Školák Kája Mařík VI. díl

Školák Kája Mařík  VI. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125756/bmid_skolak-kaja-marik-vi-dil-xpF-125756.png 4 182 11

Školák Kája Mařík série

Příhody novomanželů Káji a Zdeni, kteří si zařizují společný život a zvykají si na nové podmínky. Zážitky ze svatební cesty do Paříže a na Šumavu, zařizování nového domova na Slovensku, kde Kája dostal místo a kde Zdeňa poprvé samostatně hospodaří a sklízí společenské úspěchy.

sheldon8410
12.09.2022 4 z 5

Kdybych neměla Káju tolik ráda z těch prvních dílů, tak bych to už možná ani nedočetla. Už to jaksi není ono... Kája a Zdeňa jsou stále "čisté duše", ok, s tím nemám vůbec problém, ale proč musejí být všichni ostatní tak špatní? Hlavně na konci knihy na tom večírku, všichni taaak zkažení, jen Maříkovi dokonalí...

Hakate
28.08.2022 4 z 5

Další serie, která zabírala čestné místo v mé dětské knihovničce. Skvělá série, která bohužel padla v zapomnění.

DominaCZ
16.02.2021 odpad!

Staženo zde jako e-kniha.

No, že by vzití pořád lítávali kolem dvacítky průsekama jako v těch šesti-desíti letech??? Proč z nich v dospělosti pořád dělat ty jakože čisté, cute dětičky, který každý, VŠUDE žere a KAŽDEJ je na větvi z toho, jak nádherní jsou??

Pan lesní s tím neustálým KULIFERDOVÉ a jak je jimi posedlej je trapnej. On, vždycky tak klidnej a rozumnej, je najednou jak posedlá kvočna??

Ve chvíli, kdy konečně přijeli zpět, "paní lesní se balí do ubrusu a Týna na hlavu dává dečku ze šicího stroje." WTF? Proč je tady teď najednou každej blbem?

Vážně by se Zdeňa vymluvila jeho spolupracovníkům, že do společnosti nepůjde, protože je chromá od narození, a pak by se tomu "celý večer smáli"- oni, kteří jsou z Boha podělaní totálně a měli by vědět, že tohle si myslet nesměj???
To je přehnané.

archandelka
15.07.2018 2 z 5

Zatím nejslabší díl. Nebýt kovářky a pana lesního, tak by to bylo v podstatě pouze o tom, že Zdeňa bez Káji a Kája bez Zdeni nevydrží ani hodinu.

Ivo1973
10.12.2017 5 z 5

Nejoblíbenější knihy mého dětství.

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Krásný příběh odehrávající se v Mníšku pod Brdy, který stojí za přečtení nejen dětem. Kája je veselý chlapec prožívající plno dobrodružství v lesích se svojí kamarádkou, s níž postupně roste.
Příběh je podložen skutečným životem syna spisovatelky. Škoda, že už se tehdejší chování a vztahy nenajdou v naší době.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Nevyrovná se to prvním 5. dílům.

_sjuu_
28.05.2013

v době, kdy jsem ještě neuměla číst, to byla moje nejoblíbenější "uspávací" knížka :) v té době to byla pro mě nejlepší volba - a bylo jedno, jaký díl se zrovna čte ♥))

gabrimi
30.03.2013 4 z 5

Přeci jen Kája už vyrostl, tak lumpáren je nějak méně, ale stejně kniha neztrácí na humoru a laskavosti.

Bet
16.02.2013 3 z 5

Kniha mého dětství povině jsem jí musela číst u babičky :o)

maryzka
17.04.2012 1 z 5

(SPOILER) Tato kniha popisuje život Maříkových po svatbě a po stěhování na Slovensko, prožije takovou menší krizi u sebe když sousedka pomluví jejího manžela, přistěhují se nový sousedé s kterým udržují dobré vztahy, dokonce i když s dilematem zažije tajného ctitele ale nezakolisa a jako správná žena udrží krb a teplo domova . No to by bylo něco pro dnešní ženy, které se chtějí uplatnit i v práci . Těm to nedoporučuji ani číst