Skořicové krámy (27 povídek)

Skořicové krámy (27 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176724/mid_skoricove-kramy-6BO-176724.jpg 5 12 1

Dva povídkové cykly (Skořicové krámy, Sanatorium na věčnosti) expresionisticky založeného polského spisovatele a malíře, jehož literární dílo vzbudilo velkou pozornost v zahraničí. V těchto prózách se autor vrací do dob svéhodětství, prožitého v haličském městečku. Ve vztahu k otci, jehož obchodní úpadek tvoří osu tohoto vyprávění, je také nejvýraznější styčný bod Schulzovy prózy s tvorbou Kafkovou.... celý text

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Odeon

Sklepy cynamonowe , 1934

MichelleS
26.10.2014 5 z 5

Jsem okouzlena. Obyčejné věci a každodenní příběhy a přesto máte pocit, že jste v pohádce.A zažijete mnoho úletů a návratů do vlastních vzpomínek, protože ohňostroj obrazů ve vás vyvolá pocit, vůni a najednou jste mimo příběh, ve své vlastní fantazii.
Někdy mi čtení připomínalo sen, ze kterého se právě probouzím; ještě vím, co se ve snu dělo, proč jsem to dělala a všemu jsem rozuměla a čím jsem bdělejší, tím víc se sen jeví jako zmatený a nevysvětlitelný a zůstává jen příchuť, kterou nedokážu popsat.