z této série.

Danafantom
27.01.2012

Nějak jsem to ani nečetla, bylo to pro mě nudné :-(