Školák Kája Mařík 1. díl

Koupit

První díl úspěšného sedmidílného cyklu, který poprvé vyšel za první republiky a od té doby opakovaně sklízí nebývalý čtenářský zájem. Kája Mařík vyrůstá v hájovně u vesnice Lážov. Rodiče jsou chudí a snaží se jej vychovávat, jak nejlépe mohou. S Kájou to ale není úplně jednoduché! Všude kolem se toho děje tolik - a Kája by chtěl u všeho být. Proč by měl sedět několik hodin denně ve školní lavici, když venku všechno roste a kvete... Ještě že Káju tak baví zpívat a zpívá krásně, i pan farář si toho všiml - a ještě k tomu Kája tak rád ministruje. Kája má hodně kamarádů - ale nejradši má přece jen "panskejch" Zdeničku, i když je ještě malá, a ještě k tomu. .. holka! A spolu zažívají odmalička spoustu dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285410/big_skolak-kaja-marik-1-dil-8d4-285410.jpg 4.4434

Kniha Školák Kája Mařík 1. díl

sheldon8410

Kája je jeden z těch knižních hrdinů, které podle mě nejde nemilovat. Krásné čtení :)

Nikiana

Ke knihám o Kájovi Maříkovi se vracím pravidelně , vždy je to pohlazení po duši

werick

Tuhle knížku prostě miluju jako malá jsem postupně dostávala každý díl jako dárek, a vždy se velmi těšila na další narozeniny a Vánoce .. určitě to byla moje nej knížka mého dětství

marie3541
27.12.2021

Tyto knihy s příběhy Káji Maříka jsem dostávala od rodičů jako dárky. Byla jsem tehdy ráda, že mám všech sedm dílů, k tomu jsem ještě dostala celou sérii Řídících Márinka. Takže jsem ráda, že jsem si díky čtenářské výzvě mohla zavzpomínat a přečíst si znova jednu knihu z mého dětství.....Přečetla jsem ji během jednoho odpoledne u stromečku a cukroví mezi přestávkami u pohádek....

pakoshka
28.11.2021

Rok jsem se teď ke knize přemlouvala, chtěla jsem ji do výzvy jako knihu, která byla zakázaná. Vrátily se mi vzpomínky, když jsem jako děcko Káju četla - pro mě, bez nějakýho vedení k víře a s naprosto odlišným životním stylem to byl vhled do úplně jinýho světa. Dokonce si pamatuju, že jsem na knížku dělala ve třetí třídě referát, to bylo někdy kolem roku 2001. Nevěděla jsem, co znamená iniciála F. u jména autora (dnes už vím, že autorky!), internet jsme doma neměli, dohledávat jsem si samozřejmě nic neuměla a na tabuli jsem nechtěla psát F. Háj, měli jsme uvést celý jméno autora, tak jsem to vyřešila po svým, nejznámější jméno na F mi přišlo František, tak jsem ho tam lupla. A naší mladé učitelce to bylo jedno.

Jinak jo, hezký, až moc milý, až moc náboženský, nedivím se, že Kája patřil na seznam zakázanejch knížek. Pro dnešní dobu samozřejmě šíleně naivní. V dětství jsem došla až někde ke čtvrtýmu dílu a pak už byl Kája velkej, tak mě nebavil, ale ty první tři jsem četla opakovaně. Dnes mi bohatě stačil tenhle jeden díl, vzpomínka fajn, ale už dál pokračovat nemusím.

olca1983
22.08.2021

Kája Mařík, hrdina mého dětství. Dostávala jsem knihy ze série průběžně jako dárky (Vánoce bez knihy by v naší rodině nebyly Vánoce) a leckdy jsem se do Kájových osudů začetla hned pod stromečkem. :-) Děkuji výzvě, že mi pomohla si tyto vzpomínky vybavit.

SputnikV
23.05.2021

moc náboženství, moc slaďoučké, mně se to nelíbilo. Oceňuji, že autorkou v té době byla žena.

Little.deer
19.05.2021

Dětství :-) babička s dědou to nasbírali jako výstřižky, když kdysi vycházel v nějakém časopise...