Školák Kája Mařík 1. díl

Školák Kája Mařík 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12373/bmid_skolak-kaja-marik-1-dil-63b5c9625ce91.png 4 443 96

Školák Kája Mařík série

Knížka vypráví o příhodách čilého prvňáčka ze zbožné venkovské rodiny z počátku století. Kájovi se ve škole líbí, zejména náboženství a zpěv. Jinak miluje les a dovede být kamarádem zchoulostivělé dcerce otcova nadřízeného, kterou učí klukovské kousky. Třebaže je jeho rodina chudá, dostává Kája pro svou roztomilost a upřímnost dárky od bohatších sousedů.... celý text

Evelína Š
Evelína Š
18.03.2013 5 z 5

Už se těším až budu příběhy Káji Maříka předčítat svým dětem.

Bet
Bet
16.02.2013 3 z 5

Kniha mého dětství povině jsem jí musela číst u babičky :o)

Kate.S
Kate.S
28.12.2012 5 z 5

Kája mě vždycky fascinoval:D:) Jednoduchá knížka, která je i místy vtipná:)

luckah
luckah
24.08.2012 5 z 5

Kniha mého dětství, mnohokrát přečtená. První díly nejlepší, další už méně podařené, ale přesto nedám na Káju dopustit. Jeho dobré srdce je vyváženo dětskými lumpárnami a tak to má u dětí být :-)

maryzka
maryzka
05.06.2012 2 z 5

pĚKNÁ KNIHA, ale poslechnutí vypravování dětství moji babičky stačilo. Prožila to stejně jako Kája Mařík.

green-tea
green-tea
16.05.2012 2 z 5

Káju Maříka jsem nečetla jako knihu, ale kdysi v dětství v jakémsi časopise, který odbírala naše sousedka a pravidelně mi ho každý týden půjčovala (no, spíš nutila) k přečtení. Četla jsem to však spíše ze slušnosti (protože ona to byla opravdu moc hodná paní), protože mi neustále se modlící premiant Kája přišel už jako holce nějaký divný - skoro jako mimozemšťan. To už i Malý Bobeš mi byl bližší...

alnahu
alnahu
16.02.2012 5 z 5

Knihy -všechny díly jsem četla jako dítě,již tenkrát se mi moc líbily.Před časem jsem si je opět půjčila a opět mě příběhy Káji a Zdeni pobavily.A rozpíčky peču stále.

Mikiem
Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Četla jsem to jako malá,babička to koupila ségře a pěkné to bylo:o)

jitkahav
jitkahav
22.01.2012 5 z 5

Četla jsem asi před dvaceti lety,ale nemohla jsem se odtrhnout a po přečtení každého dílu jsem se těšila na další.

Martinasýkorka
Martinasýkorka
27.10.2011 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla už několikrát a pořád mě baví.Ke čtení Káji Maříka mě přivedla moje babička, nejdřív jsem si myslela že to nebude nic moc a tak jsem jí měla dlouho v knihovně, potom jsem do ní nahlédla a musím říct že je opavdu povedená.

Izu
Izu
21.07.2011 5 z 5

Nejkrásnější kniha mého dětství,i dnes si v ní ráda čtu.

kapllu
kapllu
15.04.2011 5 z 5

Káju jsem přečetla před několika lety, ale vzpomínka na něj ani přes čas nevybledla. Pravda, už si nepamatuji, co přesně se ve kterém díle událo, ale když si na tyto knihy vzpomenu, hned se mi na tváři rozsvítí úsměv. Vřele doporučuji :)

KateCullen
KateCullen
01.02.2011 5 z 5

Ke čtení mě přiměl děda, když mi je nenápadně podstrčil a já, jelikož jsem neměla co číst, jsem do něj nakoukla a okamžitě jsem mu propadla - až budu mít čas, přečtu si i další díly :)

Titi
Titi
30.11.-0001 5 z 5

Dostala jsem chuť na rozpíčky :)

pajonek
pajonek
30.11.-0001

......maříkoviny jdou přímo do ledvin....

Gard
Gard
30.11.-0001 5 z 5

Jednoduché, místy vtipné, místy dojemné. Obzvlášť povedené jsou první čtyři díly, potom úroveň mírně klesá.
Doporučuji nečíst najednou.
Jednu zimu jsem přečetla všech sedm dílů a navrch asi čtyři knihy od Javořické. Zjara jsem mluvila staročeštinou a mým největším snem bylo chovat kuřata, koupit si máselnici a péct rozpíčky.